Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
berry_76
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2023 16:15
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od berry_76 »

Zdravím místní nadšence. Sháním do běžného panelákového obýváku nějaký "lepší zvuk" (prosím hifisti nesmějte se). Sháněl jsem na internetu nějaké recenze a údaje a v podstatě mám tyto kandidáty:

Reciever: ONKYO TX-8250 Silver
https://www.ellexgk.cz/p/onkyo-tx-8250- ... ceiver-2-1

Repro: Magnat Monitor Supreme 1002
https://www.hifi24.cz/magnat-monitor-su ... rn%C3%A1-2

Primárně to má sloužit k připojení gramofonu, ale chtěl bych i nějakou streamovací konektivitu - to jsou určitě věci, které chci aby zesilovač uměl. To by podle všeho tento zesilovač měl splňovat. Prosím o radu, zda jsou k tomu zvolené repro vhodné = jestli budou se zesilovačem v pohodě fungovat. Případně pokud budete mít jiné návrhy. Co jsem se díval, lze ke zvoleným repro dokoupit set aby to bylo 5.1 (což nepředpokládám, domácí kino už mám). Jde mi tedy o to, zda je vůbec vhodné použít jen přední sloupové repro k poslechu sterea. Případně jestli doporučíte něco vhodnějšího.

Místnost je cca 25m2, klasický panel - repro budou v rozích místnosti, cca 15 cm od stěny (je lepší přední basový výstup?)
Co se týká hudby, převážně pop/rock, občas něco instrumentálního ( pro představu Madonna, Enya, Queen, Erasure, DM, český pop, Oldfield)
Budget je cca 25tis.

Díky za každou užitečnou radu.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od Miero »

Ake domace kino mas teraz? Neslo by k nemu pripojit len predne reprobedny? Usetril by si za receiver a mohol kupit lepsie stlpy. Tie vybrane su za tu cenu sice dobre, ale kvalitu od nich by som necakal.

berry_76
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2023 16:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od berry_76 »

Současné domácí kino je už hodně staré, je to nějaký BRD domácí kino od Sony (takový ten set BD přehrávač + repro), to mám jen na filmy k televizi. S tím jsem ani nepočítal tohle použít pro hudbu, to je prehistorie. Proto hledám něco vlastně jen ke gramci.

MANA
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2023 13:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od MANA »

Ahoj,osobně se mi líbí zesilovač od Denonu PMA 600 NE. Je to čistokrevné stereo s phono vstupem a možnosti streamingu přes Bluetooth. Na Alze ho mají za slušný peníz (pod 10 000 Kč) a výhodou je, že ho můžeš vyzkoušet a pokud by náhodou nesedl, tak se dá vrátit. Osobně jsem ho pořídil sestře a spokojenost. Myslím, že Denon v této cenovce umí. U repro bych zkusil zauvažovat o Indiana Line Tesi 561. Suma sumárum to máš za 25 000 :-). Zrovna to řeším kamarádovi k padesátinám a tohle jsem nějak vytipoval. Repro neznám, musel bys poslechnout. Držím palce při výběru, ať dobře pořídíš :)

Aleskla
Příspěvky: 182
Registrován: 14 bře 2022 19:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od Aleskla »

Za mě Line Tesi 561 dobrý navrh. Poslouchal jsem je a leze z toho parádní zvuk. V dané kategorii velmi dobré.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od Lemon »

Jo ty Tesi budou lepší než ty Magnáty. Ty Magnáty mají horší středové pásmo ( hrají trochu pod dekou). Přední bassreflex je taky výhoda. Odpadá problém s umístěním a případném dunění. Do reproduktorů bych investoval co nejvíce. Nejzásadněji ovlivní výsledný zvuk. Nebál bych se i bazaru.

berry_76
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2023 16:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od berry_76 »

Zatím díky všem za rady, jako zesik bude nejspíš Denon DRA-800H, repro mám zatím ve výběru zde uvedené Indiana Tesi 561, případně regálovky ELAC Debut Reference DBR-62. Zatím ještě bojuju s umístěním - přestavěním obýváku aby to bylo v rámci možností co nejlepší.

Nicméně jsem narazil na tuto nabídku DALI OBERON 5 za docela zajímavou cenu:
https://www.htpshop.cz/sloupove/dali-ob ... z-dynavox/

Dle recenzí mají sice velmi dobrý zvuk, ale dle všeho jsou ideální do prostor cca 20m2, já jsem přeměřil obývák a mám cca 28m2. Má cenu se tedy těmito sloupy zabývat?

