Receiver + bedny do paneláku.

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od jirkab64 »

Ahoj,
poprosím o radu, už asi měsíc ležím v receiverech a bednách a zúžil jsem výběr na Denon AVR-X1500H a nebo raději Marantz NR1510 protože to je slim a k tomu bedny Polk Audio Signature S20e.
Jedná se o klasický panelákový byt, 3,5 x 5m. Hlavně sledování televize, hudby přes YouTube (hardrock a heavymetal) a občas muziky z gramce.
Mám rád basy, takže jestli bedny Polk nebudou dostatečně basovat, tak časem přikoupím subwoofer.
Nyní jedu přes levnější sounbar a chtěl bych něco kvalitnějšího. Můžete to doporučit a nebo je důvod hledat dál?
Představa do 20k.
Děkuji.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od Dinosaurjr »

See https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... lson_Movix
Denon - raději vyšší 2-kovou řadu X2500
Slim - raději nebrat
Pokud trváš na Polk, tak jim napiš, jaké reprosoustavy bys k tomu chtěl (zda by je k tomu doporučili) a zda ti udělají cenu.
Ale celkově za 20ku očekávej základní řady, což na domácí kino vcelku stačí, ale na kvalitní poslech hudby by to chtělo ještě něco drobného přidat.

jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od jirkab64 »

Dinosaurjr » Děkuji, v sobotu jsem v Denonu na Chodově byl, no tu řadu x2500 doprodávají za zajímavou cenu. Bedny Polk Signature S55e mě docela dostaly, pán mi pustil co jsem chtěl a super, jen nevím jestli na byt 3,5x5 nejsou moc velké a výkonné. Polk Audio Signature S20e neměli a hlavně ty sloupy, Polk 55 nevím jestli mi projdou od manželky.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od lechos »

též hodně závisí na míře tolerance spolubydlících za tenkou sádrokartonovou stěnou *taktone*

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od Lemon »

Ty Polk 55 basují rozhodně dost a sub do paneláku není vhodný kvůli sousedům. Basy se nejvíc šíří přes ty panely.

jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od jirkab64 »

:D sádrokarton není :D
nicméně basy mám rád a nevím, jestli ty S20 to bez sub budou stačit. S55 se mi zase prostě na ten byt už zdají velké, ale hrají moc pěkně :)
Tak prostě nevím :(

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od Lemon »

Velký nejsou. Mám je tedy v panelákovém obýváku 3,5 x 6 m a je to ideální. Basů dostatek. Mám je na té kratší zdi.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od Lemon »

jirkab64 píše:
05 úno 2020 18:14
:D sádrokarton není :D
nicméně basy mám rád a nevím, jestli ty S20 to bez sub budou stačit. S55 se mi zase prostě na ten byt už zdají velké, ale hrají moc pěkně :)
Tak prostě nevím :(
No a když se ti zdají S55 velké, co si pořídit S 50 ? Ty jsou přeci jen menší. Nebo Dali zensor 5, taky slušný malý sloupky.
https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/dali-zensor-5/

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od PítrsPraha »

Lemon píše:
05 úno 2020 15:38
Ty Polk 55 basují rozhodně dost a sub do paneláku není vhodný kvůli sousedům. Basy se nejvíc šíří přes ty panely.
V hifi téměř nic neplatí absolutně a o nevhodnosti subu do paneláku to platí též. Záleží na mnoha okolnostech, jestli a jak se subbas ze subwooferu šíří k sousedům nebo ne: umístění v prostoru, typ podložky pod subem, dělící frekvence, další nastavení subu...

Provozoval jsem v paneláku nejdřív menší regílový bedny s jedním 6" basákem bez subu v jedné místnosti a posléze větší sloupový bedny se dvěma 7" basáky a poměrně velký 12" sub v jiné místnosti. V prvním případě to u souseda pode mnou dunělo jako blázen kolem 50 Hz, ve druhém u něj hluboký basy nebyly téměř slyšet, spíš hukot kolem 250 Hz...

jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od jirkab64 »

S50 nevím, vypadají podobně, ale neslyšel jsem je hrát a ty Dali zensor 5 neznám vůbec. Manželka je stejně proti sloupům, což mě dost mrzí a tak nakonec asi stejně půjdu do S20e a k tomu Denon AVR-X1500H nebo X2500H. Sousedy si naštvat nechci, sw mám se sounbarem a soused pode mnou ještě nic neříkal :)

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od Bazi 36 »

A ty planujes domaci kino, multikanal? Pokud stereo, k cemu AVR? Kam ty bedynky umistis, kdyz je problem se sloupky? Nekam na skriňku? Idealne by mely byt umistene na stojanech, tedy vliv na interiér v porovnani s podlahovymi prašť jako uhoď.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od Lemon »

Přesně jak píše Bazi. No a pokud neplánuješ kino, tak pořiď raději stereo zesilovač nebo stereo receiver. Budeš mít mnohem lepší kvalitu zvuku.

jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od jirkab64 »

Domácí kino zrovna ne, ale chci mít možnost to rozšířit právě o ten SW, možná časem středák, možnost připojit další HDMI zařízení atd. Nicméně nad strero jsem též uvažoval, ale nic krom Pioneer (myslímže to bylo nějaké S30) jsem nenašel. Regálovky by byly na televizní skříňce, je poměrně dost široká (vím, že to není optimální, navíc střeďák by byl asi tak 10cm. pod úrovní poslechu), Pokud bych přemluvil manželku, tak sloupy samozřejmě vedle tohoto stolku. K tomu se budu asi za 4 roky stěhovat a tam to rozmístnění bude určitě jiné.

jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od jirkab64 »

Ale zatím jen tápu a rád si nechám poradit :)

5621rz
Příspěvky: 19
Registrován: 23 led 2020 10:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Receiver + bedny do paneláku.

Příspěvek od 5621rz »

Resil jsem podobny problem, mit jedno zarizeni na vse a zaroven aby to dobre hralo....nakonec jsem se rozhodoval mezi stereoreceiverem a daleko-lepe hrajicim zesilovacem - za +- stejne penize, takze ozelim to ze do hdmi nenapichnu telku, xbox a ja nevim co vsechno?....nebo radsi za stejny peniz koupim masinu ktera ve stereu bude hrat o 1-2 levly vyse?...a vykaslu se na ovladani jednim ovladacem....nakonec jsem sel cestou cistokrevneho strea, zase opet....mel jsem dlouho stereo set, ktery jsem vlastne nehral, protoze jsem mel jen CD a zesik...chtel jsem sitove funkce, abych hral z disku milion mp3 a flaku co mam, chtel jsem to propojit s novou telkou HDMI a nejlepe mit na polici jen jeden komponent....na vse jsem se vybodnul a poridil streamer s DACem a zesak...pokud trvas na recieveru s HDMI sel bych do starsiho zarizeni z bazaru, ktere uz bude trochu hrat..... ja se rozhodoval mezi CA CXR200 a CA 851a...bohuzel receivery jsou tak 2x horsi nez bezne stereo zesilovace...proc mit za stejne penize horsi zvuk?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BVa a 5 hostů