Rada jaké repro do 20m čtverečních

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Roman2

Re: Rada jaké repro do 20m čtverečních

Příspěvek od Roman2 »

Za 50.OOOkč se z druhé ruky už dají pořídit slušné reprosoustavy. Jestli koupit 2, nebo 3 pásma je otázka zvukových preferencí a žánru, kterého posloucháš, ne velikosti místnosti. 2 pásma budou přesnější, hlavně co se týče výšek, středů a horního basu a 3 pásma budou mít hutnější basový fundament. Nicméně vzhledem k tomu, že nemáš dostatečně pořešenou akustiku a místnost je čtvercového formátu / jestli navíc ještě panelák? /, tak bych volil 2 pásma a jejich poslech v blízkém akustickém poli. Zbytek řetězce máš slušný a na tebou poslouchaný žánr ty 2 pásma budou ideální.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

To vach3742
Ty RC-L nejsou zrovna malé bedny, mají dva 22cm basáky a mají vyladění na zdůrazněné hluboké basy. Takže mě zase přijdou zvláštní Tvé obavy z větších beden.
Nepíšeš ani, že by si chtěl ty Cantony měnit kvůli problémům z basama, a to mají ty hluboké basy opravdu dost vytažené.

Obdobné prosby o rady se na fórech vyskytují dost často, a mam pocit, že případy jednoznačných rad od pléna a ještě aby ty rady vedly k správnému rozhodnutí tazatele jsou velmi vzácné.
Noble Audio - výroba a prodej

vach3742
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vach3742 »

NA píše:To vach3742
Ty RC-L nejsou zrovna malé bedny, mají dva 22cm basáky a mají vyladění na zdůrazněné hluboké basy. Takže mě zase přijdou zvláštní Tvé obavy z větších beden.
Nepíšeš ani, že by si chtěl ty Cantony měnit kvůli problémům z basama, a to mají ty hluboké basy opravdu dost vytažené.

Obdobné prosby o rady se na fórech vyskytují dost často, a mam pocit, že případy jednoznačných rad od pléna a ještě aby ty rady vedly k správnému rozhodnutí tazatele jsou velmi vzácné.
Ano možná jsem se málo rozepsal o zvuku. Vím že to jsou také velké bedny a trvalo než jsem je v místnosti vyladil,aby byl bas přijatelný. Chci jít dále a proto chci bedny které mají o něco slabší basy co se týče hloubky,aby nebyly nad možnosti místnosti. Proto jsem se ptal na zkušenosti lidí co kupovali něco do 18-20 metrů cihlové místnosti.
Např. Bewečka 803 jsou už moc tak je lepší 804..hrají mě v tom prostoru lépe...a co si sedne k tomu CA.
Uvažuji o BW,Tannoy,Kef starší model z druhé ruky.Pokud doporučíte i jiné značky budu rád.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Já časem dospěl jen k jednomu jedinému pevnému pravidlu -- když už bassreflexy, tak jedině dopředu.
S bassreflexovýma bednama s trumpetou dozadu jsou prostě vždycky potíže. Ztráta času.

Jinak je všechno nutné vyzkoušet.

Někdo má rád holky, jiný vdolky, někdo dobré regálovky podpořené subíkem, jiný ledničky až skříně,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. :lol:

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 »

dadaft píše:Já časem dospěl jen k jednomu jedinému pevnému pravidlu -- když už bassreflexy, tak jedině dopředu.
S bassreflexovýma bednama s trumpetou dozadu jsou prostě vždycky potíže. Ztráta času.

Jinak je všechno nutné vyzkoušet.

Někdo má rád holky, jiný vdolky, někdo dobré regálovky podpořené subíkem, jiný ledničky až skříně,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. :lol:
No, to bych rekl, ze je pri umisteni beden relativne blizko sten dost jedno, vzhledem k tomu, jakym zpusobem se siri nizsi frekvence...

