Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
FilipM
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od FilipM »

jirka28 píše:
20 srp 2023 13:46
Tidal v současné době na rpi podporuje pouze Volumio ve svém placeném programu. Vše ostatní je nelegální používání ukradeného kódu. Jednoduchý a 100% použitelný návod neexistuje a zprovoznění této špinavé cesty je na každém řetězci jiné. Buď se do toho budeš muset ponořit a stylem pokus/omyl se snažit dobrat dobrého konce, nebo hledat jinou cestu k tidalu. Rád bych pomohl ale takhle nadálku to fakt nejde.
Diky, to jsem chtel vedet.
Vazne nemam predstavu o tom, jaky jsou moznosti. Doted jsem hral prevazne z desek. Bylo mi doporuceno Raspberry jako streamer. Spotify tam jede, chtel jsem zkusit Tidal, jelikoz mam ucet. Jestli to jde jen placene, ok. Mozna bude lepsi rovnou Qobuz, nebo zit spokojene se Spotify.
30 eur za rok je v pohode, otazka je, jestli bude Tidal kvalitou pouzitelnej. Kdyz jsem to zapojil pres USB rovnou do prevodniku, prislo mi Spotify tak nejak poslouchatelnejsi.

PajusB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajusB »

Na Raspberry pouzivam externi hodiny. Pres usb to neni ono. Koaxialnim kabelem do streameru.
Volumio stoji 1500kc rocne, aby se dalo ovladat primo z Tidalu. Neplacene umi poustet vsechno z Tidalu rovnou ve Volumiu. Je tam na to ikonka.
Jinak tam funguje Qobuz i Spotify.

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Filip M: v prvním příspěvku uvádíš, že máš nainstalovaný RopieeeXL. Tak si prostě na mobil nainstaluj aplikaci Mconnect nebo Bubble UPNP. V aplikaci v mobilu se přihlásíš na svůj Tidal účet a stream z mobilu pošleš na svůj Allo Digione a hraješ. Stejným způsobem bude fungovat i neplacené Volumio, Moode, rAudio aj.
Další neplacená varianta (legální) je mít nainstalovaný na rpi Picoreplayer včetně Logitech Media centra.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

PajusB píše:
22 srp 2023 20:58
Neplacene umi poustet vsechno z Tidalu rovnou ve Volumiu. Je tam na to ikonka.
Jinak tam funguje Qobuz i Spotify.
Free verze Volumio pokud vím ovládání Tidalu v sobě nemá. Ani Tidal Connect. Totéž platí pro Qobuz. Jakou ikonku máš na mysli? Můžeš případně vložit screenshot?

Osobně jsem se s podporou Tidalu na free verzi Volumio dost vytrápil, ale nakonec to jakž takž funguje s pomocí BubbleUPnP Serveru, což je malá aplikace, která musí běžet někde na místní síti. K ovládání se pak může používat některá z aplikací Lumin, mConnect, BubbleUPnP a možná jsou i nějaké další. Chtěl jsem dosáhnout toho, aby stream netekl skrz mobil, ale streamer si ho bral z Tidalu. To právě zajistí ten BubbleUPnP server pomocí standardu UPnP/DLNA. Abych upřesnil to své trápení, kdybych ten server nainstaloval na nějaký domácí počítač nebo Android box, bylo by to celkem jednoduché. Ale já chtěl dosáhnout toho, že BubbleUPnP server pojede na stejném RaspberryPi jako Volumio samotné. A to byl porod. Nakonec se povedlo, ale naslepo jsem kopíroval linuxové příkazy odněkud z diskuzního fóra, spouštěl na RaspberryPi, čekal hodinu než se to stáhne a zkompiluje... A rozhodně se to nepovedlo napoprvé.

Jednodušší verze je vynechat ten server a pouštět stream z mobilu např. z aplikace BubbleUPnP. To je primitivní a funkční.

PajusB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajusB »

No, nebudu se hadat. Nejsem si uz jisty jak to puvodne bylo s neplacenym Volumio. Jestli to v nem slo spoustet, ale spise by mi nedavalo smysl ho mit a neumet poustet Tidal. Co urcite umi az placena verze je Tidal connect. To byl i duvod proc jsem si ho zaplatil. Osobne mi Volumio moc uzivatelsky nevyhovovalo. Bohuzel ted s Qobuzem se k nemu vracim, protoze Qobuz neumi Conect. Snad zatim. Nebo to mozna neumim ja...😉
Kazdopadne USB z Raspberry neni nejlepsi varianta.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

tesarpa píše:
23 srp 2023 08:08
...Chtěl jsem dosáhnout toho, aby stream netekl skrz mobil, ale streamer si ho bral z Tidalu. To právě zajistí ten BubbleUPnP server pomocí standardu UPnP/DLNA...
Myslím, že je to celé trochu jinak.

Používám "BubbleUpnpServer" v kombinaci s "BubbelUpnp for Android" a směruji výstup na libovolný upnp renderer v síti. Nicméně, předpokládám , že když použiji "BubbelUpnp for Android" bez "BubbleUpnpServeru", tak mi ta data přes mobil také netečou.

Mám pro svůj názor 3 indície:
- upnp renderer je u mne v tomto případě Naim Superuniti, který mi ukazuje graficky naplněnost bufferu. Po odpojení mobilu od sítě pokračuje přehrávání dále až do konce skladby. Další se samořejmě nespustí - to řídí aplikace na mobilu, když není zapojen BubbleUpnpServer (nebo obecněji, když se nejedná o renderer s openhome standardem)

- sleduji Data usage v mobilu - aplikace BubbleUpnpFor Android spotřebovává málo dat. Stačí na chviličku pustit aplikaci Qobuz a během chvilky je vidět, jak obrovský rozdíl ve spotřebě dat tam je

- mám router of Mikrotik a mohu sledovat traffic na síti. Stejně jako v předchozím případě tam vidím, kolik dat teče přes WiFi (pro potřeby testu jediné zařízení na dané síti je můj mobil), když pustím skladbu na Superuniti přes Bubble a když si přímo na mobile spustím Qobuz

BubbleUpnpServer tam je tedy k tomu, aby z běžného upnp rendereru (u mne Superuniti) udělal renderer s podporou openHome standardu. Výhoda je potom to, že je playlist nezávislý na mobilu, nikoli v tom, že by streamovaná data netekla přes mobil - ta tam netečou tak jako tak.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Až budu zase na chalupě, tak to vyzkouším. Doma mám Roon, ale na chalupě jsem hledal low cost řešení pro občasné použití.

octavius
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od octavius »

Funguje vam na Tidale cez desktopovu aplikaciu prehravanie flacu 192kHz? Mne sa nespusti prehravanie nastaveny exlusive mode a kvalita MAX.

Odpovědět