Televize, jen jako kvalitní zobrazovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Televize, jen jako kvalitní zobrazovač

Příspěvek od hřebík »

Rozdíly Q60R vs Q70R třeba tady (anglicky): https://tvscomparison.com/samsung-q70r-vs-q60r/
Rozdíly stručně: jiný zvuk, jiné podsvícení, jiné stmívání, jiná "HDR technology"
- Jednotlivé rozdíly jsou na té stránce podrobně anglicky popsané. Snad půjde někde najít i česky, příp. využij google translate.

Na filmy jsou OLED super a k tomuto účelu 100% doporučuju (mám předloňský 65palcový model). Na statický obraz bych si s OLED asi netroufl, ale nezjišťoval jsem, jestli se to třeba už nezlepšilo v loňských/letošních modelech. Ty technologie se postupně nějak vyvíjejí všechny.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Riesil som opacny problem a hladal velky monitor k set-top-boxu. Nakoniec som si vybral 43" LG 43UD79-B, ma to 4K IPS a matny displej.

S pouzitim na sledovanie multimedii som spokojny, ale ako monitor k PC je to i z jedneho metru IMHO az prilis velke a neda sa na to zblizka dobre pozerat - chyba tomu zakrivenie/zaoblenie.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

OLED 65 854 od Philipsu kvůli ambilightu jsem kupoval letos. Není 100% bezchybná, ale na filmy je to teda super věc. Často používám i jako zobrazovadlo, obrazovka má pro tyto případy pixel shifting, který při přímém pohledu nerozeznám, zato mizí okraje obrazovky a nechápu proč nemohli vyrobit ten panel o 12 pixelů širší a vyšší abych vždycky viděl celý obraz. Po několika hodinách zobrazování obrazovka začne být hysterická a ve zkracujícím se intervalu začne upozorňovat na záhodnost obnovy pixelů, trvá to cca 10min, tedy 1 cigaretu a návštěvu toalety. Interval se zkracuje a nakonec odmítá dále fungovat a máte 20 vteřin na to udělat poslední věci na kompu. I díky téhle přehnané starosti samy o sebe mi Philips po registraci dal pětiletou záruku. Barvy, černá i Ambilight jsou super, já už Philipsku měl předtím a už jsem TV bez Ambilightu nechtěl. Proti minulosti se o hodně zlepšila i odezva toho Androidího softwaru, i když k dokonalosti tomu pořád něco chybí. Celkově spokojenost. To samé v 55" prodávají cca za 35, žádnou jinou LED už bych nechtěl.

peter82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter82 »

Fungujem na OLED TV ako PC monitor uz cca 2.5 roku. Za tu dobu sa mi zial vyvinul burn-in taskbaru.
To bola blbost z mojej strany, ze ked vsetko vyzeralo OK po cca pol roku, tak uz som prestal byt opatrny, a nebal som sa pridat jas atd. Burn in je dost citlivy na jas a da sa povedat, ze keby si napr. TV pouzival na jase 20/100 tak tam by si sa burn inu viacmenej nemusel bat.

Tiez, keby som na zaciatku nastavil schovavanie taskbaru, tak by asi vsetko bolo nadalej OK. Ono aj pri praci s PC sa imo prepinas medzi oknami, nemas 8hodin denne otvorene vkuse jedno okno s jednym statickym obrazom, jedina skutocne staticka vec bol ten taskbar a ten sa da schovat (zobrazovat iba pri mouse-over). Nikde inde burn in nie je - a to bezala naozaj vela hodin za den, napr. dlhe hodiny iba browser, alebo games so statickym HUD. Ak bol dlhsiu dobu pusteny rovnaky staticky obraz, tak sa automaticky znizi jas, co mne osobne nevadi (takto mal LG zabudovane anti-burn-in opatrenia v 2017 modeli).

Aj napriek burn-inu, dalsia TV bude za mna urcite OLED, nastavim schovavanie task-baru a myslim, ze by to malo byt OK (novsie modely navyse handluju burn-in udajne lepsie ako ta moja z 2017)
Aktualne porovnanie OLED vs. QLED za 2020 napr. Na filmy v zatemnenej miestnosti vyhrava OLED, to je vseobecny konsenzus. Podobne zavery myslim budu aj na https://www.rtings.com/

Na tomto teste je zase vidno aspon to, ze loga TV stanic nesposobili burn-in (kedze to bol jediny staticky obraz, ktory sa vramci toho 20h/den 6 mesacneho testu zobrazoval. T.j. staticky obraz aj niekolko hodin vkuse by nemal byt problem ak sa potom zmeni za iny, problem je naozaj len nieco ako taskbar, co sa zobrazuje vzdy ked je TV zapnuta a este k tomu na vysokom jase ) Mam podozrenie, ze ten burn in mi vznikol prave vtedy, ked som istu dobu bezal aj desktop v mode "Technicolor Expert" s OLED light = 80 / 100. (kym mimo tohoto obdobia som bezal na 50 / 100, co mi na desktop plne vyhovuje, resp. dalo by sa aj s menej fungovat)

Odpovědět