Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
FilipM
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017 11:30
Kontaktovat uživatele:

Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od FilipM »

Zdravím,

pořídil jsem si streamer - Allo DigiOne Signature, tudíž RaspberryPi. Je z druhé ruky a má nainstalovaný RopieeXL.
Při zapojení do routeru přehrává Spotify (tak, že to ovládám přes iPhone, laptop).

Rád bych to nastavil tak, abych mohl streamovat i Tidal, případně další věci přes AirPlay (např. NRK Jazz radio, hrají výborně a mají velmi kvalitní stream).

Nemám představu jak na to. Čím víc o tom čtu, tím větší v tom mám bordel. Existuje DietPi, RoopieXL, Volumio, Roon.. něco se platí, něco ne..
Potřeboval bych poradit, jak to co nejjednodušeji sjednotit.

Předem díky.

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od Yiakubou »

Ropiee OS funguje pouze jako endpoint. To znamena, ze musis mit neco (nejcasteji PC), ktere funguje jako prehravac a ten pak pres sit posila data do Rpi/Allo Digione s Ropieee, ktery to jen prijme, prevede na PCM audio data a posle do DACu.

Pokud nechces prehravat z dalsiho PC, musis na Rpi / Digione nainstalovat OS, ktery v sobe ma i prehravac. Volumio je v tomto celkem popularni a zdarma, byt mozna streaming z Tidalu v nejake lepsi kvalite muze byt jen v te jejich premium placene verzi. Dalsi moznost je treba Moode Audio a urcite jsou dalsi moznosti.

A nebo zustan u RoPieee, ale jak jsem psal, k tomu potrebujes neco, co to bude prehravat a jen se pripoji k Rpi/Ropiee jako k endpointu. To, ze ti hraje Spotify je nejspis jen diky tomu, ze ta Ropiee XL verze podporuje Spotify connect. Pro vsechno ostatni potrebujes prehravac.

FilipM
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017 11:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od FilipM »

Ok, takže nejjednodušší bude zaplatit 30 eur a nainstalovat Volumio.
Má někdo zkušenost s DietPi, nebo něčím, co je zdarma? Co jsem pochopil, DietPi je operační systém, takže po instalaci budu muset nastavit Tidal connect a Spotify connect přes jiný software. Přes co a jak?

Prosím o jednoduché vysvětlení, případně link na nějaký návod, většinou poslouchám desky a tohle je pro mě trochu šílenost.
Díky.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od koudy42 »

Par let jsem pouzival moOde Audio https://moodeaudio.org k plne spokojenosti na Rpi4, vse zdarma a funkcni. Nemit Auralic, tak jsem u nej zustal.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od RedBaron »

Tohle je šílenost z hlediska IT, vůbec nechápu proč bych někde měl mít extra server na zasílání signálu s extra OS a extra zdrojem a řešit další blbosti, když jeden počítač ty jednotky a nuly dodá úplně stejně, a to včetně digitální korekce místnosti - největšího pokroku v dějinách hi-fi. DAC je potom pěkně převede na analogový signál a pošle do zesilovače se zkreslením v tisícinách a tady veškerá exaktní věda končí.

Protože teď nastupují bedny s mechanickými měniči a zkreslením v jednotkách až desítkách procent dle kmitočtu a vyšlou zvuk do místnosti, která zkresluje v dalších jednotkách až desítkách procent.

Gramofon je zase druhá šílenost, jen mechanická. Šasi, talíře, přenosky, hroty, drátovačky, extra separé motory a převod, zdroje, předzesilovače, nutné korekce, čistítka a koupačky a výsledkem je mechanické škrabátko z první poloviny minulého století, včetně zkreslení a brumů, praskotu a navrch s lítáním k otáčení desky.

Ale dá se o tom diskutovat donekonečna, jak ty tisíciny slyšíme. Tak hodně zábavy ;-)

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od Yiakubou »

Redbaron: Ropieee OS puvodne vzniklo jako endpoint OS pro Rpi a Roon a stale je to nejlepsi OS jak udelat z Rpi endpoint pro Roon. Az pak se do toho zacali pridavat dalsi funkce a podpora dalsich protokolu. A Roon funguje jako server, ktery posila data do endpointu. Navic, konfigurace server-endpoint, nebo treba i server-player-endpoint ma spoustu vyhod a vyuziva to spousta streamovacich reseni. I kdyz je to v jedne krabicce. Streaming rozhodne neni jen o posilani bit-perfect jednicek a nul do DACu. To by ale bylo na delsi diskuzi mimo tema vlakna.

jbajci
Příspěvky: 143
Registrován: 13 led 2018 12:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od jbajci »

