Actidamp Mk IV-3

Prostor pro milovníky poslechu LP
Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od Patmann »

...tak mám po delší době prázdný dům,čas vyplňuji poslechem LP v hlasitosti,kterou si nemůžu často dovolit,
nechal jsem si před nedávnem vyrobit Actidamp Mk IV-3,upravený p.Leošem Malaníkem- http://www.electronicservis.cz/actidamp.htm (je to ten poslední dole...),mám zkušenosti z původními Actidampy,měl jsem doma Mk II a Mk IV,zvukově nebyly moc povedené,když jsem sehnal Luxman C-02,tak jsem poprvé slyšel,jak analogový zvuk desky z přehledem přehraje CD a zvuk je opravdu o něčem jiném,časem jsem ale chtěl jít jiným směrem a místo tranzistorů jsem chtěl zkusit lampy,vyhrál to u mne Audiomat Arpége,ale musel jsem tedy vyřešit,jaké phono zvolím,říkal jsem si,že to ještě risknu a oslovil jsem p.Malaníka.
Když mi přišel phonopreamp domů,čekal jsem horší zvuk,než jsem měl u Luxmanu ale říkal jsem si,že buď něco doženou lampy,na které bude zapojen,nebo se později poohlédnu po něčem jiném,teď už vím,že se nemusím po ničem ohlížet,phono má takovou dynamiku a detaily,že bylo hned slyšet,že je lepší než phono Luxmanu,není to propastný rozdíl,ale slyšitelný a s lampami si tak sednul,že pokaždé když pustím desku,mám z poslechu velkou radost a o to jde...
Tímto chci poděkovat panu Malaníkovi-umí *thumbs up*

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od TAB »

i já jsem o tomto actidampu přemýšlel. Ale měl jsem špatné zkušenosti s verzí MK IV a tak jsem si ho nakonec neobjednal. Zajímavý příspěvek a možná ho tedy zkusím někdy..

Jupi
Příspěvky: 21
Registrován: 03 srp 2012 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od Jupi »

TAB: Ake zle skusenosti nas na mysli? Prave si stavam Actidamp IV Mk3...
Vdaka

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od TAB »

mrtvý zvuk bez dynamiky...

Jupi
Příspěvky: 21
Registrován: 03 srp 2012 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od Jupi »

A nastavil si aj spravne zataz prenosky pre pouzitu prenosku?


TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od TAB »

no jasně, že nastavil dobře :) A nebyl jsem jediný kdo byl zklamán..

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od Patmann »

...no a proč si myslíte,že jsem asi psal o verzi Mk IV-3 od Leoše Malanika? :-)

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od TAB »

jasne ja to chapala jak ostatni to nevim : D

TJK
Příspěvky: 302
Registrován: 09 úno 2013 09:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od TJK »

Má někdo zkušenost se srovnáním tohoto preampu třeba s PJ Phono boxem (2, SE 2...)

sinclair
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2012 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od sinclair »

