Volba domácího kina

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba domácího kina

Příspěvek od marvinnrv »

To bych si teda už těch zanedbatelných 1860,- přidal a koupil nezanedbatelně lepší set těch quadralu, který jsem postnul mylím na první stránce. Věř že udělají větší ušní parádu než ty Jamo. ... ale třeba ti nesedí designem, nevím ...
K tomu setu Jamo budeš každopádně více postrádat subwoofer. Né že bys ho k těm quadralum nepotřeboval vůbec, ale ty 530 přeci jenom zabasujou lépe...

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

...jestli chceš udělat radost i manželce, sežeň si použitý life systém od Bose (viz odkaz na hifibazar z první strany příspěvků).
Bedničky "zmiznou" v prostoru a že by nebyly slyšet, nemusíš mít obavu

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Pokud chce zcela rezignovat na kvalitu zvuku, lze Bose jedine doporucit *2thumbsup* .

Michalll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michalll »

S designem quadralu nemám problém. Ale jednu věc jsem tu nezmínil a ta je pro mě dost zásadní. Efektové reproduktory budu chtít mít zavěšené na takové polozídce, která je za pohovkou. A pokud bych tam pověsil reproduktory s velkou hloubkou, tak to nebude vypadat dobře, nehledě na to, že o to člověk může zavadit rukou při sezení na pohovce ( v budoucnu tam bude větší pohovka). Proto jsem se ze začátku primárně zaměřoval hlavně na hloubkově menší sestavy a také proto, že jsem se nechtěl pouštět do nějaké ručního skládání sestav, když tomu nerozumím. V přední časti je to jedno, tam je na regálovky místa až až, ale v té zadní časti by to mělo být takto. Díky za diskuzi, M.
image1.jpg

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

.. Tebe ide viac o spratnost a rozmer.. Zvuk je druhorady, takže nemáš veľmi co riešiť... Čo si si vybral v prvom príspevku, tak jedno z toho bude asi naj voľba... Ktore za mňa, som uz napísal.. prípadne ten Bose čo tu Ramones spomenul, hra to ozaj prekvapivo slušne..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Čo si si vybral v prvom príspevku, tak jedno z toho bude asi naj voľba
Nebude, protože to nesplní základní požadavek "Zaměření hudby spíše rockové, někdy trochu více nahlas .... byl bych rád, aby byl zvuk plný a měl sílu alespoň v prostoru TV a pohovky".

Všechny ty systémy Bose s mrňavýma kostičkama a subem hrají tak, že chybí pásmo nižších středů/vyšších basů a basy ze subwooferu jsou jen hučení.

Zmíněné Jamo či Quadral přehraje jak Bose tak ty šunky z prvního příspěvku rozdílem zaoceánského parníku.

Michall:
Už sis byl někde něco reálně poslechnout? Bez toho bude tohle vlákno nekonečně dlouhé a k ničemu se nedobereš.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Ty sedacky odsunout o nejaký ten kousek smerem od zídky k tv. Do vzniklého prostoru mezi zídkou a zadní stranou poslechové sedačky by se uz slusne bedýnky na stojanech vešly. Kabeláž řešit jednostranně,aby drát neprekazel na podlaze v prostoru. Pokud si chces konkretne toho rocku fakt uzit,ty mrňouse opravdu nekupuj.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Veru, skús si niekde ísť vypočuť spomenuté.. Zas tie jamo, či quadral bez subaču, môže mať zvuk, ktorý ti nemusí vyhovovať... Obávam sa, že ten rock si s týmito požiadavkami na plno určite neužije so žiadnou spomenutou alternatívou!!

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ »

Ono celkově to řešení s efektovými repro za sedačkou hned prakticky u hlavy je hodně nevhodný. Jak je budeš směřovat? Dopředu směrem k TV, nebo směrem k posluchačům na gauči (takže budou namířené proti sobě)? Doporučuje se mít ty repro alespoň metr za sebou a posunuté lehce do stran.

Asi se ti tohle řešení nebude líbit, ale já osobně bych se zbavil tý TV stěny a pořidil nějaké pěkné sloupové repro a stereo zesilovač (případně stereo receiver). Uvidíš (uslyšíš), že to hraje o míle lépe než při poslouchání filmů jen z TV a i na hudbu to bude podstatně jinde než nějaké malé 5.1 sety.

K tomuhle řešení jsem došel já (taky mám omezenej prostor) - původně jsem koukal po 5.1 systému, protože filmů sleduju hodně, ale teď jsem rád, že jsem si tady nechal poradit a pořídil si pěknou stereo sestavu a jsem naprosto spokojenej :)

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Zlata moje mala, samostatna poslechovka,neboť se domnivam,ze takovy zasah do obyvaciho pokoje mu choť z estetického hlediska nepovolí. *taktone*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Miro_CZ píše:
21 úno 2019 14:56
K tomuhle řešení jsem došel já (taky mám omezenej prostor) - původně jsem koukal po 5.1 systému, protože filmů sleduju hodně, ale teď jsem rád, že jsem si tady nechal poradit a pořídil si pěknou stereo sestavu a jsem naprosto spokojenej :)
Jseš spokojený protože si ten 5.1 doma nevyzkoušel. Já jsem byl také spokojený se sledováním filmů ve stereu ale jakmile jsem to rozšiřil na 5.0 tak už se jen ke stereu u filmů nelze vrátit. :D

Michalll
Ty zadní repro bude potřeba umístit na polozídku a sedačku opravdu posunout vpřed (aspoň během sledování filmů). Hele ty surround repro lze opravdu použít malé a nenápadné (no a v bílé barvě budou nenápadné na bílé zdi).

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

quadral dělá i efektové repro např. Phase 150 které jsou hluboké pouze 10cm, ale ta cena je nesmysl.

Jak píše Jiří - stereo sestava na TV a Film je 30% toho co umí 5.0/5.1 ozvučení prostoru. Ty surroundy v nouzi postačí i kostičky 10x10x10. z těch repro lezou v podstatě "jen" efekty, takže to postačí. Jasně že větší 2pásmovka na jejich místě udělá lepší show, ale neni to tak znatelné jak hlavně přední reprosoustava.

Lepší bude určitě seskládat set tak abys měl v předu co možná největší regály které se ti vejdou do té stěny, možná nejlépe i 3pásma, protože na nich budeš moct tak nějak bez omezí poslouchat spokojeně tu hudbu. Centr bych taky nepodceňoval a s ohledem na omezení prostoru a možnostech umístění surround repro klidně nějaké malé kostičky. Bude to lepší než ty sety cos postnul na začástku, kde máš ty malinké repro i v předu, což možná na ozvučení prostoru ještě tak z nouze vystačí, ale pak na poslech hudby tě to zklame. A jestli budeš něco dávát dohromady, tak pokud možno od jednoho výrobce, nejlépe i jeho jedné řady nebo modelu pro následnou sladěnost reproukce.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ »

Jiri píše:
21 úno 2019 16:10
Miro_CZ píše:
21 úno 2019 14:56
Jseš spokojený protože si ten 5.1 doma nevyzkoušel. Já jsem byl také spokojený se sledováním filmů ve stereu ale jakmile jsem to rozšiřil na 5.0 tak už se jen ke stereu u filmů nelze vrátit. :D
Jsem spokojený, protože vím, že by to v mým prostoru prostě nešlo udělat pořádně ;) Jinak samozřejmě nepopírám, že 5.1 bude na filmy lepší než 2.0. Ale stejně tak bude ještě lepší třeba 7.1.4 a taky by ses potom už nevrátil na 5.0 ;) Ale je to všechno o prostoru a financích, který máš k dispozici..

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Ja som sa zo 7.1 vratil na 5.1 a je to podla mna lepšie pozeranie :) v bežných obytných priestoroch je to naj rozumnejšia volba na domáce kino podľa mňa :)

elMuerte
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elMuerte »

Jason: A měl jsi ty boční reproduktory u sestavy 7.1 opravdu naboku, nebo byly na boku vzadu za tebou? Studoval jsem ty nákresy a 7.1 mají jiné rozložení než 5.1. Pokud jsi měl boční vzadu a zadní vzadu tak se nedivím, že ti to nefungovalo.

Odpovědět