Ahoj, pro začátek na seznámení doporučuji naistalovat Volumio, je uživatelsky nejpřehlednější a v češtině. Postačí verze zdarma, kde nebude nativně Tidal, ale to lze vyřešit použitím aplikace Mconnect nebo Bubble upnp na mobilu. Rádií je ve Volumiu spousta, pokud znáš URL adresu můžeš doplnit vlastní. Postup instalace je popsán na stránkách volumia: https://volumio.com/en/get-started/ Spotify je třeba doinstalovat ze zásuvných modulů, které jsou dostupné v menu Volumia - je to otázka pár kliknutí, netřeba žádné IT znalosti. Na androidu je dostupná aplikace Volumio: https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US, v apple store též: https://apps.apple.com/cz/app/volumio/id1268256519?l=cs

Uživatelský avatar
jirka28
Příspěvky: 182
Registrován: 14 dub 2016 06:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od jirka28 »

Případně použít moode https://moodeaudio.org/ a doinstalovat nelegální tidal connect https://github.com/GioF71/tidal-connect ale to už vyžaduje trochu znalostí z linuxu.

FilipM
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017 11:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od FilipM »

koudy42 píše:
18 srp 2023 12:57
Par let jsem pouzival moOde Audio https://moodeaudio.org k plne spokojenosti na Rpi4, vse zdarma a funkcni. Nemit Auralic, tak jsem u nej zustal.
Streamuje to Tidal? Rozklik jsem Features a je tam jen AirPlay a Spotify. Díky

FilipM
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017 11:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od FilipM »

Aha, odpověď přisla ve stejnou vteřinu. Nejsem moc ajťák a moje znalost Linuxu je nulová.. Ve svejch patnácti bych tyhle věci asi vyřešil, ale dneska už na to nemám. :)

Přes DietPi a HiTide to někdo zkoušel? Nedovedu si představit, jak moc je to složitý. Díky

Uživatelský avatar
jirka28
Příspěvky: 182
Registrován: 14 dub 2016 06:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od jirka28 »

DietPi z HiTidalem jsem zkoušel ale nepodařilo se mi na něm tidal connect rozchodit pro konflikty některých potřebných knihoven ale taky nejsem žádnej ajťák. Povedlo se mi to na moode puštěný v dockeru. Je na to pár návodů po netu pochopitelnejch i pro neajťáky.

FilipM
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017 11:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od FilipM »

Tak to nejsou moc dobry vyhlidky. Nakonec tech 30 eur za Volumio bude idealni cesta.

Uživatelský avatar
jirka28
Příspěvky: 182
Registrován: 14 dub 2016 06:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od jirka28 »

Další cesta je přes mconnect player a upnp. To lze na volumiu, raudio, moode a dalších. Netřeba nic dodělávat a funguje to hned. Nebo airplay. U Volumio je stejně Tidal omezen do 24/96 a platí se každý rok 60 euro.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od fox »

RedBaron píše:
18 srp 2023 13:06
Tohle je šílenost z hlediska IT, vůbec nechápu proč bych někde měl mít extra server na zasílání signálu s extra OS a extra zdrojem a řešit další blbosti, když jeden počítač ty jednotky a nuly dodá úplně stejně, a to včetně digitální korekce místnosti - největšího pokroku v dějinách hi-fi. DAC je potom pěkně převede na analogový signál a pošle do zesilovače se zkreslením v tisícinách a tady veškerá exaktní věda končí.

Protože teď nastupují bedny s mechanickými měniči a zkreslením v jednotkách až desítkách procent dle kmitočtu a vyšlou zvuk do místnosti, která zkresluje v dalších jednotkách až desítkách procent.

Gramofon je zase druhá šílenost, jen mechanická. Šasi, talíře, přenosky, hroty, drátovačky, extra separé motory a převod, zdroje, předzesilovače, nutné korekce, čistítka a koupačky a výsledkem je mechanické škrabátko z první poloviny minulého století, včetně zkreslení a brumů, praskotu a navrch s lítáním k otáčení desky.

Ale dá se o tom diskutovat donekonečna, jak ty tisíciny slyšíme. Tak hodně zábavy ;-)
Divím se, proč tady ještě píšeš. S takovým názorem přispívej raději na nějaké IT fórum a ne na fórum o hifi.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Streamer - Tidal, Spotify, AirPlay - nastavení a sjednocení

Příspěvek od mrba »

To je náhodou aj podľa mňa správny HiFi názor. Ale treba nechať každého nech si ide svojou cestou. Keď niekoho baví LP, nech si ho užíva, ak CD, nech sa z neho teší. A ak niekomu vyhovuje stream, či NAS, tiež si užije radosť z hudby. A kvalita je pre každého subjektívny pojem, o tom sa dá dohadovať naveky :( (A kto nevyskúšal dobre nastavený multisub s DRC, tiež nevie o čo prichádza)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů