Rozpoznání fake produktu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozpoznání fake produktu

Příspěvek od Strejdin » 12 úno 2018 20:03

Jistý, jistý. Spektrální analyzátor nemám, tak jsem materiálový rozbor nedělal a jestli byl udávaný originál opravdovým originálem nevím, mohl to být fake s fake certifikátem, ale okem jsem je teda rozeznat nemohl. Možná špatně vidím. Každý si to musí přebrat po svém.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 13 úno 2018 07:43

V některých případech se musíte podívat do vnitřku kabelu , aby jste rozpoznal Fake od Originálu , jsou vnějškem shodné z originálem.

Co se týče koncovek a konektorů, nedávno jsem pytlík rhodium RCA vyhodil do koše -- nešly vůbec letovat, přitom vypadaly krásně zpracované.

Také kopie Oyaide, klient chtěl , tak jsem koupil od KabelGuru, asi po 6-tém vytažení ze zásuvky už tam nezbylo žádné pozlacení, ale zase ta cena ?!?

Viděl jsem toho za svoji praxi tolik, že by to bylo na knížku -- a i co je v některých originálech za metráž , i laik by kroutil hlavou.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 13 úno 2018 11:15

Pro mě jsou předešlé příspěvky o napájecích kabelech Českých výrobců cenou sondou do myšlení přispěvatelů - uživatelů. Každý má svůj úhel pohledu z pozice svých zkušeností a rozumu.
Je opravdu rozdíl když dá výrobce na kabel kopii OYADE a nebo OEM-no name konektor.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 13 úno 2018 13:19

Mirku zlacení slézá i z drahých konektorů. Bohužel za to může i lišta/zásuvka. Ty hifistické mají často tak velký přítlak čelisti, že už se mi několikrát stalo, že jsem vytáhl vidlici a ten plíšek "země" tam zůstal. Prostě to tam ten malý prostřední šroubeček neudržel.
Z pohledu opotřebení se mi neosvědčily postříbřené, pozlacené. Naopak (z hlediska životnosti pokovení) velmi osvědčily rhodiové vidlice. Které i u těch nejlevnějších konektorů drží rhodium velmi slušně, na dlouho a neoxidují. *thumbs up*

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 13 úno 2018 16:32

Kdo by těm čínskejm Odinům odolal? ;)
ODIN.JPG
ODIN.JPG (21.68 KiB) Zobrazeno 457 x

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron » 16 úno 2018 19:08

Úplně to sem nepatří ale dám to sem. https://m.aliexpress.com/item/32441707991.html
Nechápu proč Číňan musí vše kopírovat. A už vůbec ne že se najde nějaký kupec který za to dá peníze.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 16 úno 2018 19:15

No jo no. Takovy je dnesni svet. Kdysi jsem cetl reportaz o tom, jak cinan rano sedne na motorku, objede 10 vesnic a posbira uhynula zvirata (slepice, kraliky, ....) a pak z toho ve svem meste vari obedy.
:(

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 19 úno 2018 11:41

Kabel nehraje, kup si pořádný zes a bedny a nemáš potřebu měnit kable jak ocas.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 19 úno 2018 11:57

kubas
Můžeš se prosím trochu rozepsat podle jakých praktických zkušeností si dospěl k tomuto závěru? Nebo si to jen někde četl?

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 19 úno 2018 21:07

kubas píše:
19 úno 2018 11:41
Kabel nehraje, kup si pořádný zes a bedny a nemáš potřebu měnit kable jak ocas.
Bohužel u mě doma se tvé tvrzení nepotvrdilo a kabely jsou jedním z komponentů celé sestavy. Ale rád si nechám poradit co koupit příště, abych nemusel řešit kabely, ale koupit jen reprokabel za kilo. Předem děkuji. *palec*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 19 úno 2018 21:21

kubasi, a proč ty si nepořídíš pořádný zes a bedny a taky řešíš a měníš kabely (a píšeš o tom i tady na fóru)?

Odpovědět