Tip na stereo streamer

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
emes16
Kontaktovat uživatele:

Tip na stereo streamer

Příspěvek od emes16 »

Čaute,

Momentálně hraju tímto řetězcem: PC(Foobar ASI0) -> USB DAC Magic -> stereo Vincent. Foobar ovládám tabletem a komfort výběru ze skladeb pohodlně z křesla prostě nemá chybu :!: - tedy vlastně má a tou je nutnost zapínání PC,což je nenažraná velká krabice, v obýváku pro ni není místo. V řetězci se chci tedy zbavit PC a DAC Magica a nahradit je přístrojem, který bude ovladaný tabletem, bude mit USB pro připojení HDD s FLAC a kvalita zvuku bude aspoň na úrovni původního PC(Foobar)+ DAC Magic.

Při pátrání po netu jsem narazil na
http://www.tykon.cz/recenze/cambridge-a ... -np30.html
případně
http://www.hifimarket.cz/pioneer-n50a-p5343

anebo Cambridge StreamMagic 6 první verze.

Cenou bych se chtěl vlézt do 15tis.

Poradíte jiné kandidáty, případně co si myslíte o výše uvedených kouscích??

Díky všem :!:

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na stereo streamer

Příspěvek od zdenoeddie »

Mna oslovil Teac CD-P800NT
http://www.teac.com/product/cd-p800nt/

Predava sa este podobny Onkyo, a je este trosku lacnejsia Yamaha s moznostou dokupenia zazracnej krabicky a pripojit pristroj k WiFi. Mne osobne ten Teac vychadza v danej kategorii (aj cenovej) ako naj. PCM1795, sice len s RCA vystupmi, ale kto chce moze si priplatit za Tascam, to iste, ale s XLR. Problem je ale s tymi HDD, i ked distributor mi pisal, ze to funguje aj s nimi (externe napajanie nutne). Ale kedze je moznost to prasknut na Ethernet (DLNA, NAS ...) tak mne osobne to az tak nejak nevadi. DSD potesi, FLAC/WAV je nevyhnutnost a CD je pekny bonus, aspon pri mojej zbierke CD.

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK »

Musím napsat že cenovka toho Teacu je víc než zajímavá.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

emes16 píše:PC,což je nenažraná velká krabice, v obýváku pro ni není místo.
mam na stole pasivne chlazene miniPC o rozmerech asi 25x25x5cm s vykonem vic nez dostatecnym pro audio i bezne prehravani filmu - streamer bude bedna minimalne 2x tak velka, takze tenhle argument je dost zvlastni :-)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

emes16 píše:PC,což je nenažraná
i spotreba bude srovnatelná (nemeril jsem, ale miniPC bude mit kolem 20-30W)

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i »

NAS + WD TV LIVE + Accuphase E-408 (DAC 30 option board), ovladano iPadem/iPhonem (Plug Player)

Konverze dat probiha az v Accuphase (DAC 30), to predtim v retezci je jen ctecka jednicek a nul.

Funguje to z hlediska obsluhy docela obstojne. Kvalitou na urovni DP-65V.

Bez Accuphase a IPadu asi 4500kc *thumbs up*

David

emes16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emes16 »

Původně jsem o nějakém dalším PC nechtěl ani slyšet, nicméně co jsem vyčetl, tak všechny mnou zmiňované streamery jsou přes tablet neovladatelné -soft jako od Pioneeru tak i od CA je údajně k ničemu *taktone* .
A jedna z mých hlavních priorit je ovládání přes tablet. Omrkl jsem tedy nabídku miniPC a začínám se čím dál vic klanět k této cestě.
Jako z prvních mně padl do oka
https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-q190-d2306901.htm

Moje idea je ho umístit někam za skříň, přes USB ho propojit s DACem a Foobarem("spárovaný" s tabletem) pouštět hudbu.

Co si o tomto způsobu myslíte??

Díky za názory

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zdenoeddie »

Tak ako, nejaka skusenost so streamerom Teac (Onkyo, Yamaha) o ktorom som pisal?

Co sa tyka toho mini PC tiez sa mi to zacina pozdavat :) , len pozhanat este maly monitor, najlepsie s dotykovkou kvoli ovladaniu, a myslim si ze problem by mohol byt dost spolahlivo vyrieseny. A snad by som sa vtrepal aj do ceny klasickeho streamera...

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

emes16 píše:Původně jsem o nějakém dalším PC nechtěl ani slyšet, nicméně co jsem vyčetl, tak všechny mnou zmiňované streamery jsou přes tablet neovladatelné -soft jako od Pioneeru tak i od CA je údajně k ničemu *taktone* .
A jedna z mých hlavních priorit je ovládání přes tablet. Omrkl jsem tedy nabídku miniPC a začínám se čím dál vic klanět k této cestě.
Jako z prvních mně padl do oka
https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-q190-d2306901.htm

Moje idea je ho umístit někam za skříň, přes USB ho propojit s DACem a Foobarem("spárovaný" s tabletem) pouštět hudbu.

Co si o tomto způsobu myslíte??

Díky za názory
neviem co ludom nevyhovuje na ovladani cez tablet u CA ale ja tak ovladam Stream Magic 6 a nevidim v tom problem

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten »

Taky uvažuji o něčem takovém.
Zatím se kloním spíše ke klasickému komponentu než k miniPC, a to z důvodu jen jedné "krabice".
Vybrán mám zatím tak říkajíc " od stolu" Pioneer N-50A v úpravě Casea, ale ještě se uvidí, budu si to muset poslechnout.
Jelikož nemám CDpřehrávač a disky pouštím z obstarožního DVDpřehrávače, tak se hodí použití Pioneeru jako převodníku.

Vše je ještě ve stádiu výběru a jak se říká "já ještě nejsem rozhodnut" :)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

marasten píše:Taky uvažuji o něčem takovém.
Zatím se kloním spíše ke klasickému komponentu než k miniPC, a to z důvodu jen jedné "krabice".
i miniPC se tak da udelat, vcetne ovladani pres tablet/mobil

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i »

Pouzivam ted Tp-link Td-w8970b router, ma dva usb vstupy a funguje i jako media server a i z flasky to funguje dobre, a odezva ovladani z ipadu je dobra, vse posilam do WD TV Live a z nej optickym kabelem primo do DAC boardu v mym Accuphase 408.

*thumbs up*
D.

Odar

Příspěvek od Odar »

marasten píše:Zatím se kloním spíše ke klasickému komponentu než k miniPC, a to z důvodu jen jedné "krabice".
PCdlo teoreticky vobec nemusi byt vidiet. Da sa zavriet do skrine, alebo cosi podobne. Moznosti je dnes habadej.

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten »

Odar píše:
marasten píše:Zatím se kloním spíše ke klasickému komponentu než k miniPC, a to z důvodu jen jedné "krabice".
PCdlo teoreticky vobec nemusi byt vidiet. Da sa zavriet do skrine, alebo cosi podobne. Moznosti je dnes habadej.
Ano, to je pravda, ale stále je třeba to někam umístit. Pak se to ještě musí propojit s převodníkem ( něco kvalitnějšího 8-) ), to znamená další kabel.
Jde to samozřejmě obejít stavbou specializovaného PC s vestavěným převodníkem potřebné kvality. Tato varianta je pro mě bohužel nepoužitelná jelikož nejsem tak říkajíc problematiky znalý a nikoho známého s potřebnými znalostmi ve svém okolí nemám a tak jsem spíše odkázán na "průmyslovou výrobu".

Odpovědět