Tipy na výborný zvuk levné HIFI sestavy

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tipy na výborný zvuk levné HIFI sestavy

Příspěvek od Jiri »

Založil jsem toto vlákno, protože nejen mě tady opravdu chybí.

Rád bych zde našel nějaké dobré tipy, jak v domácích podmínkách získat kvalitní poslech hudby aniž bych musel investovat velké částky. Zajímají mě hlavně věcné příspěvky uživatelů, kteří takovou levnou sestavu úspěšně poskládali a díky tomu si domácí poslech hudby opravdu užívají. Pokud máte i měření jednotlivých komponent, tak úplně super protože potom je jasné, že nejde o nějaké imprese.
Prosím zdržte se psaní o různém HIFI woodoo, kabelech a podobných "pastech" na důvěřivce, kteří dodnes mají problém se středoškolskou fyzikou.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na výborný zvuk levné HIFI sestavy

Příspěvek od bryston »

Co si představuješ pod slovem "levné"?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

"Levné" asi něco jako aby to nebylo "drahé" nebo spíš racionálně investované částky tak, aby si člověk mohl spokojeně říct, že "nezáleží na tom čo máš, ale čo z toho máš!! :) "

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Až tak sa ta to dotklo? :D :D.
Ale ukázka trollingu dobraaaa *2thumbsup*
Ci skor odviesť pozornosť od konštruktívnej debaty?
Biznis, ci ego ? ;)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Jason
Jestli budeš trollit i v tomto vláknu, tak už opravdu nevím.
Máš nějakou konkrétní zkušenost k tématu vlákna? Rozepiš se prosím.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jiri
No, to je správně položená otázka, ale na úplně špatném místě. Na toto je přece odborník jistý Jason a má to v popisce. Dotaz směruj na něho, jinak to může od Tebe bráno jako provokace.

Pokud by to provokace nebyla a máš na mysli skutečně kvalitní poslech hudby v domácích podmínkách, tak zapomeň na to "levně".
Největším zvukovým problémem pro poslech doma bude "místnost", obývák, či poslechovka a bez úprav to nepůjde. A měření aparátů? To je Ti doma k ničemu, protože to zásadně změní ta poslechová místnost. Faktem je, že určitá kvalita je nutná a to co nejlepší možná a Tobě dostupná. Jako bývalý prof. hudebník ( a nejen já ) za kvalitní poslech hudby v domácích podmínkách považuji to, že ten zvuk bude co nejvíce realistický v případě akustických nástrojů, což lze porovnat cvičeným sluchem ( kdo má hudební sluch a má naposloucháno), a jako potvrzení tohoto provést měření v upravené poslechovce na referenčních skladbách. Bohužel s levnými aparáty toho dosáhnout nelze. Těch pokusů již bylo v minulosti nespočet.
Není to však žádné dogma, musí každý podle sebe, podle peněženky a svých preferencí. Obávám se, že univerzální návod Ti nikdo nedá a ani neexistuje.

Tak hodně úspěchů. Jestli je to jen provokace, tak si to užij.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Jiri... Ano mám.. Chod do predajne, daj si pustiť to co považuješ za levne (v tom lepšom prípade, si to zapožičaj) a kup co sa ti bude páčiť... Nepočúvaj pri tom predajcu a jeho rady... daj len na svoje uši a tvoj vkus.. A už vonkocom nepočúva rady ktoré, sa vymykaju všetkym logický a technickým základnom.. To v hifi velmi beží..!!
Buď hlavne spokojný, nechci na tom ryžovať a hlavne sa nestan mrzutým zatrpknutym ujom čo si myslí že všetko o tom vie... Užívaj :)
Naposledy upravil(a) Jason dne 17 črc 2019 11:17, celkem upraveno 1 x.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

Jiří

čemu nerozumíš při jednoduché otázce...co si představuješ pod slovem levné?...
Pro někoho to je 30 000, pro druhého 100 000. Tak co?

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Přesně tak, pro někoho je finální HiFi sestava za 15 000,- a někdo jiný dle svích měřítek bude brát samotný přehravač kolem 100 000,- jako kompromisní řešení.

Napsat tedy levné HiFi může znamenat pořád rozdíl v deseti či statisícech ...

Chtělo by to asi nějaký reálný badget.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Tak na toto téma jsem zvědav. I levné víno bývá někdy lepší než drahé. Ale co je levné? Nejde spíš o poměr cena -výkon?

mac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac »

Já mám jako druhou sestavu systém Counterpoint - DA10 + DA11+Solid8E+Solid1E, čili D/A převodník + transport + předzesilovač + koncový zesilovač + repro BW CDM7NT. Celé se to vešlo do 60 000,- Kč. Hraje to velice slušně.
Jako třetí sestavu mám Denon DVD2900 + Bryston B-60 + NHT 1.5 a opět je to velmi dobře sladěná sestava za 30 000,- Kč. V obou případech je cena kabeláže přiměřená systému a je zahrnuta do konečné ceny.
Snad to splňuje zadání tématu.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Jestli je to míněno cenově tak nějak všeobecně, tak na otázku: "Rád bych zde našel nějaké dobré tipy, jak v domácích podmínkách získat kvalitní poslech hudby aniž bych musel investovat velké částky." je za mě odpověď:
investuj do: (v pořadí důležitosti) vhodný prostor poslechu, adekvátní repro, kvalitní nahrávky, zesilovač co zesiluje a přehrávač co přehrává,
neinvestuj do : veškerého hifi woodoo počínaje kabelem konče pojistkou

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Hezké vlákno.
Co je "levné" je velmi relativní, proto nemá smysl jakoukoliv cenovou hranici určovat. Chápu to jako dobrý poměr cena/výkon aniž by částky byly mimo rámec běžné české reality.

Mě naposledy zaujala kombinace Marantz PM6006 a Focal Chorus 716. Příjemný plynoucí vcelku dynamický zvuk Marantze s trochu měkčími basy a lehce muzikálnějším podáním dobře doplňujou Focaly svou detailností, přesností a v téhle cenovce velmi překvapivou prostorovostí a detailem.

Jinak souhlas, že akustika (a poloha posluchače vůči repro) je alfa a omega.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Bez ohledu na to, "kolik" je to "levné" peněz mohu dle svých zkušeností odpovědět takto:

V dané kvalitě se mi nakonec ukázalo, že nejlevnější byla all-in-one řešení (v mém případě konkrétně produkty Naim). Oddělené komponenty ve srovnatelné kvalitě byly dražší.

Takže mé doporučení by bylo jít touto cestou. Tím netvrdím, že all-in-one jsou nejlepší, právě naopak, jsou značně kompromisní, ale pokud je kritériem cena, pak jsou pro mne tou správnou volbou.

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

Nebylo by lepší zadání upravit místo levné hifi na konkrétní cenové kategorie?
Nejlepší HIFI sestava do 10, 20, 30, 50, 100, nad 100 tis.?
A třeba ještě bazar vs. nové.

Odpovědět