stereo + regál

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
CZ550
Kontaktovat uživatele:

Re: stereo + regál

Příspěvek od CZ550 »

A-S -zesilovač, R-S -zesilovač s rádiem, R-N zesilovač s rádiem a síťovými funkcemi.
Možná by stálo za úvahu popřemýšlet o repro Canton-série GLE 416/417. Doporučil bych Tangent EVO E4L/E5L, ale bohužel jsou již nedostupné( byl jsem rád, že se podařilo sehnat 2 černé E4L a jednu bílou jako centr.)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

sekal píše:Jde o klasické bum-cink repro
Nebylo by na škodu si ty reprosoustavy nejdřív poslechnout a pak dělat závěry. Nepsal bys pak takovéhle nesmysly. Pokud bys měřením rozumněl o kapku více než jim rozumíš, věděl bys, že frekvenční odezva je statická veličina. Krom toho mají repro i dynamické veličiny. Zvuk reprosoustavy pak vytváří spolupůsobení statických a dynamických veličin. Přičemž se klidně může stát, že dvoje reprosoustavy s velmi podobnou frekvenční odezvou v praxi znějí diametrálně jinak, a to i co se vnímaného množství basů a výšek týká.
Nejde jen o to, kolik jich tam jen, ale také jaké jsou, jak znějí.

Hodnotit zvuk bedny jen podle frekvenční odezvy je nesmysl, reps. řekne to o zvuku tak málo, že z toho nelze dělat jakýkoliv závěr.

sekal

Příspěvek od sekal »

Hodnotil jsem pouze dostupná měření, byť zčásti subjektivními výrazy. Ke zvuku jsem se konkrétně nevyjadřoval, protože jsem ty bedny neslyšel, což jsem také hned v jednom z prvních příspěvků napsal. Reagoval jsem jen na subj. popis RedBarona, který rel. dobře koresponduje s uvedeným měřením. Tazateli jsem dále výše doporučil, nechť si všechny vybrané modely beden poslechne.

Jinak já korektně provedená měření (nejen) kmit. charakteristiky (i mimo osu), považuji za stejně důležité, jako poslech. Bedny, které mají špatná měření, mě nezajímají. O tom tady nehodlám s kýmkoliv polemizovat..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

sekal píše:Jde o klasické bum-cink repro
sekal píše:Ke zvuku jsem se konkrétně nevyjadřoval
Njn.....

Polemizovat nemusíš o ničem. Stačí pozorovat fakt, že lidi, kteří znají zvuk těhle beden, tě upozornili na nesmyslnost tvého hodnocení jejich zvuku, které jsi "vyvodil" z grafu frekvenční charakteristiky, která sama o sobě o zvuku jako takovém řekne velmi málo na to, aby z toho byl věci znalý člověk schopen vytvořit jakýkoliv závěr.

sekal

Příspěvek od sekal »

Plácej si, co chceš Peťuldo. Názory takových kvazi odborníků, jako jsi ty, jsou mi zcela volné. Pro mě jsou relevantní poznatky lidí, jako dr. Sýkora, dr. Toole, dr. Olive a další jim podobní..

Odar

Příspěvek od Odar »

PítrsPraha píše:že lidi, kteří znají zvuk těhle beden
je ciste subjektivnym nazorom tych ludi a treba ho brat vzdy s rezervou, aj ked sa to momentalne mozno hodi do fanklubu *sunglases*

No Flame.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Ale ono se tu už není až tak moc o čem přít, Bonbonus má opravdu vytaženou basovou složku a bum-bedna to opravdu je. Jen to bum-cink je pravda jen z poloviny, protože opravdové "cink" mu schází :lol:

Skoro bych se přemlouval k připojení přímo do vlákna Bonbonusu reprosoustavy/xavian-bonbonus-t10392.html

solaris1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solaris1 »