Zdravím všechny ortodoxní i militantní hifisty,
Patmann má ještě pořád pravdu - on totiž je obrovský rozdíl mezi Mk.IV.-3 vyrobeným mnou a tím samým předzesilovačem, vyrobeným někým jiným. Vezmu to ve zkratkách :
1. Spoléhání na hodnoty a tolerance součástek, koupených v bastlířských obchodech, kteréžto součástky jsou možná levné, ale jsou schopny díky svým tolerancím hodnot způsobit až 20%-tní odchylku od RIAA. Tito "stavěči" nakupují součástky přesně na daný účel a konstrukci, nikoliv po sto kusech od hodnoty a od renomovaného zahraničního dodavatele jako já, abych si mohl vybrat součástku s hodnotou, přesnou na 0,1%.
2. I stalo se, že jsem po delší době /jinak nevím, kam dřív skočit a co dřív opravit či vyrobit/chtěl mít výrobek, určený pro mne samotného poněkud atraktivní,tak jsem zvolil kombinaci sytě kanárkově žluté nepájivé masky, červených kondenzátorů WIMA z GME a modrých elektrolytů řady LXZ od Nippon ChemiCon. Což o to, Nippon jako vždy nezklamal, ale ta WIMA /pětiprocentní/ byla naprostá katastrofa. Přestože, jak je mým zvykem, nekupuji dva kondenzátory od hodnoty, jak je potřebné, ale nejméně dvacet kusů, nebyl jsem schopen ani z těch dvaceti kusů pětiprocentních kondenzátorů WIMA vybrat JEDEN PŘESNÝ PÁR kondenzátorů s potřebnou hodnotou a vzájemnou odchylkou max. 0,5%, což je na mé zvyky ještě poměrně velká tolerance. Nasral jsem se mohutně, Wimy z GME vyházel a od zahraničního dodavatele koupil padesát sice ne červených, ale zato poměrně přesných kondenzátorů, ze kterých jsem vybral potřebné dva kusy hned při měření asi pátého kusu z padesáti. I zbylé byly ve slušné toleranci a rovnoměrnosti hodnoty.
3. Postupuje-li tedy někdo tím způsobem, že jde do GME, GESu, PS, TME a dalších podobných bastlířských obchodů, nakoupí součástky přesně na počet, nespáruje fety a pak to poskládá, není divu, že je s předzesilovačem nespokojen. Jsou to nafoukaní a namyšlení blbci, spoléhající na to, že to, co je na součástce napsáno, je také uvnitř. To je ovšem těžký omyl a netýká se to jenom dotyčných kondenzátorů, ale i odporů, polovodičů a dalšího materiálu.
4. Chcete-li dělat profesionální konstrukci v profesionální špičkové kvalitě, potřebujete k tomu také špičkový materiál, který se ale bohužel v téhle zk.....né České rebublice díky našim obchodníkům bohužel nedá koupit. Musíte si jít vybrat do zahraničí a ke špičkovým firmám, abyste dosáhli opakovatelných, špičkových výsledků a rozumné životnosti, což je pro mne dvacet let a na tuto dobu také dávám na všechny mnou vyrobené předzesilovače záruku.
5. Všechno ostatní, co se poflakuje po bazarech, Aukru a různě jinde jsou právě tyto amatérsky a bez měření slepené konstrukce, ze kterých byl stavitel zklamán a proto je prodává, často i jen za cenu součástek a desky. Dejte si na to pozor a pro tentokrát zapomeňte na tu pitomou českou vlastnost, nakoupit co nejlevněji a nejvýhodněji - ať už majitel podezřele levně prodávaného předzesilovače píše cokoliv.
6. Já si svou práci poznám, pokud budete mít pochybnosti a dostatek fotek s dobrým rozlišením, mám ve svých výrobcích několik markantů, podle kterých poznám, zda jde o můj výrobek, plagiát, amatérský bastl, nebo originál. Originály ode mne ovšem málokdo, téměř vůbec neprodává, jsou jako meče od Hattori Hanza :-)

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od petrL »

Naprosto souhlasím, že obchodníci v tomhle banánistánu jsou všichni jako přes kopírák. Potřeboval jsem závitník M3 na průchozí závity do tyčky 10x10 mm. A myslíte, že ho seženete? Kdepak. Všude mají stejnou sadu 3 ks, kde je čistá délka závitu tak 6 mm max. Nebo průchozí závitník, ale zase bez čtyřhranu (prý do akušroubováku - vracení se údajně řeší přepínáním otáčení *headbang* ). Oni na to snad mají nějaké školení, že všichni do jednoho prodávají takové nepraktické věci. Nikdo si nedovolí vybočovat. Musel jsem to koupit přes ebay z Bulharska (nejdřív teda z Číny, ale to se ztratilo cestou...)

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od TAB »

Já myslím, že je to trochu přitažené za vlasy. Ten kdo opravdu chce tak může nakoupit bez potíží kvalitní součástky, nářadí atd. Všichni jen nadávají tak běžte otevřete si obchod a uvidíme jak to povedete.

Výběr kondenzátorů zas tak kritický není. Neříkejte mi, že je problém vybrat od dobrého výrobce kapacitu s tolerancí cca 0,5% nebo se dostat do odchylky cca +-0,2dB v RIAA korekci. A to nemluvím o tom jestli někdo má tak skvělé ucho, že by tu odchylku v RIAA korekci slyšel. Pokud vím tak s Patman psal, že MK IV-3 se mu líbí a že ty předešlé modely nikoliv jako mě. Nikdo nic o bastlířích tady nemluvil. Mimochodem WIMA není žádný zázrak..

MPK
Příspěvky: 192
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od MPK »

...tak mě by třeba zajímalo, kde v ČR ty kvalitní součástky lze zakoupit. Protože mám podobné zkušenosti jako Sinclair. Naposledy jsem musel objednávat z Farnellu jelikož opravdu kvalitní BNC konektor do panelu zde nebylo možné sehnat (HRS, Radiall, ITT,...).

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actidamp Mk IV-3

Příspěvek od petrL »

TAB píše:Já myslím, že je to trochu přitažené za vlasy. Ten kdo opravdu chce tak může nakoupit bez potíží kvalitní součástky, nářadí atd. Všichni jen nadávají tak běžte otevřete si obchod a uvidíme jak to povedete.
Obávám se, že není. Když vidím nářadí v US, tak je to všechno daleko praktičtější než tady. Třeba takový "nibbling tool" se hodí k dělání např. hranatých otvorů v plechu. V Čechistánu neznámá věc. No a když něco náhodou je, tak je to typicky 3x dražší než na ebay, i když je to to samý... Žádný kvalitnjší součástky než třeba GES se v kamených obchodech koupit nedají. Všechno se musí objednat přímo z ciziny.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti