Repro k CA 651A

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
mezcal
Kontaktovat uživatele:

Repro k CA 651A

Příspěvek od mezcal »

Zdravím všechny,
jsem začátečník. Jaké byste doporučili repro k Cambridge Audio 651A?
Jedná se o místnost asi 25m v cihlovém bytě. Měly by být regálové, abych je mohl umístit na skříňky, aby se k nim nedostaly děti.
Cena tak do 10000. Nebojím se ani použitých.

Momentálně mám repro Kef C3, mám pocit, že jsou vhodnější na taneční hudbu. Jsou tam výraznější basy než výšky. Mluvené slovo a zpěv mi přijdou, že jsou takové zabarvené. Prosím o radu zkušenější, na jaká repra se zaměřit. Jestli si můžu pomoci bedničkami kolem 10000 k lepším vokálům a vyrovnanějšímu zvuku.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro k CA 651A

Příspěvek od Paul »

-máš SZ

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany »

Vyzkoušel bych bedny od CA hrají dobře a zkus si poslechnout PRO-JECT SPEAKER BOX 5, velmi vydařené repro. http://www.hifi-audio.cz/reproduktory-p ... /?vid=1944

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček »

Dlouho jsem doma provozoval CA 640A + CA 640C.
Přímo na této sestavě jsem opakovaně testoval hodně regálových beden v cenové třídě cca 10-20.000 Kč.
Osobně proto doporučuji (v tomto pořadí):

1) QLN 601MKII (pokud je ještě někde seženeš)
http://www.melissa.cz/qln-reprosoustavy ... ii_400.jpg
příjemný čistý zvuk, na svou velikost velice plný bass

2) AQ Labrador 29
http://www.hifi-audio.cz/reproduktor-aq ... 1/?cid=481
neutrální čistý zkuk, lze poslouchat i klasiku

3) pokud nevadí staré vintage, v této ceně jsou skvělé i starší velké regály od Quadral
velký plnokrevný zvuk, ideální na rock/folk/pop, na klasice už slyšitelné lehké zabarven

4) mimo přímé porovnání na CA jsem opakovaně slyšel regály VMA
http://www.vmaudio.cz/clanky_pokracovan ... _mikro.php
toto by pro mě byla 1. volba, vyvážený, plný čistý zvuk napříč různými žánry, ve své cenové bez konkurence
ale nemám osobní zkušenost na tohoto zesilovači

Výše uvedené bylo při přímém srovnání vždy slyšitelně lepší, než všude doporučované značky Xavian/BW

mezcal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mezcal »

Děkuji všem za odpovědi.
Byl jsem docela rychlý. Už mám xaviany xn 125 junior. Určitě mi zní lépe než kef c3.
Křečku díky, ale snad jsem si to ani neměl přečíst. :)
Budu je teď nějaký čas poslouchat. Až je budu mít dostatečně naposlouchané s nějakou hudbou, zkusím si poslechnout ty vma.
O firmě vma jsem vůbec nevěděl.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

mezcal píše:Děkuji všem za odpovědi.
Byl jsem docela rychlý. Už mám xaviany xn 125 junior. Určitě mi zní lépe než kef c3.
Křečku díky, ale snad jsem si to ani neměl přečíst. :)
Budu je teď nějaký čas poslouchat. Až je budu mít dostatečně naposlouchané s nějakou hudbou, zkusím si poslechnout ty vma.
O firmě vma jsem vůbec nevěděl.
mikro od VMA jsem si stavěl doma...docela by mě zajímalo srovnání s těma Xavianama...ty mikro jsem zkoušel na své hlavní sestavě a velmi mile mě překvapily!!!
Obrázek

mezcal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mezcal »

mikro od VMA jsem si stavěl doma...docela by mě zajímalo srovnání s těma Xavianama...ty mikro jsem zkoušel na své hlavní sestavě a velmi mile mě překvapily!!!
Pokud jsi z Prahy a okolí můžeme zkusit udělat test.

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček »

mezcal
Jestli jsi z Prahy a okolí, vezmi své nové bedny a zajeď přímo k Checkovi (VMAudio) do Počernic.
U něj to můžeš v klidu porovnat na špičkové aparatuře a ve velice slušné poslechovce.
Otázkou je, zda to opravdu chceš slyšet, když už máš Xaviany koupené :D

PS: Ale on Ti nejspíš pustí i své další dítko - VMA III. - a pak budeš mít teprv dilema ...

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Výtah několika recenzí Xavíků ;)
http://www.audiostereo.ro/XN_125junior_main.html

PS. Nemyslím, že by bylo moc objektivní srovnávat vyladěnou sestavu VMA vs. přivezené bedny a na blind připojené bez určitého dolaďování.. To si pak jeden ty VMA koupí, podle toho jak je slyšel někde a za rok řeší jejich prodej. Takových případů tu pár je. :roll:
(..ale samozřejmě pokud to Tobě hraje slušně, gratuluji *thumbs up* )

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Křeček píše:mezcal
Jestli jsi z Prahy a okolí, vezmi své nové bedny a zajeď přímo k Checkovi (VMAudio) do Počernic.
U něj to můžeš v klidu porovnat na špičkové aparatuře a ve velice slušné poslechovce.
Otázkou je, zda to opravdu chceš slyšet, když už máš Xaviany koupené :D

PS: Ale on Ti nejspíš pustí i své další dítko - VMA III. - a pak budeš mít teprv dilema ...
jo, jo...tak Checkovi...já jsem Moravák .-)

mezcal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mezcal »

jo, jo...tak Checkovi...já jsem Moravák .-)
Já jsem docela spokojený s těma xavianama. Včera večer jsem poslouchal Queen. Líbí se mi čím dál víc. Momentálně jiné bedničky neplánuji.

Pokud by chtěl udělat někdo test, třeba napsat i nějakou recenzi, klidně je zapůjčím. Já jsem docela začátečník, neumím přesně popsat, co slyším. Jaké jsou výšky, středy, basy, detaily atd. To by musel někdo zkušenější.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

mezcal - tak budˇ rád,že se ti zvuk bedýnek líbí a už to moc neřeš ;) jinak se dostaneš do "spirály hifi neurozy" a výměn a to je teprve mazec :lol:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ad VMA
Nejhorsi zjisteni u Evo (VMA EVO, špičkový model za 59000) bylo ze plechovy kos na tom uzasnem basaku pri urcitych frekvencich drnci. Ale pokud pritisknete prstem basovy kos v urcitem bode, drnceni prestane. Doporucuji tedy poslech ve dvouch lidech, kdy jeden posloucha a druhy pridrzuje kos menice.
:lol: ;)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Plechové koše jsou většinou veliké zlo. Nejenom že drnčí, ale taky mívají velikou plochu a odrazy jsou vidět i na měřené cháře. I když většinou bývají až nad děličkou.
Občas se dělá tuning pomocí hmoty na zatlumení hluku v autech. Taky se hodí dát nějakou hmotu mezi koš a magnet, pokud je tam mezera jako u Tesla basáků.

http://img98.rajce.idnes.cz/d9803/11/11 ... 88_11_.jpg

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

kychtax:
Psát takovéhle příspěvky je velmi jednoduché. Ale máš věrohodně ověřeno, že se jedná o konstrukční vadu (tedy vadu projevující se na všech EVO) a ne jen o vadu konkrétního kusu (reproduktoru, tvé ozvučnice, montáže)?

Řešil jsi s checkem? Jak to dopadlo?

Odpovědět