Výběr sloupových repro pro stereo

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Denis
Kontaktovat uživatele:

Výběr sloupových repro pro stereo

Příspěvek od Denis »

Dobrý den,
dokázali by jste mi prosím poradit, které sloupové repro by jste zvolili pro stereoposlech k ONKYO TX-8270, do místnosti 3 x 4m? Hudba lehčí rock, pop, žádné tvrďárny, občas něco klidnějšího, relax, housle, piáno (např.The Piano Guys....).

RIHA Nano D Basic
Xavian Deliziosa
Sonus Faber Principia 7

Děkuji Vám a přejí hezký den.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sloupových repro pro stereo

Příspěvek od lechos »

k Onkyo pasovaly repráky sloupáky Jamo - na mé doporučení klientovi ale no to víš, kolik lidi tolik názorů nutno vyzkoušet poslechem v krámu, lepší gešeft to dovolí

Alda1993
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda1993 »

Dobrý den, prosím vybírám reproduktory a potřebuju poradit zátim se mi líbí dynavoice df8 které se pohybují kolem 25 000. Zaujali mě docela dost. Plánuji sestavu 5.1 ale chci začít základem tzn. Stereo. Máte s Nima zkušenost doporučujete je? Nebráním se ani jiným názorům (značkám) Df8 si pojedu příští týden poslechnout. Budu vděčný za jakýkoliv typ :) všem předem děkuji za snahu ;)
Přílohy
990DF8W.png

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Za uvedenou cenu velice příjemný poslech ... doporučuji zařadit do výběru.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/108367 ... um-590.php

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Dal bych šanci těm Dynavoice, za tuto cenu moc lepšího v novotě neseženeš a pokud ti sedne jejich páskový výškáč není co řešit *thumbs up* . Otázka k čemu budou připojené, čtu domácí kino, čili AVR bude pravděpodobně největší "brzda" proti stereo zesilovači. BTW psát u 3p. jako plus robustní konstrukce co má 19kg viz. Recenze Quadralu, mi přijde dost odvážné a pokud už počítáme kg, pak Dynavoice DF8 má 28kg :D.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Alda1993
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda1993 »

Děkuji za odpovědi poslechnu nějaké soustavy a uvidím :)

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Omlouvám se, koudy42 má pravdu ... ja totiž zapoměl že HiFi se kupuje na kg :roll:

Spojovat váhu výrobku s tím, že - čím těžší = robustnější je druhé "moudro". *palec*

No a to s tou brzdou AVRka tu samozřejmě jako "dobrá" rada nemůže chybět!! *2thumbsup*

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Jinak ještě k tvému uvedenému výběru

RIHA Nano D Basic
Xavian Deliziosa
Sonus Faber Principia 7

když se budeš řídit radou koudyho, tak je volba té správné soustavy jednoduchá jak facka - stačí zjistit hmotností těch tří modelů no a pořídit si ten nejtěžší.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

marvinnrv, trochu to zjednoduješ,ale hifi se opravdu kupuje na kg. Reprosoustava ,kzerá neváží kg tak je náchylná na vibrace a otřesy. Jinak mám doma regálovky Dynavoice D6 a jenom možnost si upravit výšky podle sebe je o proti jiným a o mnoho dražším reprobednám velký plus. Nehledě na to,že jsem pořád velice překvapen jak je jejich zvuk parádní. Můj kamarád je má ve spojení Pioneer A6J a je velice spokojen. I já ti doporučuji Dynavoice df8 . *palec* A po čase,až si zvykneš na zvuk,tak potom je podložíš mramorovou nebo nerezovou deskou a zatížiš je aspoň 10KG závažím budeš ne, čučet,ale slyšet velký skok prostoru a detailů. *hura*

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Presne tak, kilogramy nenazenes. Paskovy vyckac, elektronky = balzam pro usi :P.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Pro lidi, kteří slyší změnu hrotů, banánků, dřívek pod kabelem atd. tak 100% poznají sluchem rozdíl bedny která má 19kg a té které má 28kg. Dokonce se tu najdou odborníci, kteří by to dakázalí pomocí poslechu určit s přesností na 300g. *sunglases*

Vtipné mi přijde hlavně to, že si v té recenzi nenašel na ty 590 asi nic negativního, tak si vytáhnul alespoň tu nižší hmotnost.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

No pokud by to byla stejná bedna jen s rozdílem, že jedna by měla 19kg a druhá (např. vysypaná pískem) 28kg, tak rozdíl samozřejmě poznají i místní hluchoni, co neslyší dřívka.
kabelguru.cz

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Omlouvám se tedy, že jsem mojí neznalostí zde přidal návrh těchto špatně hrajících quadralu s nízkou váhou a prosím případné zájemce aby od nich opistili a poohlédli se po něčem těžším = robustnějším !!

Beru si z toho ponaučení a budu se při výběru repro a návštěvách různých výstav řídit údajem hmotnosti.

Opět jsem se na tomto foru něco přiučil ... :idea:

sekal

Příspěvek od sekal »

Měření těch výše zmíněných Dynavoice je dost hrozné. Velmi bych zvažoval si něco takového pořídit.

Odpovědět