Zakupenie gramofonu a zosilovaca

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
sedsuxxx
Kontaktovat uživatele:

Zakupenie gramofonu a zosilovaca

Příspěvek od sedsuxxx »

Zdravim,

som uply amater a rozhodol som sa, ze si chcem zakupit gramofon na platne so zosilovacom. Mam limitovany rozpocet. Robil som si nejaky online vyskum, a zvazujem zakupenie nasledujuceho setu:

zosilovac - Pioneer A-30 - podla recenzii sa mi to zda ako celkom dobra volba v danej cenovej kategorii

k tomu gramofon - tu mam 2 alternativy, jednu drahsiu a jednu lacnejsiu:

Pioneer PL-990 - tu vidim ako vyhodu, ze je to ta ista firma, aj ked neviem ci je to nejak zasadnejsie podstatne, alebo

Audio-technica AT-LP120USBC - to je drahsia alternativa, mala lepsie recenzie

Chcel by som pocut nejaky nazor, co by ste mi poradili - aby som si zas nekupoval zbytocne drahy gramofon v pripade, ze to zosilovac "nebude stihat". Pripadne poradit nejaku inu alternativu v podobnej cenovej hladine - chcem ale urcite zakupit nove vyrobky.

Dakujem velmi pekne

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zakupenie gramofonu a zosilovaca

Příspěvek od Prospero »

Z tech dvou rozhodne AT!
Pojem “drazsi” je totiz v tomto pripade pomerne relativni. Podstatne kvalitnejsi ramenko i lepsi prenoska a take celkove provedeni nejsou az zase tak zanedbatelne malickosi, jak by se na prvni pohled mohlo zdat. ;)

Ten Pioneer 990 je setreni na nespravnem miste. *taktone*

Vzhledem k tomu, ze AT ma i integrovany phono pre, ale potom nevyuzijes ten v Pionneru A 30 a ten by mohl byt o neco lepsi. (A celkove lze o tom zesilovaci cist opravdu jen chvalu.)

Pokud bys ale chtel vyuzit phono pre v zesilovaci a nepotrebujes USB, bylo by nejlepe zakoupit jiny gramofon za priblizne stejnou cenu, napriklad ProJect Elemental, nebo i Essential II Basic s pozdejsi moznosti vymeny prenosky za jeste lepsi. (Nebo ho rovnou nechat lepsi osadit, to vetsinou prijde levneji nez "dokupovat".)

To je, podle mne, podstatne “elegantnejsi” reseni. *sunglases*

sedsuxxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedsuxxx »

Dakujem za radu!! Teraz taka trochu blba otazka - cize keby som si zobral napr. Pro-Ject Essential II + OM5E, tak tomozem rovno zapojit do toho zosilovaca a nepotrebujem predzosilovac?

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Dám ti sem aspoň odkaz na iné fórum, ide o audio-technicu. Neviem, ak s tým začínaš, automat nemusí byť zlý. http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=21&t=2938
A pre istotu aj odkaz na recenziu zosilňovača, možno si ju nečítal http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -a-30.html

už píšem blbosti - nie je to automat.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Ta Audio Technica má normální půlpalcové uchycení vložky, takže možnost výměny je tam zachována. A ačkoliv se jedná o highendisty nenáviděný direct drive, je dle mého názoru lepší než Projekt Ementál, který nemá ani antiskating.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

sedsuxxx píše:Dakujem za radu!! Teraz taka trochu blba otazka - cize keby som si zobral napr. Pro-Ject Essential II + OM5E, tak tomozem rovno zapojit do toho zosilovaca a nepotrebujem predzosilovac?
Samozřejmě, Pioneer má vstup PHONO, to je special pro přímé připojení gramofonu s přenoskou magnetodynamickou
bývají však MM i MC ale většina zesíků umí obě option (A-30 ne). MM je běžnější a rozšířená, MC údajně kvalitnější, dražší a zbytečná.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

Lenco L-3807 je v podstatě totéž jako ta audiotechnica (mám dokonce podezření na stejného čínského výrobce) Je ale levnější o cca 2000.- Kč, pouze nemá 78 ot/min, zabudovaný předzesík (žádná škoda) a nemá usb.
Oba jsou sice DJ typy , drobnými úpravami lze docílit lepších parametrů.
Chystám popis takových úprav , až budu hotov a provedu testy, tak zveřejním.
Jsou také k dostání v podstatě cenově a konstrukčně podobné typy s řemínkovým pohonem.

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch »

*offtopic* Nechci do toho mluvit,ale za cenu toho Lenco L-3807 ,lze koupit starší THORENS a ten bude 100% lepší...nebo ještě levněji jde sehnat třeba MICRO SEIKI...

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

vonvichousch: To samozřejmě zcela bez diskuse, ale na nejistý led vintage gramofonů pro nováčky jsem se pouštět nechtěl. Za ceny té AudioTechnicy mám cca. tři velmi dobré starší Thorensy, popřípadě Dualy :-). Ale chce to alespoň minimálně se vyznat.
TRANSIWATT: A ještě levněji se před časem dal ten samý pořídit v Tchibu, ale bohužel už je vyprodaný. A je to velmi dobrý gramofon.

