Volba domácího kina

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Volba domácího kina

Příspěvek od Dinosaurjr »

Michalll píše:
21 úno 2019 07:38
To Dinosaurjr: Trochu si mne pobavil, ta stěna je 3 měsíce stará, ale je pravda, že to s tím ozvučením (sloupy) jsem úplně nevymyslel. Nicméně za tou spodní poličkou jsou zásuvky a já to musel napasovat mimo rám skříňky, aby se to dalo vykroužit. Tím pádem mi na pravé straně nezbylo místo.
Ta nová stěna má krásný č/b design *palec*

Ale... Pokud bys pořizoval před-vybraný Onkyo TX-NR686, tak ten má hloubku 38cm +4cm (či více ?) na ohnutí kabelů. Jiné přístroje na tom budou podobně. Takže kam ho umístit? Dovnitř asi nikoliv (není místo ani prosklená dvířka) a při umístění pod TV na bílou skříňku (hloubka 40cm??) by mu mohli přední nožičky přesahovat na dvířka. Další otázkou (no spíše problém) bude umístění centru. Kam s ním? A kam s AVR, když skříňka má od podlahy odstup 25-30cm a ubírá tak místo na HiFi komponenty. A to nemluvím o vymezeném prostoru na repro pouze mezi č/b skříňkami, který značně omezuje výběr předních regálových repro (a silně zmasí zvuk, tj. zaděláno na další problémy se soundem). Takže pro mě ta stěna opravdu uzrála na výměnu, vidím zde podstatně více omezení a problémů než přínosů a snadné řešení (nic ve zlém, spše to ber jako rady k zamyšlení než budeš vydávat finance).

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

elMuerte píše:
13 dub 2019 18:29
Jason: A měl jsi ty boční reproduktory u sestavy 7.1 opravdu naboku, nebo byly na boku vzadu za tebou? Studoval jsem ty nákresy a 7.1 mají jiné rozložení než 5.1. Pokud jsi měl boční vzadu a zadní vzadu tak se nedivím, že ti to nefungovalo.
Bočné som mal na bokoch skoro na úrovni uši (mozno 30cm viac v predu) a fungovať mi to fungovalo, ale zvukovo mi to nevyhovovalo.. V 5.1 sa mi zdal ten priestor krajší... . k tomu potrebné miesto na repra navyše, ďalšie káblovanie a aj fakt že 7.1 filmov máš o hodne menej a v dabingu už vonkoncom ma presvedčilo že to nechcem..

elMuerte
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elMuerte »

Popravdě to mám přesně naopak Dolby Atmos se právě začíná objevovat čím dál tím víc a když se objevilo Onkyo za 22.000,-Kč pro sestavu 9.2 (7.1.2) tak na nějakou 5.1 kašlu a jdu montovat repráky do stropu.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Tak len poprajem veľa filmových zážitkov *palec*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Tak v této cenové kategorii je každý reprák navíc slyšet a člověk má pocit, že to je lepší. Takže čím víc pruhů tím víc Adidas. Prošel jsem tím taky. Hezké zážitky.

Odpovědět