Subwoofer k domácímu kinu do 45.000,-

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
gibosl
Kontaktovat uživatele:

Subwoofer k domácímu kinu do 45.000,-

Příspěvek od gibosl »

Ahoj. Potřeboval bych poradit s výběrem subwooferu s cenou 35-45tis. Vlastním receiver Dennon X-4000. Přední sloupy Infinity kappa 8.2i , zadní Infinity reference 31mki, center Infinity Video kappa, takže hudebně jen jako doplnění spodních frekvencí ale primárně určený na film. Místnost je velika cca 37m2.
Jelikož mám nábytek i reproduktory černý, rád bych aby byl v stejné barvě i Subw.
Máte někdo zkušenost s :
Elac SUB 2070 ( bude 600w stačit ? ) Dá se kalibraci přes app. věřit ? Subwoofer dostal EISA ocenění jako nejlepší produkt 2015-16.
dále :
REL S3 ( výkon menší 400w )
dále :
Bowers & Wilkins ASW10
dále :
REL R528
dále:
Polk Audio DSW microPRO 3000
dále :
Yamaha NS-SW 901
Yamaha NS-SW1000 okolo kterých dělá výrobce humbuk ( ale nejsem si jistý zda to není na yamahu moc peněz )

Popřípadě jiný subwoofer mimo Velodyne ?

Děkuji za rady :-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer k domácímu kinu do 45.000,-

Příspěvek od PítrsPraha »

Proč mimo Velodyne? Zrovna SPL-1200 Ultra by byla ideální volba. Poctivej reprák, dobrej zesilovač, skvěle fungující kalibrace....

Případně koupit bazarovej B&W PV1D.

Yamahu bych v týhle kategorii asi vynechal.

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

REL 528 nebo 528SE
ale at uz to bude jakykoliv, tak urcite 2 ks !

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

fotolaik píše:ale at uz to bude jakykoliv, tak urcite 2 ks !
proc, kdyz pise ze to je primarne pro film ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

fotolaik píše:REL 528 nebo 528SE
ale at uz to bude jakykoliv, tak urcite 2 ks !
Doporučovat 2 subwoofery za celkem 90 tisíc je vzhledem ke zbytku sestavy a požadavkům na cenu a použití holý nesmysl.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

gibosl
už máš nějaký woofer zapojený? praktická zkušenost je nenahraditelná.
Denon x4000 = výstup na 2 hrombedny + kalibrace pro LW+RW.
právě na kino bych rozhodně koupil 2 hrombedny!
něco kč bych ještě přidal a koupil prostě rovnou 2 lepší. pokud cokoliv v DK vylepšíš, důvod k výměně woofrů už mít nikdy nebudeš.
s modelem ti neporadím. pokud chceš nové, pak si stačí vypůjčit u prodejce a doma testovat. lenost je hlavní "nepřítel" dobrého zvuku!

kdysi jsem měl předchůdce x4000. avr 4810.
zkoušel jsem x -krát 1 lepší woofer proti 2 horším. v mém DK jsem měl vždy lepší pocit ze 2 ks xavian cuore než z 1 ks velodyne nebo rel.
(pokud se nepletu tak právě x4000 má ještě zesílovače A/B. pokud se dokážeš vyhnout "digitálu" i u hrombeden, časem to třeba doceníš)
za mě... rovnou 2 ks. hrát jen na jeden považuji za ztrátu času. nač znovu objevovat , že je kolo kulaté.
:-)

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

to bh69 : proc ne ? zkousel jsi nekdy zapojit 1 sub, pak druhy ... nebo to je jen takove to "placnuti" , protoze si myslis ...
ja mluvim o vlastni zkusenosti - prave ze pro kino provozuju 2 x REL 528 ...

pitrs praha : no a ? kolega hleda woofer do 45 000 - to se asi REL 528 vejde, ja jen jeste doporucil 2ks a je jen veci kupujiciho, kolik si jich koupi ..

bh69 + pitrs - co tak radeji napsat neco k veci - konkretni radu, poznatek ... ne jen rejt do jinych podnetu od kolegu

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

fotolaik píše:co tak radeji napsat neco k veci
Čti pozorněji.
fotolaik píše:ne jen rejt do jinych podnetu od kolegu
Nereju, jen jsem upozornil na nesmyslnost návrhu vzhledem k rozpočtu a požadavkům.

