Yamaha a-s1200

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Leony5 »

Oldear píše:
19 bře 2024 15:55
Zřejmě ano. Navštiv příslušný showroom, to je veřejné, tam Ti to rádi umožní. Koho pozvu domů si vybírám, dal to nemusím specifikovat, viď.
Děkuji Oldeare, v showroomu si tvojí sestavu v tvé místnosti určitě poslechnout nelze. Nevím tvé důvody proč bych nemohl poslechnout tvou sestavu, já na rozdíl od tebe pozval, a pozvu každého kdo o to projeví zájem ač třeba máme rozdílné názory na tento koníček. No nic, nevadí, a omlouvám se autorovi tohoto vlákna za dotaz který sem nepatří.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od JV »

Trochu som rozmýšlal či to komentovať, ale na vysvetlenie použijem (viem že časť hifikomunity to nemá v láske) prirovnanie k autám.
Dajme tomu:
701 = fábia (alebo nejaký súčasný ekvivalent - nemám prehlad)
1200 = superb
Fábiu poznám, pár krát som sa viezol, viem čo od nej očakávať, v superbe som nikdy nesedel, napriek tomu verím že za tú vyššiu sumu ponúka viac priestoru a pohodlia, verím že má lepšie jazdné vlastnosti. Tak isto si viem dohladať rozdiely v parametroch, tak isto sa niektoré parametre nemusia v reálnej prevádzke potvrdiť. A tak isto sa dajú dohladať nejaké testy a hodnotenia uživatelov.
Ak nechápeš ani tomuto vysvetleniu, tak už naozaj nie je o čom.

A čo sa týka 1200ky, tak tú som naozaj nikdy na živo nevide, teda ani som ju nemal ako počuť. V celej Bratislave čo mám pochodené HIFI obchody, tak nič také nemali vystavené a ani v ponuke. To isté na výstavách. Teraz dlhšie nič nezháňam, tak už nemám prehlad. Nehovoriac o tom, že prístroje tejto cenovej hladiny ma nezaujímajú. Iba že vyhrám v lotérii. Teda vlastne zaujímajú v tom že sa rád na ne pozriem, niečo si o nich prečítam. To ano.

Uživatelský avatar
Booker
Příspěvky: 191
Registrován: 28 bře 2010 15:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Booker »

Oldear píše:
19 bře 2024 15:15
Booker
Asi je to OT, ale pokud máš zájem, už se to zde řešilo před 7 lety ve vlákně " do jaké ceny to má význam ". Toto téma je pořád dokola. Můžeš si to přečíst tady a názory jsou tam různé, stejně jako dnes, ale některé souvislosti stále platí: zesilovace/do-akej-ceny-to-ma-vyznam-t17374-15.html
Ptal jsem na technické parametry přístrojů. V uvedeném vláknu není nic, co by stálo si zapamatovat. Poměr cen jednotlivých komponentů nedává smysl, protože to o přístrojích nic neříká. To bych pak mohl uvedené ceny umocnit 2.5 a skočím do high-endu apod.?

Při vybavení nové kuchyně pro domácího kuchtíka tak mohu definovat vztah na pořízení komba elektrické trouby, varné desky a kuchyňského robota?
Množství energie potřebné k vyvrácení nesmyslů je řádově větší než množství energie potřebné k jejich vytvoření.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od JV »

Teraz pozerám že príspevok na ktorý som reagoval zmizol. Teraz to vyzerá trochu čudne, bez kontextu.

5621rz
Příspěvky: 19
Registrován: 23 led 2020 10:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od 5621rz »

Jedine cim mohu prispet do diskuze je poslechovy pohled 3ks Yamahy a nabidnout nejake srovnani, o podobnem zesilovaci jsem uvazoval take, konkretne jsem byl na vazkach zdali AS1200+streamer nebo RN1000A, do te doby jsem uspesne ve 3mistnostech poslouchal a posloucham tyto 3 Yamahy - receiver RX-V479, stereo receiver RN303D a microsystem MCR 670 tedy zesilovac+streamer s CD jako 2 oddelene komponenty, různe jsem mezi nimi prohazoval repro a zkousel i se svymi hlavnimi repro, abych se nejak rozhodnul zdali zustanu u Yamahy i na hlavni sestave a vyzkousim tento AS1200 jako hlavni zesilovac. Puvodni sestavu jsem prodal a nechal si jen repro a vybiral jsem k nim partnera, nemoznost poslechu AS1200 presne na mych repro me nakonec primela jit jinym smerem, ale co se tyka tech 3 systemu tak ti mohu napsat nejake poslechove hodnoceni - nejlepsi kombinace jednoznacne MCR 670 s setovymi repro Yamaha, vubec si nesedla tato sestava s AE Compact1, s temito AE compacty si naopak bajecne rozumi RN303D a vubec si s nimi nerozumi RX-V479, prekvapive si vubec RN303D nesedla se setovymi repro Yamaha z MCR systemu, zvuk byl nejasny, nemel drive, proste divne, to same neresedlo s RX-V479....asi nebudu dale zdrovat, ve zkratce - jsem ohromeny zvukem mini zesilovace MCR670 v kombinaci se setovymi repro, drive a hutnost predvaci kombinace RN303D s AE Compacty a s tim receiverem jsem fakt zvukove zklamany, to proste neni na stereo ani do dilny (pokud si zvyknes na lepsi zvuk) ten AVR je fakt jen k telce na efekty kde jsem ho mel k filmum (deti spokojene) ja na sport a hokej taky, ale na poslech hudby to neni...a to je duvod proc zvazuju AVR prodat a poridit cistokrevny zesak+streamer, klidne bazar, za par tisic, ale bay to hralo fakt lepe, a ze to jde jsem videl jednoduchym srovnanim...z tohoto pohledu by 1200 melo byt fakt delo, ale taky fakt nemusi byt, klidne bude stacit 701, protoze tady to bude uz opravdu 100% o naparovani repraku, a pokud bych se nedival primarne na osvedcene kombinace reproduktoru k Yamaze, pak bych si koupi stroje za 60tis asi rozmyslel a sel bych radsi cestou lepsiho bazaru (na zkousku) marantz, primare, CA apod...nebo bych dal +-25 za Yamahu zesilovac nizsi tridy, tedy 701...

