Promazání mechaniky CD přístroje.

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
kite19
Kontaktovat uživatele:

Re: Promazání mechaniky CD přístroje.

Příspěvek od kite19 »

Fox:
Toto som voľakedy dostal v ss od bývalého zamestnanca technics/panasonic,
bílou modelářskou vazelínu na serva (nesmí být ropná) koupíš v prodejně s RC modely,Hitec nebo tak něco
keď som opravoval sl-p 2000, tak ako si opisoval problém pri načítaní CD-R ty, tak isto som to opísal ja jemu, problém bol obdobný, aj keď tvoj prehrávač je v inej lige, princíp mechaniky sa nezmenil.
Všetci mi radili vymeniť laser, ale absolútne to nepomohlo a správalo sa to tak isto. On ma upozornil, aby som laser nemenil, že jednoducho podľa popisu správania vozíka laseru, nemôže ísť o laser. Predpokladal chybu posuvu a naordinoval mi vyčistiť dráhy pojazdu a namazať to tou vazelínou(vraj toto býva najčastejší problém pri problémoch s načítaním). Následne mi odporučil premerať výšku držiaka CD a bola tam odchýlka 0,25 mm, po nastavení, nebol s ničím problém a aj starý laser makal bez problémov a aj na predtým nepoužiteľných nosičoch. Tá zmenená výška mu neumožňovala zaostriť.
Píšem to ako laik, tak prepáčte prípadné terminologické prešľapy

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Velmi zajímavé. Jak a čím jsi tu výšku změřil ? Čím jsi seřídil výšku držáku CD.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Nastavil som to podľa servisného manuálu :lol: časť mechaniky, ktorej sa to týka, jednoducho tam je šróbik, a v manuále zakreslené od čoho máš merať posunieš, na 0,9 mm a všetko bolo OK. Posúvaš ten tanierik priamo po hriadeli.
Obrázek
Tie staré návody sú perfektné, nielen návod na obsluhu, ale aj servisný manuál a rozpis súčiastok.
Neviem či sa v súčasnosti k takýmto údajom dá dostať, servis by potom nemal čo robiť. Ale ak zoženieš servisný manuál, a prekontroluješ, pôjde o úplnú prkotinu, najhoršie je to, že aj ak to dáš do servisu, neopravia tú prkotinu, ale vymenia mechaniku.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Uvedomujem si, že touto odpoveďou som ti vôbec nepomohol, ale myslím, že tu sú ľudia, ktorí by ti vedeli poradiť - premerať vzdialenosť laseru od plochy CD, resp. SACD.
Fox, u mňa bola chyba toto a správalo sa to presne ako popisuješ ty v prvom príspevku. Japonské CD nerobili žiaden problém, len u niektorých CD buď nenačítalo vôbec, u niektorých chyby čítania, po oddeklovaní prehrávača som pozoroval čo robí laser, vozík sa trhal a laser sa snažil zaostriť, k okraju CD chýb pribúdalo.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Asi to nebudu dál řešit. Do mechaniky laseru raději nebudu zasahovat. Origoš CD, SACD a DVD načítá v pohodě. Pálenky stejně nepoužívám, stáhnutou hudbu pouštím přes streamer.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

V sobotu jsem se konečně odhodlal demontáži mechaniky Esoteriku. CD přístroj hrál třeba dva týdny bez zadrhávání a pak z ničeho nic přestal načítat některá CD, nebo se uprostřed skladby zastavil. Když jsem ho rozhýbal přepínáním z jedné skladby na druhou, zase začal sekat latinu.
Když už jsem měl celou mechaniku na stole, nedalo mi to a rozhodl jsem se ji pořádně prozkoumat. Vymontoval jsem ližiny pojezdu včetně laseru, vyndal převodová ozubená kola. Vše jsem očistil lékárenským lihem / kromě čočky laseru /, ližiny vyleštil hadříkem a opět složil. Potom jsem vložil mechaniku nazpět do přístroje. Po komletaci jede CDečko zase jako nové. Dokonce přehrává pálenky, které před tím stěží načetlo. Novou mechaniku jsem opět uložil zpět do šuplíku. Jsem rád, že ještě nenadešel její čas.

Obrázek

Odpovědět