Yamaha a-s1200

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 524
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od pbaudis »

Milis: já jsem to měl přesně opačně, já mám Yamaha 701 a dokoupil jsem CD přehrávač Denon 1700 a vůbec by mě nenapdlo, že bude hlupší než Yamaha 701 a je, musel jsem kupovat nový hifi stolek. Jinak s Yamaha 701 chybu neuděláš.

mcm
Příspěvky: 306
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od mcm »

Milis píše:
01 dub 2024 20:13
Tak teprve teď jsem zjistil že as1200 je moc hluboká 46cm. Takže to padá, nový nábytek už kupovat nebudu :). Tak to vypadá na tu 701, děkuji všem za čas a názor.
nevím jestli využiješ vestavěný DAC a výstup na subwoofer v as-701, pokud chceš čistě stereo tak by možná bylo výhodnější koupit nějakou bazarovou as-700 která má lepší parametry než as-701 a za ušetřené peníze dokoupit WIIM PRO Plus který má rozhodně lepší DAC než je ten v as-701

Milis
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2024 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Milis »

Právě že bych chtěl čisté stereo.

Liamee
Příspěvky: 440
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Liamee »

2.0 i 2.1 je oboje "čisté stereo." A pokud nemáš repro schopný hrát "plnorozsahově" což dokážou až některý dražší repro, tak je subwoofer, nebo alespoň možnost jeho připojení do budoucna, víc než žádoucí věc.

Icepoint
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2024 12:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Icepoint »

2 Oldear
Napsals : Zvuk HIFI je jen jeden a to ten nebližší originálnímu přednesu. Toto je však ideál, který na tomto foru je jen mizivě..

Teda, moc a moc by mne zajimalo, co je originalni prednes? To jak to hudebnici nahraji ve studiu pred masteringem a jak to zni tam? Nebo jak si totrenovali ve vlastni zlusebne? Nebo to co slysi zvuk. inzenyr ve svych monitorech ci sluchatkach? Nebo to, jak ten inzenyr provede finalni master a jak to slysi on? Nebo to, jak to zahraji na koncerte? Ale ktery ten koncert ze je ten pravy? Jaky je ten spravny a jak by se alespon hypoteticky dalo priblizit onomu pravemu? Jak docilit podobne akustiky, mit stejne zarizeni? ✌️🤣

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Oldear »

Icepointe

Bylo by možné, že konkrétně Ty, mně vynecháš, já se už nechci Tebou zabývat a Tvými plky také ne.

Pokud bys měl alespoň nějaké informace, např. o mně, nebo četl toto fórum více zpátky a ne jen poslední 2 měsíce co si tady regnutý, tak by Ti určité skutečnosti byly jasné.

Testuje se na klasickou hudbu, resp. na zvuk neamplifikovaných hudebních nástrojů. Dál to nerozvedu, už to tady bylo 100x. Teda, nebo, teda, když Tě to tak moc zajímá a si tak chtivý po vzdělání, tak si něco přečti, či angažuj lektora, ať tady máš ty základy pro diskusi v daném tématu.

Hele fakt už né, už nebavíš a jak včera psal Liamee, chtělo by to z očí do očí a bylo by to vyřízené jedna dvě. Už si rozmysli, na čem tedy vlastně hraješ a ten popis to chce ustálit. Myslím, že si pěknej tlachal a dokonce možná zde placený. Proto už dál s Tebou neeee.

Icepoint
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2024 12:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Icepoint »

Takže jsi jako klasicky neodpověděl :-)))) Hele, víš ty, že i to jak se snímá nahrávka klasického symfonického tělesa má mnoho způsobů a různých okolností a podmínek? Víš, že ty nástroje stejně musí elektronicky sejmout, nahrát a pak to stejně přes amplifikované aparáty testují před finálním vydáním třeba na nosiči? Chápeš, že už z podstaty věci se nemáš v domácích podmínkách šanci ani na hony přiblížit tomu, kde to snímali a jak to znělo tam? Stejný orchestr bude různě znít na různých místech, to snad chápe každý. Ne, nevíš nic. Končím s tebou.

Jarda69
Příspěvky: 2644
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Jarda69 »

Co když se použije umělá hlava a binaural?