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od JV »

Keďže ma téma zaujala a padli tu kadejaké protichodné tvrdenia, tak som trochu pogúglil a natrafil som na chlapíka čo stručne popísal rozdiely medzi 100vkovými a 1000ovkovými radami.
Volne parafrázujem:
100vková rada - presný, trochu "jasnejší" prejav
1000ková rada - trochu "vrúcnejší" prejav, lepšia kontrola spodného pásma.

Zdroj: https://forums.whathifi.com/threads/yam ... 00.108889/

Uživatelský avatar
Booker
Příspěvky: 191
Registrován: 28 bře 2010 15:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Booker »

Ona ta tvrzení nejsou protichůdná, v jednom se shodují. Většina těch posluchačů věří, že je schopna rozlišit zvukové rozdíly zesilovačů zapojených do audio systému. Není, nebo to nezkusili metodou, která je k tomu určená.

Pokud jde o odkaz na příspěvek posluchače Peppe1990 - WHAT HI★FI, tak to musí být pravda. Není, je to jen další posluchač přesvědčený o svých superhrdinských schopnostech. Pokud někdo srovnává dva zesilovače (někdo i šest), nesmí vědět, který zesilovač hraje! To je jedna z podmínek srovnání. Jinak je celé "srovnání" k ničemu.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od JV »

Postol som čo som našiel.
Ak vieš o nejakom lepšom (podla teba výpovednejšom) porovnaní, tak sem s tým.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od sekal »

Něco pro pobavení a inspiraci:

[youtube-time]https://www.youtube.com/watch?v=wFemi5LUr74&t=29[/youtube-time]
[youtube-time]https://www.youtube.com/watch?v=wklFWyWj0zU&t=653[/youtube-time]
[youtube-time]https://www.youtube.com/watch?v=dx4nYXVa4-4&t=23[/youtube-time]

mcm
Příspěvky: 306
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od mcm »

JV píše:
19 bře 2024 17:34
Trochu som rozmýšlal či to komentovať, ale na vysvetlenie použijem (viem že časť hifikomunity to nemá v láske) prirovnanie k autám.
Dajme tomu:
701 = fábia (alebo nejaký súčasný ekvivalent - nemám prehlad)
1200 = superb

A čo sa týka 1200ky, tak tú som naozaj nikdy na živo nevide, teda ani som ju nemal ako počuť. V celej Bratislave čo mám pochodené HIFI obchody, tak nič také nemali vystavené a ani v ponuke. To isté na výstavách. Teraz dlhšie nič nezháňam, tak už nemám prehlad. Nehovoriac o tom, že prístroje tejto cenovej hladiny ma nezaujímajú. Iba že vyhrám v lotérii. Teda vlastne zaujímajú v tom že sa rád na ne pozriem, niečo si o nich prečítam. To ano.

a proč je 700 fabie a 1200 superb když je to přesně naopak a 1200 hraje s přibližně 3x větším zkreslením oproti 700. To je jasné Konfirmační zkreslení kdy ignoruješ fakta která jsou v rozporu s tvým názorem který sis vytvořil na základě toho že "věříš".


Total harmonic distortion plus noise, (JEITA, input 0.5 V, 20 Hz to 20 kHz),2-channel driven:

Yamaha AS1200 - CD (or similar) → SPEAKERS OUT, 50 W/8Ω.................0.035%
Yamaha AS700 - CD (or similar) → SPEAKERS OUT, 50 W/8Ω.................0.012% or less

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Lad2000 »

Ano, a proto to Yamaha tak prodává, obdivuji Tvoji chytrost, ale zkreslení je jen jeden z parametrů, které mají vliv na zvuk. Škoda, že se s Tebou inženýři v Yamaze neporadili...

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od JV »

Ono pokial by tá 701čka bola lepšia, tak by som mal byť ako majitel len rád, na druhú stranu stále nejak neviem uveriť že by tá niekolkokrát vyššia suma pri 1200vke bola iba za "stierače".
Chcelo by to naozaj nejaký zrovnávací test, lebo robiť tu veštenie na základe jedného faktoru mi príde ako trochu slabý argument. Aj keď ho nijak nespochybňujem.
Možno niekde v Čechách je nejaké štúdio kde by mohli mať tieto dva zosilovače a dali by sa porovnať.

5621rz
Příspěvky: 19
Registrován: 23 led 2020 10:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od 5621rz »

https://www.audiohappening.cz/
moznost porovnani...

Milis
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2024 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha a-s1200

Příspěvek od Milis »

Tak teprve teď jsem zjistil že as1200 je moc hluboká 46cm. Takže to padá, nový nábytek už kupovat nebudu :). Tak to vypadá na tu 701, děkuji všem za čas a názor.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti