Stereo sestava do 45K max?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo sestava do 45K max?

Příspěvek od terahera »

S repro Aurum Cantus musím jen souhlasit,absolutne popírají svou cenu,dac bych doporučil Audioquest Dragonfly,taktez podle mě popírá svou cenovku a je jednoduchý na připojení,nemusi se řešit usb kabel,zesilovac bych zkusil od Pavelky z Hifiprokazdeho integrac Cyrus,samozrejme starší,mohlo by to hrát za dané peníze slusne ;)

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

Děkuji všem za reakce, zkusím se tím trochu probrat a pak sem hodím nějaký užší výběr ke konzultaci ve smyslu co s čím si rozumí :-)
Ještě bych rád napsal, že strop 45K včetně bižuterie není můj výmysl, je to prostě dáno možnostmi investorky, resp. ochotou zaplatit takovouto částku za něco, co doma nikdy neměla a kdyby ji to náhodou nebavilo nebo na to neměla čas, mohla oželet. Samozřejmě je ve hře i ta možnost, že ji to chytne, proto jsem na začátku psal "startovní sestavu" a potom i třeba půjde dál. K tomu je ale potřeba vybrat právě pro ten start něco odpovídajícího, a i když rozumím tomu, že částka 45K není vůbec žádný zázrak a že za to moc muziky nebude, mějme na paměti, že většina z nás je trochu někde v nárocích jinde. Pokud jde o obyčejného člověka hifi prozatím nepolíbeného, podobná investice je pro něho velmi abstraktní co do protihodnoty peněz, dokud něco neposlechne, nedovede hodnotit, natož si něco představit, nemá srovnání a ruku na srdce, bude to především koncový uživatel a konzument. Já v této věci funguji jen jako prostředník, a ano, mohl bych ji poslat do studia, ať jí tam dobře poradí, ale protože nechci a protože vím, že se dají v uvedením rozpočtu pořídit pro zmíněné účely více než dobré komponenty, byly by škoda odbýt to mávnutím ruky a koupit nějaký akční set.
Poslední zmínka, chlapi, já nejsem konfliktní typ, nechci zapadnout mezi některé jedince, kteří v každé diskusi dělají dusno a hádají se do roztrhání těla o naprostých píč....nách. Vážím si vašich názorů či námětů, ale rád bych, aby bylo reflektováno zadání, toť vše. Znovu opakuji, vím, že 45K není nic v porovnání se sestavami za statisíce a více, o to větší však budu mít radost, pokud i za těch 45K řekneme, že to hraje pěkně. Pokud mi někdo doporučí bedny za 30K, tak je jasné, že je to mimo a že se tím nebudu zabývat, třebaže jsou ty bedny dobré. Také bych rád, kdybyste doporučili či odkazovali na produkty, které jste nejlépe slyšeli nebo na ně máte dobré reference. Konečné rozhodnutí bude stejně na tom, kdo to zaplatí, ale já chci dát na stůl nějaké možnosti.
Hezký den všem

Odar

Příspěvek od Odar »

overgrounder píše:vím, že 45K není nic
Preto (keby to kupujem pre seba), idem cestou aktivu (Adam (2 x F7), Dynaudio (2 x BM5/6), v pripade lacnejsieho DACu by sa tam vosiel aj Genelec ) + DAC s regulaciou hlasitosti. Notebook pouzit na prehravanie a vybavene.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Nevím nevím, zda aktivní nearfieldy budou tím pravým. Přece jen se o zas tak blízký poslech nejedná, poslechová vzdálenost bude tak 3x3x3m, dost to také bude hrát jen jako kulisa slyšitelná i z vedlejších místností. Tomuto řešení bych se apriori nevyhýbal, ale je to někde k poslechu? Někde v Praze či okolí? Na webu jsem to nikde krom eshopu na Slovensku nenašel.

Leben
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leben »

Myslim si,nakolko je to zena...analyticky a technicky zvuk by som vynechal,pevne basy,citiac i branicou tiez nebude prave orechove,skor nieco co ju bude aj bavit,cize nieco viac muzikalne.Tymto smerom by som sa vybral. Vytriedil by som si ,co splnuje moje poziadavky,navstivil studia a vypocul,no a vsade sa pytat po demo kusoch,moze sa stat,ze sa posunie o triedu vyssie za ten isty peniaz.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Souhlasim s Lebenem. Proto bych kombinaci Yamaha + KEF, ktera je v navrzenych exemplarich megasuse a technicky hrajici, pro moje usi az neprijemne ostre, postavil na posledni misto vhodnosti.

Zkusil bych treba NAD C356 DAC + Focal Chorus 700 nebo mozna jeste lepe Aurum Cantus Leisure 2 SV MkII. To by byl peknej muzikalni a pritom porad stavnatej a zabavnej zvuk. Rozpocet na hrane, ale porad v limitu.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

No, rady jsou to pestré, ale pokud se jedná o jednoduchost a snadnost ovládání vše v jednom + stream, pak bych upozornil na:

http://avmania.e15.cz/bluesound-powerno ... hudby-test

K tomu nějaké kvalitnější regálky bazarovky za třetinu původní ceny a děvče bude spokojené...a následně i její přítel :-)

macher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macher »

overgrounder píše:Rovnez predpokladam, ze s regalama se dostanu na lepsi kvalitu jak u stojanu v dane cenove relaci.
Tohle je prave velice mylny predpoklad. Ze stojanu v rovnake cenove kategorii dostanes vzdy lepsi zvuk nez z regalu (vyjimka se najde, nicmene plati tak na 98%). To je proste fyzika (napoveda VAS vs reproduktor vs efektivita, atd...). Hlavne dle toho co se ma posluchat a nizkemu rozpoctu bych jednoznacne zvolil stojany (navic "male" regaly basy nic moc nezahraji, opet fyzika).

Abych vsak byl v teme - neudelas urcite chybu s Cambridge Audio (dokonce si myslim, ze v dane relaci o moc lepsi pomer cena/vykon nenajdes), nicmene CA jsou pro nektere osoby az moc "ostre/neutralne". To chce proste jit si poslechnout. Mam zkusenost, ze zenske vetsinou preferuji Marantze, ktery je trochu do "tepla", vic takovy pohodovejsi. Konkretne modely jmenovat nebudem, na to si radeji ujasni vstupne parametre a hlavne opet "poslech".

Za mne bych dal do integrace cca 15-20 tisic, 20-25 tisic repro a 5 tisic na pripadnou bizuterii (kabely a pod).

edit: Podivej se sem http://www.avitsmart.cz/vyprodej-/sestavy toho Topaze jsem jednou premyslel, ze koupim domu rodine na jednoduchy poslech. Za tu cena to nehra az tak zle (Cambridge Audio AM10 + CD5 + Aero2, Rega RP1). Je jeste i vykonnejsi varianta, ale tu tam v nabidce nevidim. Nebo pak http://www.avitsmart.cz/vyprodej-/komponenty a mrkni na Marantz PM-6005 a k tomu docela obstojne sedi http://www.avitsmart.cz/vyprodej-/reprosoustavy Sonus faber Venere 2.0. Mas to za 44 tisic, k tomu za tisicovku vezmes kabely a mas to... Kdyz uz regaly tak bych se priklanel k te kombinaci Marantz PM-6005 a Sonus Faber Venere 2.0.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

bluesound powernode 2 + Dali Zensor 3...

Ludia, radite na zostavu pre zenu! Priklanam sa k nazoru Ramonesa.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

macher píše:Ze stojanu v rovnake cenove kategorii dostanes vzdy lepsi zvuk nez z regalu
Praxe, logika i ta fyzika říkají pravý opak. Mnohem větší ozvučnice za stejné peníze je nutně méně tuhá. Projevuje se zabarvením a hučivějšíma basama. V regálovkách lze za stejné peníze mít lepší repro, výhybku nebo obojí. A VAS s tím nemá moc co do činění, pokud je v regálovce vhodný reproduktor.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

macher píše:
overgrounder píše:Rovnez predpokladam, ze s regalama se dostanu na lepsi kvalitu jak u stojanu v dane cenove relaci.
Tohle je prave velice mylny predpoklad. Ze stojanu v rovnake cenove kategorii dostanes vzdy lepsi zvuk nez z regalu...
To ale opravdu NE!
Jen cena samotných, prázdných (kvalitních) sloupku prevýsí velmi dobré regálovky, o reproduktorech, vyhýbce a ostatním ani nemluve. *taktone*
(To jsem ale odbocil od tématu.)

Pomerne nerad se vyjadruji k digitálním komponentum (v digi džungli se dost ztrácím :P ) a tudíz vlastne ani nevím, jestli moje „postrehy“ úplne splní tvé zadání.
Pokud je ale tvá známá opravdu doposud „HiFi nepolíbená“, troufnu si alespon upozornit na jeden „kombajn“ nemecké firmy „Teufel“:

http://www.teufel.de/stereo/kombo-42-xb ... 13699.html

repro bylo pripojené kabelem

https://www.dienadel.de/inakustik-atmos ... 353631055/

Není to sice zádný High End, ale rozhodne to neurazí naprosto zádné ucho. (Tím méne ucho “Hifi nepolíbené”. :) )

Kolega z práce mel tyhle „prcky“ pár dní doma. Jejich poslech mi prisel víc nez jen zábavný a v podstate i naprosto prekvapivý. (A to jen pozitivne!)

Nakonec se sice vydal trochu jiným smerem:

https://audio-reference.de/wp-content/u ... 6-2014.pdf

https://audio-reference.de/wp-content/u ... agazin.pdf

ke kterému pripojil repro

http://www.teufel.de/stereo/ultima-40-mk2-p12805.html

…a (zatím) to celé krmí hudbou z notebooku.

Má totiz dost místa i na sloupky a Micromega má preci jen vetsí „nádech“ (novodobe „touch“ :lol: ) High Endu.
Reprokabel ale (mozná jen zatím) zustal stejný.

Rozpocet tvé známé ale neí nijak „prízemní“ a tak by, v prípade zájmu, dovolil i tuto druhou variantu.

(Jen opravdu nevím, jestli to vse splnuje její predstavy. :roll: )

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Teufel combo, idealka pro pani a jeste usetri na nakup hudby ;-)

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Jak ríkám, nevím, jestli úplne splnuje pozadavky, co se pripojení týká, zvukove ale rozhodne obstojí i proti konkurenci s ctyrmístnou cenovkou.
Uz jsem tu kdesi psal, ze kdyby Teufel nemel vlastní distribuci a prodával pres maloobchod, urcite by se jeho ceny minimálne zdvojnásobily.
(A...podle mého názoru hraje ta Micromega lépe jen proto, ze k ní kolega koupil ty vetsí reproduktory. :) )

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Také netuším, zda by se případně řešení od Teufel líbilo, nicméně pokud se to nedá někde poslechnout, bude jistě zvolena cesta klasická, tedy integrac plus bedny plus dac, pravděpodobně ve formě dragonfly a jelo by se zatím z ntb...
Co se týká výhod regálů oproti sloupum v dané cenové relaci, jsem rád, že jste mi někteří dali za pravdu. Když jsem ladil svou sestavu já, šel jsem nakonec do uzavřených regálů od ATC a rozhodně jsem se dostal mnohem výš, než u sloupů za stejnou či podobnou cenu. A platilo to zatím při každém poslechu ve studiu či jinde...

Odpovědět