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Moje doporučení : pouze plně uźavřené bendy !!!!

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

WaVe_99 píše:No, to bych rekl, ze je pri umisteni beden relativne blizko sten dost jedno, vzhledem k tomu, jakym zpusobem se siri nizsi frekvence...
nebudu se hádat, možná jsem nikdy neměl štěstí na dobré bedny s bassreflexem vzadu.
zrovna teď poslouchám dočasně právě bassreflexovky s trumpetou dozadu a ani tři metry od zadní zdi to není úplně ono, do metru od zdi je nesnesu, basy jsou špatné........ na druhou stranu znám pár, kterým to tak vyhovuje....................

ale já jsem spíš jako Pytel milovník uzavřených kousků (docela mě překvapil, nevěděl jsem to o něm)

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

@vach3742:

At tu fotku tvé sestavy studuji jak chci, nikde na ní nevidím "RC Unit" k reproduktorum.
( :?:)
(Pokud ji nemás zapojenou, nedivím se tvé nespokojenosti se zvukem tvých Cantonu, bez ní to celé totiz ztrácí minimálne 40%.)

Jinak, z vlastni zkusenosti, k umístení RC-Lek jen tolik:

Odstup od zadní steny minimálne 0,5m, od bocních sten 1m.
Jejich rozestup priblizne 1:1 se vzdáleností od poslechového místa (U mne to bylo 2,22:2,50) a natocení na poslechové místo cca. 20 stupnu.
Rozhodne vyuzít moznost bi-wiringového pripojení kvalitním kabelem.

Potom jsem byl, i v místnosti cca. 22m², opravdu spokojen (RC jednotku jsem mel nastavenou na 0) a prodal jsem je jen proto, ze muj nynejsí lampác nelze “rozdelit” pro její pripojení. ;)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Cituji : ale já jsem spíš jako Pytel milovník uzavřených kousků (docela mě překvapil, nevěděl jsem to o něm)

Už více jak 6 roků hraji v moji poslechovce na plně uzavřené bedny ATC -- pro mne konečná a už nikdy bych se nevracel k bedně s otvorem ( bude hodně odpůrců , že uzavřená bedna , nehraje tak dolů jako s otvorem, ale zato ty basy jsou přesné, plně pod kontrolou a není takový problém s umístěním takové bedny v místnosti ).

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Asi půjde o osobní preference a především akustiku místnosti a velikost reprosoustavy. Mně v panelovém pokoji repro se zadním bassreflexem hrálo lépe než s předním, samozřejmě při dodržení odstupu alespoň 35cm od zadní a cca 35cm od bočních zdí, pozorováno na asi 6 párech. Nejzajímavější byly ELAC 102i, které měly přední i zadní bassreflex a přes všemožné laborování, jsem musel přední bassreflex ucpat a byl s poslechem spokojený. Teď mám menší 3pásmové uzavřenky a je to ja píše Pytel, basy nejsou pocitově tak hluboké a úderné, ale jsou čistější.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Pytel píše:Moje doporučení : pouze plně uźavřené bendy !!!!
ale jasně že jo...ty nemožné ptačí budky Pioneer (viz dole pod čarou) jsem vytlumil, vyměnil výhybky a zadní rouru bass reflex ucpal tenisovým balónkem, hrajou lépe o 50% zhutněly basy a tak podobně, sabotéři jedni šíkmooký parchanti, nezodpovědní a líní

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

lechos píše: sabotéři jedni šíkmooký parchanti, nezodpovědní a líní
Nenadávej na ně,vyrobili málo muziky za málo peněz.To,žes je koupil za hodně od českého obchodníka-podvodníka je tvá blbost.Měl jsi je poslat do světa,když se to ještě dalo.

vach3742
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vach3742 »

Děkuji za rady. Má tu někdo zkušenost z Cantonama reference 7? Nebo jak hrají nové venta s keramikou a titanem na měničích?

Odpovědět