Gramofon - Direct Drive pre zaciatok

Prostor pro milovníky poslechu LP
sureshot
Kontaktovat uživatele:

Gramofon - Direct Drive pre zaciatok

Příspěvek od sureshot » 30 říj 2013 13:05

zdravim vsetkych,
poprosil by som o radu pri vybere gramofonu s priamym nahonom

nemam ziadne preferencie, ale chcel by som normalny kus,
nic prilis lacne ale ani ziadny DJ superstar gramec

jedna sa mi len viac menej o prehravanie (ziaden djing alebo hodiny scratchovania)
remienkove gramce mi pridu hodne subtilne a jemne,
nie som audiofil a nepotrpim si ani na 100% vystup zvuku, skor chcem mat radost z prehravania svojej zbierky platni a nebat sa gramofonu aj dotknut.

v tomto fore sa prilis nevyznam, ak tu boli podobne vlakna budem rad aj za tie.

dakujem

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Gramofon - Direct Drive pre zaciatok

Příspěvek od Ramones » 30 říj 2013 15:08

Starší Technics sl 33xx v dobrém a udržovaném stavu.

Jupi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi » 30 říj 2013 17:01

Este by bolo dobre doplnit aj financny limit.
Pred par rokmi som si splnil svoj sen a kupil som si svoj prvy gramec Technics SL1200 Mk2. Som nad mieru spokojny. Je sice oblubeny ako DJ ale primarne bol urceny na broadcasting. Da sa kupit v slusnom stave priblizne od 350 Eur.
Pre neveriacich, asi pred rokom v BBC vypredavali cez aukcie audio vybavenie a gramcov SL 1200 alebo 1210 tam boli desiatky.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 30 říj 2013 17:22

Já mám Technics 2000, který se dá na E-Bayi koupit mnohem levněji než 1200 - http://www.ebay.de/itm/Technics-SL-2000 ... 3386bd1bc5 a zatím spokojenost. Pokukuju sice už výš, ale jen tak ho neprodám ;)

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK » 30 říj 2013 17:52

Mám taky 1210mk2 (černá 1200). Je to můj první vlastní gramofon. V dohledné době vůbec neuvažuju o výměně. K mé sestavě by ani dražší gramofon asi neměl smysl. K němu velmi dobrým partnerem DL-103. Ještě řeším tlumení soustavy (něco ve stylu KAB Fluid damping) vlastní konstrukce. Jen je momentálně na provoze dost práce takže mi nechtěj udělat nějakou tu fušku. :mrgreen:

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 31 říj 2013 10:34

sureshot: gramofonů s direct drive náhonem je spousta (speciálně na Ebay-i) a k tomu se jedno, bohužel zásadní kritérium a tou je cena!?? Já osobně mám Luxman PD 441 s ramínkem Rega RB300 a i s přenoskou vyšel pod 30k. Např. volba Technics SL 1210 v kterékoliv verzi je určitě dobrá investice (právě díky oblíbenosti mezi DJs si dlouhodobě drží velmi dobrou cenu) a pokud bys jej získal v dobrém stavu či dobře zrenovoval, tak je doslova nesmrtelný!

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 31 říj 2013 12:50

„1210-ka“, v dobrem stavu (nebo po generalce), je srovnatelna s MEZKEM. (A to v tom nejlepsim slova smyslu!) :lol:
Je to 100%-tni pracant a absolutni nezmar. Rozumi si se spoustou prenosek od MM – Ortofon OM 5, pres Audio Technica AT 95 az treba po MC – Denon DL 103 (ta ale potrebuje dobry Phono-Pre).
V DD pro zacatek neni urcite nic lepsiho. ;)

Jupi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi » 31 říj 2013 14:23

Dalsia vyhoda 1200/1210 je stale dostupnost originalnych nahradnych dielov za rozumne peniaze. V pripade bazaroveho DD grama starsej produkcie to moze byt problem.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 03 lis 2013 16:32

Trochu jednodušší a tedy i levnější než Technics SL 1200, 1210 bude SL-DD 33 nebo JVC AL-FQ5 BK, dovážel kdysi Tuzex do ČSSR, ČSFR a občas jsou vidět v nabídce jenomže ! Používají spešl přenosku zasouvatelnou do headshellu ramínka na 4 piny a ne 1/2" tedy volba náhrady je omezena na tento typ jakkoli existuje adaptér T4P který to umí, nikdy jsem neviděl in natura, nevyzkoušel. Co potom Tesla MC600Q, z pohledu dostupnosti servisu a ND adekvátní aparát, později můžeš jít výše.
http://www.stereovision.cz/stereovision ... stvi/1/row

sureshot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sureshot » 07 lis 2013 14:41

Zdravim vsetkych!
dakujem za nazory napady a navrhy.

Som uz rozhodnuty pre T. SL 1200-1210
je to vacsinovy nazor a vyzera, ze aj spravna volba

Chcel by som sa este opytat na rozumne kombo, tj. k tomuto gramcu, aky predzosilovac, zosilovac, repro... su idealne?
dakujem

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 07 lis 2013 17:14

to sureshot: výběr dalšího vybavení je bohužel vždy otázka finančního stropu..?

sureshot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sureshot » 07 lis 2013 17:56

som na HIFI nazoroch viem, je to trochu pruser :)
hladam rozumny pomer vykon cena.
nech si to viem financne naplanovat.
ale nechcem letiet prilis vysoko, tj. strop je prisposobitelny ale zostanme v sumach smrtelnickych
ivanb_cko píše:to sureshot: výběr dalšího vybavení je bohužel vždy otázka finančního stropu..?

Jupi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi » 07 lis 2013 21:15

Osobne som si na moju SL1200 kupil Shure Whitelabel a som s nou nadmieru spokojny. Umoznuje pouzit nizky pritlak, cize je ku platniam jemna. Osobne pouzivam 1,5g.Po nahodenie na SL1200 staci nastavit iba pritlak a antiskating, nakolko je navrhnuta pre tento gramec.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 08 lis 2013 07:58

sureshot píše:Chcel by som sa este opytat na rozumne kombo, tj. k tomuto gramcu, aky predzosilovac, zosilovac, repro... su idealne?
dakujem
Pokial nepovieš cenový strop, tak sa ťažko radí. Pokial máš málo peňazí, tak bazár, pokial máš dosť, pri novom je zas málo informácií. Napríklad do akého priestoru to chceš? Preferuješ regály, či stĺpy? Máš na to dosť mista aby si mohol mať zadný basreflex, alebo sa ti zúži výber na bedne s predným, resp. uzavreté? Vyžaduješ naozaj predzosilovač? Niektoré zosilňovače majú celkom slušné zabudované predzosilovače, hlavne tie "vintage". Aký štýl hudby preferuješ?
Skús odpovedať na tieto otázky a potom ti tu ludia budú vedieť skôr dať nejaký konkrétny návrh.

Za mňa - keď už budeš mať gramo technics, tak prečo nezladiť rovno celú zostavu? Ja som na chalupu kúpil dosť starý zosík + tuner tejto značky a hrá to parádne, jediné čo tomu môžem vytknúť je absencia dialkového a svojský "odér" čo z toho ide po zahriatí. Takkýchto zostáv je v inzercii plno za relatívne srandovné peniaze a pri troche šťastia môžeš naraziť na ozajstný HIFIskvost, len si treba dať pozor na to v akom sú stave, prípadne si poriadne preklepnúť predávajúceho.

sureshot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sureshot » 08 lis 2013 10:44

@Jupi diky!, znacim si. tiez som dostal doporucenie na Denon DL110 nebo DL160 a pripadne ako docasnu alebo party prenosku, Music Hall Tracker

@JV no veru, cenovy strop nemam ale v zasade si chcem pocuvat svoje platne, vacsinu platni mam zvlastneho charakteru, ale mam aj par pocuvatelnych kuskov a tie by som si rad vypocul pekne cisto v klude.
penazi investujem kolko bude treba podla doporuceni ktore dostanem, nejdem kupovat vsetko naraz, ak bude nutne dosetrim. priestor je izba rozmeru 4x5m cca. rad by som upevnil veci na stenu kvoli svistom.
bedne uzavrete.
nepreferujem nic :) necham si poradit od ludi co sa rozumeju, tj ak existuje zabudovany predzosilovac v zosilovaci a je to aspon na akej takej urovni, sem s nim.
co sa tyka muziky: stoner/desert rock, trochu metalu a 70's rock, nejaky ten jazz, hip hop a zvysok su obludnosti typu hijokaidan, cccc, incapacitants...

Odpovědět