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch »

S499_1023 : Thorense jsem vždycky chtěl,měl jsem jejich katalog (nevím přesně co to byl za rok,ale na obalu byl ten jejich "betonový" model..pořád jsem se na něj koukal...no a i můj velmi jednoduchý model,hraje ,řekl bych,velmi dobře..navíc v panelákovém bytě je naprosto senzační jeho tlumení vibrací...

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

vonvichousch: Mám stejnou historii. V sedmnácti letech jsem v Hifiklubu Svazarmu nadrženě slintal do katalogu jakéhosi imperialistického prodejce na gramofon Thorens TD 126 Mk III, který byl nejdražším v tom katalogu. U tátova známého jsem zase oslintával jeho Dual 721, který si přivezl po práci v Německu (byl to umělec). Tak jsem si oba později, až se moje hifistické touhy probudily, dopřál za pár směšných peněz.
Akorát moje neovladatelná shromážďovací touha způsobila, že se na mne teď tlemí z polic pět Thorensů (viz podpis), tři Dualy, o Teslách nemluvě a i když se snažím sbírku rozprodávat, stále těch gramofonů spíše přibývá, než ubývá :D .

sedsuxxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedsuxxx »

lechos píše:
sedsuxxx píše:Dakujem za radu!! Teraz taka trochu blba otazka - cize keby som si zobral napr. Pro-Ject Essential II + OM5E, tak tomozem rovno zapojit do toho zosilovaca a nepotrebujem predzosilovac?
Samozřejmě, Pioneer má vstup PHONO, to je special pro přímé připojení gramofonu s přenoskou magnetodynamickou
bývají však MM i MC ale většina zesíků umí obě option (A-30 ne). MM je běžnější a rozšířená, MC údajně kvalitnější, dražší a zbytečná.
cize este by som potreboval dokupit nejaky MM kabel? to je klasicky jack - jack ci nie? a tu sa oplati tiez ist do nejakych kvalitnejsich? Dakujem za pripadne navrhy

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Gramec má svůj signálový kabel, připojený nejčastěji napevno (není to pravidlo) a ukončený dvojicí konektorů CINCH (červený=pravý kanál). Velmi často ještě zemnící kablík s plechovou pacičkou - ten se přišroubuje na svorku GND vzadu na zesíku ale hraje i bez toho. Jo leda žebys koupil čs. gramofon (Tesla NC420, 430, 470...) ty mívaly výstup na DIN (5-pin) to se řeší buďto výměnou nebo redukcí DIN/CINCH, běžně dostupná v Tescu, AME apod. Propoj používám běžnou stíněnou dvojlinku, rozdíl já tedy neslyším ale ne moc dlouhý, cca 0.5 m je optimum pokud jsou oba přístroje blízko sebe.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

vonvichousch píše:anebo HC 16 na amazonu za 69 eur ... http://www.amazon.de/Vinyl-2000-Platten ... vinyl+2000 ;)
Za ty penize to neni vubec spatna volba. Pan Lichtenegger toto chassis pouzil pro model "ProJect Vinyl 2000 HC 16", za podstatne vice penez… :lol:

http://www.audio.de/testbericht/platten ... 32144.html

Komu nevadi „predvcerejsi“ design urcite neprohloupi.
lechos píše:MC údajně kvalitnější, dražší a zbytečná.
*headbang* Nic ve zlem, ale kam ty na ta moudra chodis? Slysel jsi uz nekdy na vlastni usi nejakou MC prenosku hrat? Myslim, ze ne, protoze jinak bys takovou hloupost ani nemohl napsat.
Rozdil mezi levnou MM a i jen tou nejlevnejsi MC je asi takovy, jako kdyz z Fabie presednes do Superbu. :!:

(O MC se tady ale netreba dohadovat, pro gramofony o kterych je tady rec je jeji porizeni zbytecne.)
sedsuxxx píše:cize este by som potreboval dokupit nejaky MM kabel? to je klasicky jack - jack ci nie? a tu sa oplati tiez ist do nejakych kvalitnejsich? Dakujem za pripadne navrhy
"Elemental" je prokabelovany "na pevno", takze zadne kabely kupovat nemusis.
A i u jinych, s konektory, jsou zakladni (cinch) kabely pribaleny. Pokud bys pozdeji chtel vyzkouset lepsi, neni problem je dokoupit. A stejne tak i jinou prenosku, nebo, u Ortofonu OM, kvalitnejsi jehlu. „OM 5 E“ lze, pouhou vymenou jehly, „upgradovat na model 10, 20 atd…

(A z toho, ze ramenko na PJ "Elemental" nema zadny antiskating si nic nedelej, takovych je vic. Kdyby to bez nej nefungovalo, tak by ho neprodavali. 8-) )

Odpovědět