@CZ550 díky.
Hm, tak na Yamahu jsem četl hodné negativ např,
"Yamaha R-N500 je oprozi HIGH END zosilnovacom iba LOW END s nevalným výkonom (výkon slabý ako čaj, je to až hanba od Yamahy), mizernou kontrolou na basoch (strašne slabá kontrola, nekontroluje to vôbec nič), neexistujúcou priestorovosťou (žiadnu nečakaj nie je tam z nej nič, nula, žiadny priestor tam nenájdeš), ukričanými stredmi (kričia a to strašne) a uši trhajúcimi výškami (pozor aby ti nepraskly ušné bubienky z tých výšok z Yamahy)"

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

sekal píše:Plácej si, co chceš Peťuldo. Názory takových kvazi odborníků, jako jsi ty, jsou mi zcela volné. Pro mě jsou relevantní poznatky lidí, jako dr. Sýkora, dr. Toole, dr. Olive a další jim podobní..
:-D
A jaký je tedy názor pánů Sýkory, Tooleho, Olivea na Bonbonusy? Nebo na vytváření závěrů o zvuku beden jen na základě jednoho grafu frekvenční odezvy? Nebo jak pánové souvisejí s tématem?
:-D
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 28 čer 2016 16:28, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Odar píše:je ciste subjektivnym nazorom tych ludi a treba ho brat vzdy s rezervou, aj ked sa to momentalne mozno hodi do fanklubu *sunglases*
Souhlas. Jen i v rámci toho subjektivna lze většinou vypozorovat nějaké shodné tendence dodávající těm subjektivním názorům určitou dávku objektivity.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

solaris1 píše:@CZ550 díky.
Hm, tak na Yamahu jsem četl hodné negativ např,
"Yamaha R-N500 je oprozi HIGH END zosilnovacom iba LOW END s nevalným výkonom (výkon slabý ako čaj, je to až hanba od Yamahy), mizernou kontrolou na basoch (strašne slabá kontrola, nekontroluje to vôbec nič), neexistujúcou priestorovosťou (žiadnu nečakaj nie je tam z nej nič, nula, žiadny priestor tam nenájdeš), ukričanými stredmi (kričia a to strašne) a uši trhajúcimi výškami (pozor aby ti nepraskly ušné bubienky z tých výšok z Yamahy)"
Hehe, tahle citace z jiného audio fóra byla jednou z reakcí na jakéhosi pomateného posluchače, který označil Yamahu R-N500 za zvukové absolutno mezi všemi zesilovači. Hysterii uvedenou v závorkách si vysvětluju jako neunesení kritiky zvuku pana majitele.

sekal

Příspěvek od sekal »

..

CZ550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CZ550 »

Mám R-N 500 s DLS R 55 na hudbu a nemůžu si stěžovat. Stejně si nemůžu stěžovat na RX-V 379 s Tangent EVO E4L na ozvučení TV-měl jsem též limit 20 000,-Kč. Jestli je Yamaha dobrá nebo špatná? To je subjektivní. Já šel cestou dvou oddělených systémů a zatím mám pocit ,že jsem udělal dobře.

solaris1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solaris1 »

díky. Na hifi-voice R-N301 chválili, že je lepší než předchozí vyšší model R-N500. Nebo po čem se ještě kouknout v bazarech, pro repro VMA-II µ? Udělám si seznam a zkusím si to někde poslechnout.

Netuším jak to celé propojit. Tedy BDP se zesilovačem propojit pomocí optického digitálního audio kabelu. TV propojit HDMI kabelem s BDP. V TV využít výstup HDMI ARC?

CZ550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CZ550 »

V případě, že to bude AVR tak vše přes HDMI do AVR a z AVR přes HDMI ARC do TV( tak to mám alespoň já) Yamahy RN nemají HDMI-na to pozor. Když jsem zkoušel laborovat s R-N 500 a TV tak Sat a BDP šli optikou do RN a HDMI do TV, RN byla s TV spojená přes RCA kabel, bylo to trošku komplikované a zvukově to nevyhovovalo, proto nastal přechod na samostatnou AV sestavu.

Odpovědět