Sloupové repro + zesilovač za 100 k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač za 100 k

Příspěvek od PítrsPraha »

Myslim, ze s timhle rozpoctem nema zadny smysl o Superchrgerech uvazovat. Jejich nejvetsi sila je v tom, kdyz je jim predrazen klasicky stereozesilovac. A na to tady neni cenove prostor.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Aha, díky za info. Měl jsem za to, že je to plnohodnotný zesilovač.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Je to plnohodnotny koncak s pridanou hodnotou spocivajici v tom, ze k nemu muzes pripojit silovy vystup dalsiho zesilovace. Superchargery pak fungujou jako steroidy pro puvodni zesak. A o tom jsou. Tim, ze puvodni zesilovac pracuje do temer idealni a hlavne konstantni zateze (oproti situaci, kdyz pracuje do beden), ze sebe da zvukove to nej... a Superchargery tomu pridaji svuj brutalni vykon.
Spekuluje se nad tim, jestli nechavaji Superchargery svou signaturu nebo ne. To asi zalezi na zbytku sestavy.
Ale jak rikam, tady je to bezpredmetne.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

ale všechny modely superchargerů lze používat jako klasický výkonový zesilovač, 550K má nesymetrický vstup a 750K má jak symetrický tak i nesymetrický vstup.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Renown:Je potreba tuning nebo je to mozne uz z tovarny? *offtopic*

tomatsu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomatsu »

Ty MF 550K vlastním +- 4 roky. Používám je jako konce pro stereo a jako "superchargery" pro DK ze silového výstupu z receiveru do jejich silového vstupu. Staží na zadní straně přepnout vstup.
Měl jsem na nich zapojený pre-ampy Thule audo PR350b, Burson audio HA-160D, Pass Labs X2.5, Audia Flight pre a nyní SP Audio P1 a nikdy jsem s nima neměl problém. Záleží na pre-ampu, který vyhovuje více. 550K nahradily Bryston 4B-SST - více dynamiky, lepší prostor a tak.
Za cenu co se prodávají ( +- 40k ) těžko hledat něco lepšího. ( můj subjektivní názor ) Já je tedy můžu doporučit.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Zatím nevím o nikom, kdo by používal Superchargery jinak než jako čisté koncáky. Možná kdysi uživatel "Bohus" s 550K popoháněl Audionet. Pak se komunita dělí na ty, kteří jdou do tuningu a na ty, kteří do toho nechtějí "šťourat". Já s klidným svědomím můžu prohlásit, že žádný zvukový charakter jsem u 550K ani 750K nezaznamenal a proto si s radostí vychutnávám to co mi naservíruje Ayon a ty moje mrsby (jak by řekl jeden místní člen fóra) :D
Mít na zesík pade, tak jdu do toho zase a ještě mi zbyde třeba na kabely. A další věc je, že nikde jsem nenarazil na to, že by to někomu s něčím nehrálo :!:

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Velmi nesměle se přidám k diskusi. Jak tady píší ostatní, rozhodně bych preferoval vyzkoušet bedny přímo v poslechové místnosti. Udělá to fakt hodně.
Jinak, co se týče sestavy, mám pocit, že jste do rozpočtu zapomněli zahrnout i nějaký slušný DAC, nebo nějaký slušný streamer osazeý přiměřeným převodníkem. To vám něco z ceny užere. Co se týče beden, osobně jsem hledal taky repro s méně výraznými basy a naopak kde budou znít dobře akustické nástroje a zpěv. V tomto mi sedly Dynaudia, čili bych nějaké zařadil taky do možného výběru. Osobně se mi pak s těmito preferencemi líbil i zvuk reproduktorů Dali.

fenda2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fenda2 »

Právě proto jsem psal zesilovač/reciever, vzhledem k tomu, že v tom nejsem moc kovaný. I když jak bylo řečeno je lepší vzít zesilovač a k tomu nějaký DAC nebo streamer. Do rozpočtu se by tedy měl vejít DAC/streamer nebo přehrávač s konektivitou + zesilovač + sloupové repro.

Odpovědět