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od jarda-hifista »

Icepoint: pustil jsi si někdy třeba nahrávku koncertního křídla a měl jsi pocit, že ten zvuk je zvukem skutečného klavíru, že stojí u tebe v obýváku např., že slyšíš ten vzduch a prostor kolem, všechny ty nepatrné projevy, které souvisí s hrou na takový nástroj? O tom je hifi, o porovnání s originálem. S originálním, skutečným zvukem hudebních nástrojů a seskupení, nebo třeba i lidského hlasu atp. Třeba i zvuku motorové pily to je fuk, ale s originálem.
Je třeba ovšem vzít v úvahu, že posloucháme na zařízení pro amatéry a jsme v domácích podmínkách.
Mmch. jakou hudbu vlastně posloucháš?

Icepoint
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2024 12:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Icepoint »

jarda- hifista
pustil, ale zároveň jsem slyšel na mnoha koncertech to křídlo naživo hrát. A vždy znělo kapku jinak doma - různá vydání i té samé skladby, i jinak na různých koncertech. Protože tak to prostě je. I ty pocity doma mám, ale pozor- je to jen pocit a není to nijak objektivní, je to jen subjektivní a ryze individuální. Poslouchám vše krom jazzu, elektronické moderní hudby - ale třeba J.M Jarreho nebo Kitaro mám rád, techna a taneční hudby a nemusím extra šílené verze metalu - trash metal apod. Ten výše, co mi neodpověděl, co mu nesmím odpovídat :-) je tu jeden z nejzábavnějších týpků co jsem poznal - hotový hifi guru. :-). Ale i jinde jsem poznal podobné, jeden týpek mi poslal údajně high end audiofilní testovcí skladbu - měla zkreslení jako prase - prý ušlechtilé a záměrné, trpěla klasickým ořezem, limitací a přebuzením s DR8. Další prý pozná Wav od Flac - ten samý soubor -nepředvedl se, další velebili kvalitu naharvky zpěvačky Sia - vydání s DR 3-5. Ta fóra jsou zábavná, lepší je ale prostě jít a poslouchat fajn hudbu a podobné týpky ignorovat, ale často mi to nedá. K mé škodě.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od JV »

Ono aj testovanie aparatúr na nahrávke akustických nástrojov je len orientačné. Veď len keď si vedla seba postavíme niekolko klavírov, tak každý bude mať nejak odlišný zvuk. Ktorý je správne? Keď si zahráte na niekolkých gitarách, tak tiež nebudú znieť rovnako, tak isto ako tá istá gitara s inými strunami bude znieť inak. Čo je ten správny zvuk?
Podla mňa pokial nemáš nahrávku konkrétneho nástroja ktorý máš možnosť priamo porovnať pri prehrávaní, tak to bude vždy iba približné porovnanie.
A to nehovorím o množstve faktorov čo vstupuje do nahrávky, čo boli spomenuté vyššie.
Naozaj je z toho treba robiť až takú vedu? Tešme sa že nám to nejak v rámci možností hrá, že máme čo počúvať.

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Oldear »

JV

"" Podla mňa pokial nemáš nahrávku konkrétneho nástroja ktorý máš možnosť priamo porovnať pri prehrávaní, tak to bude vždy iba približné porovnanie. "" ... a nebo pokud nemáš ten nástroj celkem dobře naposlouchaný, protože si ho slyšel např. 3x týdně na zkouškách symfoňáku. To už ale zdejší a znalí členové fora vědí.

BTW: klavír na test do poslechovky těžko dostaneš, ale jde to skvěle se smyčcovými a dechovými nástroji, pokud máš možnosti a chceš si hrát.

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od jarda-hifista »

Chtěl jsem říci, že hifi je o tom, že posloucháš doma hudbu nebo nějaký audiomateriál a porovnáváš ho s vlastní sluchovou zkušeností. Ten audiomateriál musí být akustický nástroj, s ničím jiným nelze porovnávat. Klavír byl příklad. Asi klavírista pozná rozdíl mezi značkou Petrof a Steinway, ale běžný posluchač ví, že to je prostě klavír. To stačí. S tím, že čím jsi blíž v poslechu k realitě, tím lépe. Nakonec na spoustě nosičů je to napsáno, kde, kdy a na co se hrálo. Každý tu "realitu" ale má dost jinou, bohužel. Skutečně málo lidí ví, jak to má opravdu hrát. A neví to ani lidi, kteří prodávají hifi techniku. Tam bych to nečekal.

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Oldear »

Jj, je to tak. To už je ale zcela jiný level, než tady řešit kabely na low-endu s útočícími neználky. Kdo disponuje hudebním sluchem, tak má výhodu.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od JV »

Na druhú stranu aj hudobný nesluch a nepamäť má svoje pozitíva - neserie ťa tolko vecí a ešte aj ušetríš. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti