Promazání mechaniky CD přístroje.

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Promazání mechaniky CD přístroje.

Příspěvek od fox »

Rozhodl jsem se, že provedu úklid v mechanice CD přístroje. Myslím, že bylo vhodné očistit taky lyžiny optiky a ozubené převody v mechanice. Poraďte, co použít pro odstranění starých mazadel a čím znovu namazat ? S čím máte nejlepší zkušenosti ?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Promazání mechaniky CD přístroje.

Příspěvek od fox »

Jakou životnost mají motorky v mechanice? Stačí pořídit do zásoby pouze laser, nebo je nutné koupit celou mechaniku?

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Foxi, je to zbytečné. Moje DV50 z roku 2003 má nahráno xkrát tolik, co tvoje 60 a stále šlape jako hodiny, čte CDR okamžitě. tyhle mechaniky prostě vydrží. KDyž jsem se ptal mechanika, tak mi řekl, že o mechaniku v Esotericu nemám mít vůbec žádnou obavu. To není C.E.C: měl jsem 3100 a 3300 a obě po pár letech KO.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Časem chci vyměnit laser a když už budu uvnitř, tak promáznout i mechaniku. Zdá se mi, že původní laser v přehrávači ztrácí na intenzitě. Je zajímavé, že SACD načítá velmi dobře, ale u některých CD se zastavuje a přeskakuje. Některé pálené CD-R vůbec nenačte. Vytáhl jsem starý DVD přístroj a ten načítá pálenky jedna radost i ty, které Esoteric vůbec nerozpozná. Je ale taky možné, že čím kvalitnější je přístroj, tím kvalitnější media potřebuje. :o
Tím si ale na tento přístroj nechci stěžovat. Jeho zvuk je excelentní. I na naposlouchaných CD slyším detaily, které jsem ještě neslyšel a to jsem některé tituly přehrál snad stokrát. *palec*

Laser stojí necelé dva tisíce. To je podstatně miň, než nová přenoska. :D

Zdeny, od doby nemožnosti sehnal nový laser pro SonyCDP777ES, které leží mrtvé ve skříni, mám, pro klid duše, v zásobě náhradní laser, ještě když je k sehnání.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Foxi, možná jsi to nezaregistroval, ale zhruba 1/2 CD mám vypálených. U jednoho CD mi ho nenačetlo, Lindeman se mi na 7. skladbě zastavuje. Takže chyba CD. Opravdu jsem neměl problém s tím, že by mi CD-R nenačítal.
Nicméně, laser za tyto peníze je opravdu zapůldarma, takže bude lepší ho preventivnš vyměnit.
Vís typ toho laseru? Možná, že bych ho pořídil do své 50, pokud bude stejný (cž vzhledem ke stáří asi nebude).

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Zdeny, na DV 50 je k mání laser včetně mechaniky http://www.lasertrader.de/index.htm?fra ... i_Teac.htm. Na ebay je i samostatný laser. Na DV 60 je jiný. V každém případě je dobré mít náhradní.
Esoteric DV 60 originál CD načítá dobře. Prozatím mi špatně načetl jedno, ale když jsem ho dneska očistil, byl tam silný chlup, je už zase vše v pořádku. SACD načítá v pohodě, dokonce i ty, které můj předchozí Sony SCD555ES špatně načítal. Akorát mě udivilo, že nanačetl CD-R, které jsem přes víkend vypaloval v mém stolním počítači a které na podstatně levnějším přístroji jsou v pohodě. Ale zase bez problému přehrává CD-R z počítače v práci, které mi špatně načítal přehrávač v autě. V autě zase bez problému hrají ty, které jsem vypaloval doma.Čert aby se v tom vyznal. :?
Já si na tento přehrávač nestěžuji. Na hifi jsem puntičkář a chci mít všechno v naprostém pořádku. Esoteric budu mít asi dlouho, proto bych chtěl mít zajištěný servis i do budoucna.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Hmmm-tak to je čihošť. Ale s tím laserem jsi mě nahlodal,pořídím si druhý. Já věřím, že kapitolu obměny hifi jsem už (na dlouho) uzavřel, takže žádné změny neplánuji. Tím pádem laser se bude hodit. Díky za tip.
Jinak ano, i já mám rád, když je vše tip ťop.
Zatímn se věnuji vyhlížení starých strojů, které bych jednou chtěl doma mít a řeším, kam je dát, viděl jsi moji poslechovku....

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Technics SL-PG400 A, mechanika Philips šlape 22 let...odsloužil svoje vč. CD-R, nespočítám...bez ošetření, někdy je tuhá plochá kšíra datová sběrnice co vede od vozíku s laserem. Kolejničky vyčistit můžeš, lihem ale čím pak namazat ? Bez provozní potřeby bych to ovšem neprováděl.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Asi máš pravdu. Četl jsem pár diskusi na internetu na toto téma a tam přeli jestli olej, nebo vazelínu a jakou. Nedalo mi to a raději jsem se chtěl zeptat odborníku přes opravu hifi. Až někdy budu měnit laser, mechaniku akorát nechám zkontrolovat, popřípadě vyčistrit /vyfoukat/ od prachu.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Modelársku bielu vazelinu. Na toto je výborná, nie som síce odborník, ale mám to od odborníka.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Na ozubenou lištu CD šuplíku by se možná hodila silikonová stejná jak na styčné plochy chladiče výkonových trandů.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Chtěl jsem využit praktických zkušeností zdejších odborníků na opravy podobných přístrojů. Ne rady "jedna paní povídala". :)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Silikonovou bych asi nepoužil, dokáže časem pěkně zatuhnout. Ta modelářská, kterou se mažou serva, by mohla být OK.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Myslíte s obsahem teflonu ? Četl jsem, že je výborná na promazavaní plastových součástí.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

I mě by zajímalo mazadlo na kolejničky laseru...starý DVD P Amboss se někdy zadrhne ve 2/3 hrací doby a ztrácí stopu. Nějaký jemný volejíček na šicí stroje nebo co.

Odpovědět