Subwoofer

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer

Příspěvek od Fidji99 »

Uzavrene = bez basreflexu.obetujes par Hz rozsahu za bezproblemovejsie umiestnenie a cistejsi zvuk.
To s tym kalibracnym mikrofonom je trochu pruser, teda ak sa nezivis ako ladic klavirov.

Nesiel by som vyrazne nizsie ako je 28Hz, rozhodne 24Hz je max.co tvoj priestor znesie, aj tak tam budes mat mraky modalnych frekvmecii, kde ti bude miestnost rezonovat.

Je to vzdy tazke, nacpat multikanal 5.1 do 20m2, uz asi po funuse- ja by som isiel do regaloviek namiesto stlpov. A radsej investoval do lepsieho subu. Aj tak by som sekol vsetko na 80hz crossover, aspon sa ti to nebude bit medzi sebou.

P.s. 2 suby su povazovane za take hygienicke minimum. Ja som coraz viac kinar, v jednom kine mam 2, v druhom 4 - a tie 4, to uz je optimum, 2 su tak akurat (ale mam fronty co hraju do 20Hz)

Papolius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Papolius »

tomasr--- Ahoj. Nejlepší by bylo, půjčit si od někoho jakýkoliv trochu lepší subwoofer jen abys viděl, jak se bude chovat v tvé místnosti.
Psal jsem několikrát, že nejdůležitější je konstrukce místnosti(budovy) a vybrané místno na subwoofer vedle hlavního sloupu vůbec nemusí ve finále vyhovovat.

Ber něco z tohoto: BW PV1, vyšší model od SVS, vyšší model Velodyne, nějaký bazarový REL vyšší řady. Polk jsem neslyšel

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Ten 1. je rozměrově akorát. Uzavřené, myslíš bez nožiček?
[/quote]

Nožičky nevadí :D
Nesmí tam být DÍRA (bassreflex)
Tomu, že Polk hraje od 25Hz nevěř.
Ano, při sínusu bude repro slabě bručet (možná), ale mimo toleranční pásmo poslechu.

Nejlepe ti radí (kromě mne ;) ) Fidji99

Odpovědět