Dotazy k Pro-ject debut III

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
MilanVonBahnhof
Kontaktovat uživatele:

Dotazy k Pro-ject debut III

Příspěvek od MilanVonBahnhof »

Zdravím. Pořídil jsem si Pro-ject debut III z druhé ruky a mám pár dotazů, protože při poslechu slyším zkreslení hlavně někde výš ve zpěvu. Návod ke gramofonu nemám.
1) Ke gramofonu jsem dostal dvě podložky na talíř. Jednu gumovou, takovou tu klasickou, jakou jsem měl před mnoha lety i na tesle a takovou jakoby z filcu. Má tam přijít ta gumová a na ní ta druhá nebo si mám vybrat a má tam být jenom jedna?
Vím, že výška talíře je důležitá a že si to tam nemůžu dát jak mě napadne.
2)Na jakou drážku se má zavěsit závaží? Mám přenosku audio technica at95e. Dal jsem to na prostřední, ale už nevím jak jsem k tomu dospěl.
3)Je potřeba na tomto gramofonu ještě něco seřídit mimo přítlaku na přenosku a jak?
4)Další dotaz se týka už samotné přenosky audio technica at95e. Jelikož si myslím, že vše bude způsobeno opotřebovaným hrotem, tak by mě zajímalo jak vyměnit samotnou jehlu. Kdysi zase na mojí staré tesle šla z přenosky vysunout ta přední-spodní část s jehlou a vyměnit. U té audio technica jsem zkoušel opatrně vysunout tu zelenou část, ale nešlo to a víc síly jsem do toho radši nechtěl dát. Na internetu jsem jehlu našel právě i s tou zelenou částí.
Jak tedy na to, abych přenosku nezničil?
Díky.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dotazy k Pro-ject debut III

Příspěvek od lubin »

Milane, většinu otázek si zodpovíš jen třeba tím, že si stáhneš někde návod k použití a osvětlíš si základní nastavení gramofonu.
Tím si zodpovíš první tři otázky a gramec si uvedeš do správného stavu. Taky je toho plné forum.
K tvému čtvrtému bodu...nepíšeš co vše je způsobeno nejspíše opotřebovaným hrotem..., co ti vadí a proč tedy hned výměna hrotu?
Jinak já hrot nikdy neměnil, vždy jsem šel s celou přenoskou kvalitativně "výš", než jsem ji stihl opotřebovat. Bohužel v tomto neporadím, ale kluci, kteří to dělali, se jistě ozvou, v tom případě bych možná doporučil, pokud to u tohoto typu jde, sehnat chvějku s lepším hrotem...:-)

MilanVonBahnhof
Kontaktovat uživatele:

JirkaM díky. To je přesně, to co jsem potřeboval. Asi jsem měl líp hledat.
Teď už mi zbývá jediná otázka s tou podložkou na talíř, protože výškově se ramínko nastavit nedá.
Teda, alespoň to není v návodu a ani bych to neměl čím změřit.
Myslím si, že tu gumovou podložku jsem dostal navíc a má tam být jenom ta filcová, ale nevím.

MilanVonBahnhof
Kontaktovat uživatele:

lubin píše:
11 led 2020 14:28
Milane, většinu otázek si zodpovíš jen třeba tím, že si stáhneš někde návod k použití a osvětlíš si základní nastavení gramofonu.
Tím si zodpovíš první tři otázky a gramec si uvedeš do správného stavu. Taky je toho plné forum.
K tvému čtvrtému bodu...nepíšeš co vše je způsobeno nejspíše opotřebovaným hrotem..., co ti vadí a proč tedy hned výměna hrotu?
Jinak já hrot nikdy neměnil, vždy jsem šel s celou přenoskou kvalitativně "výš", než jsem ji stihl opotřebovat. Bohužel v tomto neporadím, ale kluci, kteří to dělali, se jistě ozvou, v tom případě bych možná doporučil, pokud to u tohoto typu jde, sehnat chvějku s lepším hrotem...:-)
Psal jsem v druhé větě, že zvuk je zkreslený. Fórum jsem pročítal, stáhnul jsem si návod na seřízení gramofonu od Rowinga a teď i návod k debutu. Přítlak mám seřízený, to jsem si pamatoval ještě ze staré tesly. Na azimut jsem nesahal. Podle zrcátka vypadá ok. A antiskating taky už mám správně.
Teď mi chybí jenom nastavit výšku raménka. To ale u tohoto gramofonu buď nejde nebo není v návodu jak to udělat.
Nemám to ale stejně čím změřit, proto jsem se ptal na ty podložky na talíř.

JirkaM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaM »

PJ Debut Carbon Esprit jsem kupoval z druhé ruky (s 2M RED)... a prodejce mi k němu nabízel zdarma koženou podložku, na akrylátový talíř... ale zároveň mě upozornil, že se mění snímací úhel a nelze nastavit výšku ramene. Takže podložku nemám (ale ani jsem neporovnával zvuk "s" a "bez")

kamilek111
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kamilek111 »

Debut lll měl original tu filcovou tam by ti měla výška sedět.

ma1ko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ma1ko »

Zkoušel jsi nastavení vodorovného snímacího úhlu podle šablony ? A ještě můžeš vyzkoušet tohle : analogove-zdroje/pro-ject-debut-iii-esp ... t4064.html

Odpovědět