Actidamp Mk IV-3

Prostor pro milovníky poslechu LP
reeb
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od reeb » 23 bře 2016 19:57

Se Sinclairovým příspěvkem bych si dovolil nesouhlasit, je přehnaný..actidamp není žádné kosmické zařízení, kvalitní součástky se dají sehnat i v ČR když se ví..I ten popisovaný výběr na desetiny % je přehnaný (až na jednu výjimku a to součástky kolem RIAA korekce) .. Nevýhody starších Actidampů jsou jinde, není to o tom jestli součástky zapájí do desky Vašek nebo Karel. Na druhou stranu je pravda že sváteční, věci neznalý kutil bez měřáků a zkušenosti co kde koupit může sestavit paskvil. Víc psát nebudu, nechci se dohadovat (kdyžtak víc do emailu).

Protože zapojení RNDr. Sýkory zastaralá nejsou, provedly jsme s kamarádem P.Vojtou a radami autora zapojení revizi Actidampů a vyrobily je bez kompromisů. To znamená oboustrannou desku s rozlitou mědí, zlepšeným blokováním a napájením umožnující použití lepších OZ a odstraněním drobných chyb /které umožní dnešní možnosti simulace/..Jedinou nevýhodou je o něco vyšší cena DPS a součástek.
Výsledek ale rozhodně stojí za to, posun oproti "starým" Actidampům je znát..Pro mnoho lidí je to zvuková konečná.. Rád to porovnám s vaším (kvalitním továrním) přístrojem

Inovované DPS:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Napájecí zdroj do adaptéru

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

kR@K3N
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kR@K3N » 16 pro 2017 17:28

TAB píše:
11 říj 2012 20:06
mrtvý zvuk bez dynamiky...
Problém hledej v DC servu a jeho okolních součástkách. Zřejmě příliš vysoko nastavený dolní mezní kmitočet. Měl jsem stejný problém a úpravou hodnot R21,221 z 6k8 na 33k a C19,20,219,220 z 680nF na 1uF v obvodu serva OA6,206 se zvuk změnil k lepšímu.

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 09 bře 2018 11:59

Dobrý den
Vlastním ACTIDAMP MK IV/3 od Leoše Malanika a zajímalo by mě jaký má odpor na vstupu?? Pořídil jsem si nedávno přenosku DENON MC HO DL-110 a rád bych s ní experimentoval z použitím různých odporů zapojených externě přes RCA CINCH do T a následně do vstupu actidampu. Přenoska má doporučené zapojení do MM, ale pro mě je tento zvuk dosti degradující a bez dynamiky! Přehodil jsem DIPY na MC se zapojením na 10Nf + 100ohm odporovou zátěží a byl jsem doslova omráčen dynamikou, detaily které doslova vylézaly a celkový prostorem. Doposud jsem poslouchal různé Shurky včetně V15 Vxmr, která byla moji favoritkou. Nicméně Denonka přes MC zapojení ji doslova převálcovala!!! Na různých forech o zapojení této přenosky přes MC píšou, ale přesto mě to láká k dalším experimentům... Údajně prý nejlíp hraje, když se oseká ze 47Kohm. na 1000ohm pomocí externích odporu?? V odkazech jsou reakce i kalkulačka k výpočtu...Jsem s toho celkem zmatený a mimo, nikdy jsem s nějakými odpory, výpočty atd. nepřišel do styku a mé znalosti v tomto oboru jsou pouze minimální...
Pokud jsem to pochopil a napsal ohledně toho odporu na vstupu špatně, tak se prosím omlouvám.
Děkuji za každou vaši radu...
http://www.audiocircle.com/index.php?topic=72672.0

https://translate.google.cz/translate?h ... c1246.html

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 29 čer 2018 21:28

apa - neco jsem poslal do mailu

Odpovědět