Tipy na výborný zvuk levné HIFI sestavy

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tipy na výborný zvuk levné HIFI sestavy

Příspěvek od svartenatt »

Že tady zase nikdo nerozumí otázce je normální.
Takové kauflanďácké HiFi, kdy kvalita má nepřiměřeně převyšovat cenu.
To se může vyskytnout, ale stejně tak i spolehlivost by měla být zohledněna.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Naprosto nejdůležitějším základem dobrého levného hi-fi je samostatná a TICHÁ poslechovka.
Tímhle konstatováním bych vlastně mohl skončit. :lol:
Ale přidám pár slov ......... jak známo, v hi-fi platí čím (kvalitně) víc nahlas a čím hlouběji, tím dráž.
Když je ticho a můžeš si bez omezení pohrát s umístěním beden a nějakou tou úpravou poslechové místnosti, dá se získat skvělý zvuk i ze střední třídy hi-fi výrobků.

Taky pomůže dobře zvolit pro daný prostor.
Třeba - pro příklad - já mám (nyní) hlavní poslechovku jen 3x4 m2 (ale pánbůh za ni zaplať).
Podle mých zkušeností jsou pro tak velkou místnost jen dvě vhodná řešení beden -- buď menší sloupky poblíž rohů u kratší stěny, nebo monitory. Ty ovšem potřebují mnoho "luftu" kolem sebe, potřebují "dýchat", takže je lepší ustavení s posluchačem zády u delší zdí a s bednama hodně v prostoru.
Osobně jsem kvůli tomu, že je v paneláku a já rád poslouchám kdykoliv, i v noci, zvolil monitorovou variantu a nelituji -- trojitá vakuovaná okna kvůli městskému hluku, klidní sousedé, vyvážený monitorový systém za 50k. Pohoda.

Pokud bych měl uvést nějaký konkrétní výrobek, který zvukem opravdu výrazně převyšoval svou cenu, tak si vlastně vzpomínám jenom na jeden ------- malé sloupky Note Commona za 20k. Se silným zesákem fantastické bedny.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Zdar dadafte. Já si naopak nemyslím, že by úplně tím nejdůležitějším faktorem byla samostatná poslechovka.
Samozřejmě je hifi a hifi...... Ale slušný zvuk se dá vyloudit z poměrně levných věci i třeba v normálním obýváku,. pokud to není samé sklo, dlažba, hole stěny..
Když máš koberec, plne knihovny a jakž takž rozmístění, tak to jde...

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

...no koukám, že v nadpise je " výborný".....tak dejme tomu s tou poslechovkou tedy :)

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Ono asi treba pochopiť, že pojem výborný je relatívny.. Každý môže považovať za výborné niečo iné!!! Ja som napríklad za výborný považoval zvuk u jedného elektro opravára, ktorý mi pustil hudbu na starých b&w, ktoré si sám nejak upravil.. napojené cez nejaky starý zosik (pôsobil vzhľadovo ozaj ako kus šrotu bez deklu :D) káble samozrejme ako zo žehličky.. Miestnosť klasika ako v starom dome plná kadejakých zosikov, playerov na opravu. spolu s kadejakymi merakmi atd . Nechýbal hrubý zaves, koberec steny obite obrazmi nejakymi provizórnymi panelmi. Zdroj= notebook.. . Za zostavu nevie či by niekto dal 500e za všetko :D. ... Akože za seba, neviem či som počul lepší príjemnejší zvuk od vtedy.. A to som popočuval kadečo :)..proste ten zvuk ma presvedčil.. Pani s gitarou ozaj "sedela" predo mnou a spievala :) Od vtedy som začal nad hifi rozmýšľať úplne inak.. :)

K počiatočnéj otázke vlákna. Je asi jasný jej účel :) nevadí..

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

@Jason: to by ma celkom zaujímalo, že ako diletant tvojho formátu dokáže vôbec posúdiť to čo vlastne videl ... o nejakom zvuku radšej ani nehovorím :lol:

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

No ako sa to vezme :).. Zas veľa "odborníkov" na hifi, s ktorými som bol v kontakte, vyhoreli na lepšich blbôstkach :D :D. Preto sa radšej ja nerobím odborníkom na tieto veci, aj keď sa o to zaujímam dosť dlho a s velkou záľubou :) . Zas ale keď niečomu nerozumiem, spýtam sa, keď mi niečo nedáva zmysel, vyjadrím sa k tomu..ako aj vyžiadam racionálne vysvetlenie, alebo dôkaz na dane tvrdenie.. To mi snáď nikto nemôže mať za zlé :) ..... Ale asi aj hej :D

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Bože čo tu dokážete nahovorit o tomto.... Slušný zvuk. Levná sestava. Např. do 20000,- bazar i s bednama. Pokud je místnost jak jsem psal.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Repro Infinity Kappa 7.2i (cca 12000), zesik Xindak 6200 (cca 10000), DAC SMSL M8 (cca 3500), kabeláž fake-intosh :-p 1500Kc.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

Napríklad set NAD AMP 1 + Paradigm Monitor SE by sa do tvojho rozpočtu vošiel.
https://www.hobo.nl/nad-amp1-paradigm-m ... undel.html

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila »

Opravdu co je levné mám takový dojem že se o tom co je levné zavedla diskuse. Já mám Luxman L430 cena 8500kc ,tuner Marantz ST 6000 3000kc,cd Yamaha CDX 880.cena 1800kc,repro Mission782 cena 15000 Kč a 2x kotoučové magnetofony Akai Gx 625 10000 Kč ,Revox A77 6500 Kč a 3 kazetovy maxnetofon cena celkem 10000 Kč za kazetaky Ještě mám zesilovač Luxman A 371 Kč cena 5400 Kč. A co se týče zvukem, jsem velice sespokojen.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jiri píše:
17 črc 2019 10:22
Zajímají mě hlavně věcné příspěvky uživatelů, kteří takovou levnou sestavu úspěšně poskládali a díky tomu si domácí poslech hudby opravdu užívají.
Ses mohl zastavil u mně, Jiří, zval jsem Tě několikrát.. :)

Odpovědět