Čím konkrétně jsou v místnosti 37 m2 k bednám se dvěma 12'' basáky takovým přínosem dva 12'' suby oproti jednomu 12'' subu, že se vyplatí dát dalších 45 tis. Kč?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

U kina jsem měl několik různých subů od Revolver AVS přes REL B-1 a REL528 až po dnešní AQ422.
Kdybych měl rozpočet 45 tis. Kč, koupil bych si 3 x AQ422
Reproduktor je od Peerless, zesilovač není digitál, je to A/B.
Ke kinu rozhodně nejméně dva suby, ale klidně i tři ....

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pítrs pr

nevím, zda máš praktickou zkušenost s počtem wooferů v DK.
na debatu o smyslu wooferů u ke sloupovým bednám, fyzice, vlivu místnosti atd. zde máme mnoho velmi znalých členů.
to, že je vždy lepší hrát na 3 hrombedny než na 2 a raději na 2 než na 1 .... to se zde již též x-krát debatovalo.
osobně sem píši na základě vlatních zkušeností z 15-ti let "tvorby" systému DK.
(též bych si raději pořídil 3 ks wooferu AQ422 než jen 1 za cenu těchto tří)
za nesmyslný návrh to považuješ proč? copak to není normální rozvoj debaty nad otázkou?
osobně mě spíše zajímá, zda bude tazatel gibosl reagovat. nebo zda se zde opět snažíme zbytečně.
:-)

gibosl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gibosl »

Proč né Velodyne ? Bohužel jsem to já kdo tu před rokem řešil reklamaci s pískájícím zdrojem :-( Jinak hrál suprově a výkon by stačil i na větší místnost,ale ten pisklavý zvuk mám v uších do ted až mě z toho vždy zamrazí. Takže jsem momentálně bez subu.

Jinak mít rozpočet 100K,bylo by to o něčem jiném,tam už bych vedle snad nešlápnul,ale po špatné zkušenosti s Velodyne bych se nerad podruhé spálil,proto bych za tuto cenu dostal rád něco co je o třídu výš než jiný stejně drahý subw.

Druhé bedny bych se do budoucna uplně nebránil, ale jako prioritu beru koupit jednu pořádnou a až ( možná ) po čase zkusit druhý..přece jenom si peníze netisknu :-)

Ps. CO si myslíte o prckovi : B&W PV1 má více než kladné recenze ale ten výkon stačí to na film?

Děkuju za postřehy :-)

sekal

Příspěvek od sekal »

Na tvém místě bych bral ten výše doporučovaný model AQ. Splňuje všechny tvé požadavky a je ještě za poměrně přijatelnou cenu. Zn. B&W bych s tvým rozpočtem pominul.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

lachim:
Ano, že je to lepší, to už tu zaznělo. Já se ale ptám čím konkrétně. Copak tři 12'' basáky v poměrně malé místnosti o 37 m2 nestačí na plnohodnotnou reprodukci basů úměrných k ostatním pásmům?
Nezapomínej, že AVR umí do kanálů poslat 125 W, což není na nijak extra šíleně hlasité hraní, při kterém by se jeden 12'' SW dostával za hranice svých schopností.

Za nesmyslný to považuju proto, že gibosl má rozpočet 45 tis. Kč. Ne 90. Kdyby měl 90, pak by stálo za to přehodnotit celý systém, protože dva suby za 45 každý by byly ke zbytku řetězce těžký overkill.

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

No myslim ze dva sub. koli prechodom z lava doprava alebo s predu dozadu pri kine. Nie preto ze jeden nespravi dost dobry humbuk.

Ja mam zapojenie jeden velky na predok TERRA, a jedneho prcka v zadu REL quake.

Odpovědět