Sloupové repro + zesilovač za 100 k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
fenda2
Kontaktovat uživatele:

Sloupové repro + zesilovač za 100 k

Příspěvek od fenda2 »

Ahoj,
jako nováček v oboru HiFi se na Vás obracím s žádostí o pomoc při výběru vhodné sestavy. Aktuálně poslouchám na řetězci PC – Fiio E10k – Audioengine A5+, případně sluchátka Audiotechnika ATH T-500. Hudba především ve formátu FLAC z CD zatím v podstatě vůbec. Nejsem vyhraněný na žádný hudební styl, ale spíš než mohutné basy ocením kvalitní vykreslení lidského hlasu a instrumentů. Do nového domu bych si rád pořídil nové stereo: sloupové reproduktory + zesilovač/reciever. Byl bych rád, kdyby měl zesilovač dobrou konektivitu (PC, TV, NAS, USB). Sestava bude umístěná v obývacím pokoji, který je spojený s kuchyní. Rozměry místnosti budou cca 5 x 8 m. S ohledem na manželku musím brát potaz i na design reproduktorů a jejich vnější úpravu (ne dřevodekor). Moje cenová představa za repro+zesilovač byla původně 50 000 kč, ale tam bude asi hodně kompromisů, takže jsem ji posunul na 100 000 kč. Jen takový nástřel, co by se mi líbilo jsou Sonus Faber Venere 2.5 v bílé barvě. Ale tady nevím, jestli by se do rozpočtu vešel i slušný zesilovač. Pokud byste mi mohli pro začátek doporučit pár sestav, které půjdou k sobě a ozvučí daný prostor za danou sumu, byl bych rád. Dík

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač za 100 k

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazar či nové?
Konektivitu bych asi řešil zvlášť. Za prvé proto, že si tím zbytečně neomezíš výběr zesilovačů na doslova pár kousků a za druhé nebudeš do budoucna při případné změně požadavků omezený stávajícím řešením.
Cimra je to veliká, nepodcenil bych alespoň částečné řešení akustiky běžnými zařizovacími předměty (velké závěsy, koberec, knihovna, členitý nábytek, obrazy...). Pokud by to byl "moderní design" = holobyt s absolutní převahou tvrdých rovných ploch, bude zvuk hroznej bez ohledu na sestavu.

Jinak kombinací jsou mraky. Každý tady poradí něco a každý bude radit především podle svého vkusu. Ale pokud se ti líbí dost specifický zvuk SF, mohla by se ti zamlouvat kombinace Vincent + Aurum Cantus.

fenda2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fenda2 »

Zatím jsem uvažoval nad novým, ale pokud by se našlo něco slušného bazarového, tak proti tomu nic nemám. Jde o to, že nemám jednotlivé repro naposlouchána a proto by se mi hodil takový předvýběr. Potom bych si to šel někam do studia poslechnout. Co se místnosti týče, holobyt to nebude, chci tam mít knihovnu, závěsy a tak právě kvůli akustice. Ještě dodám, že to bude dřevostavba, jestli to má nějaký vliv.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Ve 100k budgetu uz koupi lepsi zelezo nez vincentku.
A AC jsou muzikalni bedny a vincek jde dost dolu taky si myslim. Chce min basu. Byl bych opatrny. Pitrs ma meritko basu mozna posunute - pouziva Sw. Nech si poradit vic lidma. Ale nemusi jeho nazor byt nutne zly. Tolik zase muj hifinazor/jen mudruju, neslysel jsem.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Je to dřevostvba, kde mnohem míň hrozí dunění známý z panelových / betonových staveb. A místnost poměrně veliká, takže módy budou posunutý hodně dolů = další plus.
Jinak sub neslouží ke zvýraznění basů nebo přidání jejich objemu, ale k něčemu jinému - to je předpokládám jasné každému ;-).

Jinak samozřejmě souhlas, že víc názorů je líp i že (z bazaru) je velká šance na neutrálněji hrající zesilovač než Vincenty (234 nový nebo 238 bazar).

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Hele ho..
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... a-rb-1090/

Da ti slevicku a repraky za 50 jdou taky koupit. Reprokabel doresis postupem casu..

Osobne si myslim, ze uz je takovy vykon zbytecny. Ale pro predstavu o cenovych urovnich..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

....a k nim buďto AC nevo SF a o výbornej zvuk je postaráno ;-).

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Osobne bych vsadil spis na ten AC. U tech SF 2,5 par lidi psalo o vyrazneji znejicim basech. Ale mozna to pletu s necim..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Podání basů stejně zdaleka nejvíc ovlivňuje poslechová místnost, takže bez vyzkoušení budou každý bedny jen věštěním...

fenda2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fenda2 »

Jen se zeptám, jak řešíte nákup bazarových věcí? Chápu, že když mám doma zesilovač a kupuji bedny, tak si je vyzkouším dohromady při prodeji. Ale když nemám ani jedno a každý kus prodává někdo jiný? A mám vůbec šanci jako laik podchytit případný problém v elektronice při poslechu? Z tohohle mám trochu obavy u bazarovek.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

fenda2 píše:Jen se zeptám, jak řešíte nákup bazarových věcí? Chápu, že když mám doma zesilovač a kupuji bedny, tak si je vyzkouším dohromady při prodeji. Ale když nemám ani jedno a každý kus prodává někdo jiný? A mám vůbec šanci jako laik podchytit případný problém v elektronice při poslechu? Z tohohle mám trochu obavy u bazarovek.
choď vypočuť bedne a ak sa ti ich prejav bude páčiť, môže sa ľahko stať, že budú hrať rovnako dobre s iným schopným a výkonným zosilňovačom.

Ale bojím sa radiť bližšie, lebo niektorí starší členovia (s možno oprávneným pocitom dôležitosti) sa tuná potom do toho implicitne navážajú, a vyplakávajú, aký zbytočný je potom ich názor, keďže ho stále niekto menej skúsený zneguje.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Kdo z vás má ty 550k nebo měl? Můžete je doporučit?
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ercharger/

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Jarda69 píše:Kdo z vás má ty 550k nebo měl? Můžete je doporučit?
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ercharger/
NIN ich mal, ak sa dobre pamätám.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Ty superchargery nemely nejak zavratne parametry krom vykonu a mne osobne myslenka zesilovani zesilovace moc nesedi. Z duvodu nabirani dalsiho zkresleni. Spis radeji kratsi cesta. Na netu je k tomu dost diskusi a dohadovani ;)
Tyto konkretni uz tam chvilinku lezi, ale zatim to nejsou lezaky uplne. Nin udelal imho dobre ze je dal niz cenove a ma je aspon pryc *2thumbsup*
To jsou vsechno moje mozna zcestne zkratky. Brat mne.s rezervou ;)

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

neprešiel náhodou na 750k? :lol:

Odpovědět