STEREO SESTAVA + - 30 000 tisíc

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odar

Re: STEREO SESTAVA + - 30 000 tisíc

Příspěvek od Odar »

Záleží, či tým rozprávkam v špeci od Dynavoice veríš.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Píšu to hlavně na základě toho, že jsem slyšel ty DF6ky. A ačkoliv menší, na 70 Hz tedy určo nekončily.
Nejspíš máš věrohodný zdroj pravdivých informací o jejich specifikaci, když víš, že ty od výrobce jsou vymyšlené....

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

a slyšel jsi někdy Speaker 5 ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Nemyslim to nijak spatne. Jsou to bedny, ktery rozhodne maji svy misto na trhu a v jeho ramci jsou super. Na dany zanr a proti velkym sloupum ale proste nemaji sanci.

Ano, asi by je prehraly pri poslechu akustickych nastroju a komorni hudby. Ale pro muziku, ve ktere podstatna cast spada mimo jejich frekvencni rozsah, proste vhodny nejsou.

Trochu ndhledu. Tazatel chce z dobrych, spravnych a pochopitelnych duvodu plnorozsahovy sloupy a ty mu radis at si poridi maly regalovky. Spokojenej by nebyl.

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

Reprosoustavy - postavil bych si třípásmo (plnohodnotný sloupy) podle plánku od firmy Visaton, bas alespoň 10", výška 1" tj. nejdostupnější jsou Conga případně Classic 200. Za podobná repro bys musel v obchodě vykešovat podstatně více (asi jako nadpis vlákna) a jsou i s výhledem do budoucna, pokud bys časem objevil i další (jemnější a muzikálnější) styly hudby. Hlavně jsi nenapsal - do jak velké místnosti to bude ? A TV bude mezi repro ?
Ale nejlépe je ještě raději trochu navýšit rozpočet.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Jak píší výše upřesni poněkud svoje požadavky:
1. z čeho budeš poslouchat - PC, streamer, CD, SACD, BRD .....
2. jak velkou máš poslechovou místnost + co preferuješ - regály, sloupy ...

a pak se dá už radit konkrétněji.

Odar

Příspěvek od Odar »

PítrsPraha --> Nemam chut sa tu dotahovat o hovadinach. Ja tym cislam neverim. Vsetci dobre vieme, co sa vsetko popise v nalestenych katalogoch a co je realita. Ked zohladnim cenovu kategoriu, tak tych 23 Hz pri 3 db beriem velmi, velmi s rezervou. Ale je to iba moj nazor a mas pravdu - ziadne realne merania tej reprosustavy som nikde nenasiel, ani som ich nemeral. Dostal si ma :mrgreen:

Napriek tomu ty podla svojho ucha tvrdis, ze na 70 Hz nekoncia :mrgreen: Asi mas kalibrovane usi *sunglases*

No dost srandy. Ja som to tu nechcel povodne davat, ale co ja viem http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2429 Basy by to urcite hralo lepsie. Len AVR by to zrejme nepotiahol. K tomu treba aj odpovedajuci zosilnovac.

Ja by som to moc neprezival. Nech si ide vypocut niekde v okoli par aparatur a nech si kupi, co chce. V tej cenovke jeden bude radit Yamahu, iny NAD, iny CA, Dynavoice, KEF . . . tych kombinacii je nekonecne mnozstvo.

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

hifikos : dobra odpoved pro Tebe neni ... kazdy ma jine uši, jine požadavky .. ale chtit za 30 plnohodntne sloupy a zesilovac - tak aby to hralo dobre, neni asi realne ... osobne bych resil podobným smerem, jako psal Renown ..

Rado
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rado »

V případě Pro-ject speaker boxů 5 ještě pořídit streamer se zabudovaným zesilovačem http://www.aq.cz/obchod/playery-streame ... -dsa-2036/
Je to s komfortem ovladani a pousteni hudby pres telefon, z NAS serveru...a cena jak píšeš +-30 tisíc.
Do moderně zařízeného bytu tato sestava zapadne. Vypadá to atraktivně..a poslech? Doporučuji vyzkoušet, než bys zatracoval...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Odar:
Netreba afektovanosti. Predpokladal jsem, ze kdyz vis, ze ty technicke udaje, ktere jsem uvedl, nejsou pravdivy, tak ze mas k dispozici realny mereni. Navic, ono je ve srovnani s tema Projectama docela jedno, jestli zacinaj na 23, 33 nebo 43 Hz -3 dB. Vse by to bylo o parnik hloubs nez Projecty. A u tyhle hudby neni nijak zasadni, ze to pasmo nad 70 Hz, kde se Projecty zacnou chytat, nebude tak pevny, kontrolovany a neutralni.

Poznamku o kalibrovanych usich beru jako zdejsi nutny ego-folklor ;-).

Ale souhlas, ze vlastni poslech je tou nejlepsi radou.

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas »

df -8 hrají celkem dobře,poslouchal jsem je v studiu v Bratislavě, kde jsem kupoval předzes vincent,zrovna v akci svítí,tak jsem si dovolil udělat foto, v kombinaci s koncem od Rotla nářez.
Obrázek

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Hifikos - z toho, co zde zaznělo, mi jako jediné rozumné příspěvky k tvému tématu připadají ty od Pítrse.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Polovina mé diskotéky je elektronika, zejména u ní si zvuk opravdu užívám. Stará alba z osmdesátek teď u mne doma frčí. Na elektroniku dobré sloupovky určo neuškodí.... ;)

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

hifikos - máš SZ.

hifikos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hifikos »

Děkuji těm, kteří píší a radí. *thumbs up*
Včera jsem si byl v Hradci poslechnout nějaké repro a tohle mě dost zaujalo http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... -ex-ver-3/
nejspíše postačí a na moje využití za tuto cenu nic lepšího asi nebude...
Rozhodl jsem se dobře? Jen nemám stále jasno s receiverem :|

Odpovědět