MANA
Příspěvky: 22
Registrován: 11 srp 2023 13:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od MANA »

Proč ty DALI nevyzkoušet - osobně je neznám. Mají tam i zesilovače Denon. Zkus se s nimi domluvit na poslechu tebou vybrané kombinace, za to nic nedáš - pokud jsi tedy v dojezdové vzdálenosti.


JV
Příspěvky: 1407
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od JV »

berry_76 píše:
21 srp 2023 18:33
Dle recenzí mají sice velmi dobrý zvuk, ale dle všeho jsou ideální do prostor cca 20m2, já jsem přeměřil obývák a mám cca 28m2. Má cenu se tedy těmito sloupy zabývat?
Ono sú to dosť orientačné údaje. Problém môžu byť skôr ak sú menšie priestory ako tie doporučené. Je tam viac faktorov čo môžu (v dobrom aj zlom) ovplyvniť zvuk - tvar miestnosti, zariadenie, materiál stien, podlahová krytina, atd. A samozrejme vhodné umiestnenie repro urobí svoje.
Ja hrám v 27m2 na regálovkách a nepociťujem nejaký nedostatok čo sa ozvučenia priestoru týka.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od dadaft »

Ty Indiana Line mají obrovský zdvih na basech, v 25m2 s bednama úplně v rozích to bude basový masakr, s tím bys měl počítat.
Jak říkal kolega, nejdůležitější jsou bedny, místo bum bác rambajzu bych volil menší sloupky, nové Wharfedale Diamond 12.3 jsou krásné, ladil je Karl-Heinz Fink, po čtvrt roce, až se rozehrajou, je to opravdu hi-fi zvuk.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... amond-12-3 (-- potvrzuji)
A k tomu nějakého toho Denona nebo Cambridge. V bazaru na Hifionline mají Denon PMA 1500AE za 10k.
Dohromady *thumbs up*

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 861
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od Tomáš »

dadafte,těžce tady blafáš,ty Wharfedale,to je hrůza,typické bum-cink,žádné středy,přepálený vejšky,to naopak ty Indiana jsou výjmečně vyrovnané,perfektně rovné středy.U basů se u obou měřeních projevuje vliv místnosti.

Indiana
Obrázek
Wharfedale
Obrázek

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
Wharfedale Diamond 12.3

Obrázek
Indiana Line Tesi 561

I v těch Březinových recenzích, jako i v jiných, se vyloženě píše o Tesi 561, že "bylo rozhodně cítit, že Tesi 561 (basu) ještě přidávají, zvuku je v hlubokých oktávách opravdu, opravdu dost..." a "velmi výrazný akcent na spodku pásma, zejména v menším prostoru".
Diamond 12.3 zase všichni charakterizují jako mimořádně vyrovnané, harmonické a zkrátka audiofilské. Já je slyšel, jsou to parádně hrající bedny na dlouhý, neúnavný, audiofilský poslech...
Tolik k blafání.

Jarda69
Příspěvky: 2657
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od Jarda69 »

Nevím, co přesně je to za grafy, jestli je to surové měření, bez úprav, ale těm Wharfedale by asi menší sklonění charky k výškám prospělo.
Nebo ne?
Ty Indiana ve dřevě, jsou vyloženě krásné. Pokud by měli hodně basů, tak by se určitě dal přicpat bassreflex.

Obrázek

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosím o radu jaký zesilovač + repro

Příspěvek od dadaft »

Jarda69 -- Březina v té recenzi taky říká "Zde je dobře vidět, že Wharfedale vyladili své reprosoustavy na poslechovou vzdálenost. Je to uhlazená, čistá odezva (pomineme-li vliv místnosti), kde zejména pásmo od 200 Hz výše odvádí skvělou práci. Ale bas se v reálných podmínkách dostává až pod 40 Hz, takže oproti referenční měřící vzdálenosti vidíme ve všech ohledech citlené zlepšení." A měření na poslechovém místě to potvrzuje, v podstatě ideální průběh = mírně skloněná přímka od basů k výškám...
A jak říkám, skvěle se poslouchají.
Ale fakt je, že mnohým se Tesi asi taky umí líbit, i když podle mě zkrátka sloupy za 16k, které hrajou jako sloupy za 16k, navíc s obrovským, rozfláklým basem.

Takže -- PODLE MĚ -- navržená sestava Denon DRA-800H + Indiana Line Tesi 561 není nic moc, oproti Denon PMA 1500AE + Wharfedale Diamond 12.3.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů