Streamer do 18tis

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer do 18tis

Příspěvek od PítrsPraha »

Jiri píše:Takže pokud chceš využít kvalitativních možností MQA, tak MQA kompatibilní DAC je podmínkou (nestačí jen MQA digitální transport a non-MQA DAC).
Přesně tak.

Martin_AQ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_AQ »

Jen bych upřesnil to gapless u Pioneerů, u N70a, co mám doma, se dá nastavit ( a řkekl bych že i u nižších modelů) a funguje při přehrávání z NASu naprosto bez problémů, jsem jen líný to přepínat, takže všechno poslouchám bez mezer. Což samozřejmě někdy štve:-). Zajímavé u toho streameru je, že v manuálu (ani např. v testu na svet audia) se nepíše o přehrávání DSD po síti, přitom funguje naprosto bez problémů.
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Pioneery jsou kvalitka a za penize jake se nabizely ve vyprodeji z DE s plnou zarukou nemaji konkurenci *2thumbsup*.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Gapless - to je pro mě jako vlastníka tohoto přístroje (mám ještě N-30 s casea dac) zajímavé. Někdu už jsem tu napsal, že o té funkci nemám tušení. Je to proto, že i když hraje dobře (dá se poslouchat i klasika), k iluzi reálného koncertu má daleko. A mezery, to je to poslední co mně vadí. Například teď podlouchám spoustu muziky od Bacha. Jsou to sice studiové nahrávky, ale kdyby šlo o spojitý koncert, ocenil bych např sytější - plnější zvuk a barvy akustických nástrojů, orchestru. Mezery chápu jako třešničku na dortu při už hodně kalitním zvuku.

mumu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mumu »

Ahoj, ale gapless ma zaujíma pri koncepčných albumoch, napr. pri albumoch Ayreon, Pink Floyd atd je neprijateľné mať vynútené medzery. Ako to teda je ?

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Píšou, že se gapless dá nastavit. Já jsem to v manuálu nezkoumal.

PavelZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelZ »

Chci poděkovat za reakce a zato, že jste ochotní poradit :) nakonec jsem šel do externího DAC Box DS (6999 na hifi-audio.cz) a streamovat budu přes raspberry pi, přišlo mi to s ohledem na neuzavřenost systému do budoucna (jak jste mi i někteří napovídali) a zároveň s ohledem na cenu, jako takový rozumný kompromis. Zkusím roon, plex, tidal v KODI. Stále toho dost pročítám, ale až to vychytám a vyzkouším, tak se rád podělím o dojmy.
Díky, P.

Odpovědět