Zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač

Příspěvek od marvinnrv »

Ano, momentálně sám využívám služeb Marntze SR7009 a napájím s ním myslím náročnější soustavu než zde jmenované B&W.

Porovnáních mám myslím dost. Před 7009 jsem měl od Marantzu SR7007, 7005, 6008, 6004, 5008, 5004,4600 atd.

Porovnával jsem i s jinýma AVčkama a to značek:
Denon, Onkyo, Yamaha, Harman-Kardon, Rotel, Cambridge Audio, Pioneer a tak podobně.

Ze stereo zesilovaču např.
Marantz PM17,PM7000, PM80, PM4400
Technics SU-VX800
Cambridge Audio azur 640a
Kenwood KA-7020
Pioneer A-616
Yamaha AX-396
Akai AM-67
atd...

Stručně - nějaké to porovnání asi mám a že bych si z těch stereo zesilovaču sednul na zadek a u AVeček od Marantzu musel odplivávat do rohu a u toho pronášet "no pfffuj, to je neposlouchatelný", tak to tedy opravdu ne.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

mas pravdu, z tebou zminenych stereozesilovacu si na zadek nejspis nesedne nikdo

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

takovou reakci jsem přesně čekal ...

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp »

Marvinnrvc: tipujem ty si asi moc kvalitnejsich stereo systemov nepocul. Ja sem pisem konkretne skusenosti s konkretnymi bednami a receiverom. Inac ak porovnavas napr tie zosilnovace ako si uviedol tak sa necudujem. Ak mas kvalitnejsie bedne tak ti v nich lezia nevyuzite peniaze. Ja som zacinal presne tak ako tento chalan dnes viem ze to bola strata casu.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

whisp: ale počul, naposledy mapř. před 14dny v Lipsku na výstavě Hi-End. Poslech hudby, stavba beden a vše kolem je už od malička můj koníček. Možná jsem ale hluchej a rozdíl soustavy za 50 000,- a za 2 000 000,- mi nikdy nepřišel úměrnej ceně.

Pokud Vám ani jeden z vypsaných strojů nepřijde ani trochu dobrý pro Vaše uši, tak Vám to neberu, věřím ale že ostatních 90% lidí by si s takovím zesilovačem bohatě vystačily a psaly o nich básně.

Asi nejsem až tak nemocnej jak někteří pacienti zde na foru, nic víc. Přiznávám, že se nepohybuju v té nejvyšší Hi-End sféře a že jsem obklopen spíše mainstreamovou produkcí, což ale neubírá nic na tom s potěšenim poslouchat kvalitně hudbu.

Chtěl bych upřímě slyšet názor Vás, co se tu teď výpisem techniky která mi prošla rukama cítí pobaveni, kdyby netušili co mám doma za sestavu, přišli se zavázanýma očima a poslechli si zde něco. Kdyby každej z Vás pak řekl, si děláš srandu, to mě úplně mlátí do uší jak to hraje přez ten AVreceiver a ve tvojí soustavě jen leží nevyužité peníze. Pak bych Vám podal ruku a měl Vás za fajnšmekry.

To nic nemění na tom, že zakladatel tohoto vlákna asi nehledá zrovna zesilovač, nebo receiver v cenové relaci + 80 000,-

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

necitim se pobaven, nemam duvod se ti smat nebo vykrikovat ze mas spatnou sestavu. Vis, dost dulezity moment v hifi je byt se svou sestavou spokojen at uz je jakakoli, nemit pak potrebu se smat nekomu kdo ji ma "horsi" a naopak nepeskovat ty, kteri ji maji "lepsi".

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp »

Marvinnrv uvidime co budes pisat o 10 rokov ak ti to vydrzi. Ja Vam vsetkym fandim je to krasny konicek. Nikto tu neposudzuje kolko stala koho zostava. Ja som si ju dokonca vymazal z podpisu aby to niekoho nedrazdilo. Urcite Vam ale radim nemyslite si ze to co ste poculi alebo co mate je super majte otvorenu hlavu a pocuvajte co Vam hovoria ostatni a pozerajte na to kriticky ale az ked si sami preverite co na to hovoria Vase usi. Ja uz som pocul vselico ale stale ma nieco prekvapi. *thumbs up* *thumbs up*

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

marvinnrv píše:
30 lis 2018 18:36

Asi nejsem až tak nemocnej jak někteří pacienti zde na foru, nic víc. Přiznávám, že se nepohybuju v té nejvyšší Hi-End sféře a že jsem obklopen spíše mainstreamovou produkcí, což ale neubírá nic na tom s potěšenim poslouchat kvalitně hudbu.

Taky mi to připadá,že někteří zde na foru ,místo poslechu řeší neustále kabeláž a podobné HI-FI voodo a zkoumají zda nezní o 1 % lépe kabel X nebo Y .Radost z poslechu se pak mění v neurózu jak by to mohlo hrát ještě o chlup lépe. :mrgreen:

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp »

Ja myslim ze sa jedna iba o nepochopenie ostatnych. Niekoho bavi prave to riesenie kazdej malickosti a hlada svoj zvukovy svaty gral, niekto chce zostavu co hra super aby mohol pocuvat muziku vo vysokej kvalite, a niekto iba pocuva muziku a je mu jedno na com. Ja sa radim k tomu stredu chcem aby to hralo super v zaplatitelnej urovni ale pocuvam muziku. Pre info kym som nemal naozaj dobry zvuk doma moja zena to vobec nezapinala. Teraz mi furt vola cez den do prace ze ako co ma zapnut ze nevie :mrgreen: . Zapamatat si to nevie na to som uz rezignoval. Ale to ze to chce pocuvat o niecom vypoveda.

triball22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od triball22 »

PROSIM NEHADEJTE SE MI TU. JA RESPEKTUJI KAZDY NAZOR A DEKUJI ZA KAZDOU RADU.

@Whips tvojim prispevkem se tedy dostavame na zacatek. V bazare doporucuji:

A) Sony TA-F670 ES
B) Onkyo A-8850
C) Denon A-720
D) Yamaha DSP-A1

Tak co vzit? A tu krabicku hdmi? Mas odkaz nejaky ?

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp »

Daj k tomu aj ceny.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Pokud ti nejde, nebo do budoucna nepůjde o prostorovej zvuk, tak asi poslouží dobře i "obyč" dvoukanál. Z tvého výběru bych osobně volil mezi Yamahou a Onkyem. Mě by tam jen asi vadila ta další krabička která bude dělit Audio a Video signal.

Pokud to ale máš jak na poslech, tak i na filmy a hraní PS4, tak ten prostorovej zvuk z AVčka je velké plus. Další výhoda že máš vše taženo přez jeden komponent.

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

Ta krabička by byla pouze pro PS4, aby jej bylo možné přes HDMI výstup přpojit do zesilovače, žádné jiné komponenty to neovlivní. U AVR to samozřejmě netřeba řešit.

triball22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od triball22 »

whisp píše:
01 pro 2018 08:17
Daj k tomu aj ceny.
Cauko ceny tedky nemam. Zjistim ceny a nspisu.

@marvinnrv - o prostorovy zvuk nemam zajem. Chci kvalitni stereo na LPcka a nan pripojit TV a Playstastion.

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp »

A ked budes zistovat ceny zisti aj priblizny rok vyroby

Odpovědět