Isoacoustics GAIA III

Prostor pro milovníky poslechu LP
Uživatelský avatar
Newkeny
Příspěvky: 78
Registrován: 22 srp 2018 19:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Newkeny »

Malý, levný, ale dle mého, velmi účinný upgrade. ;)
Přílohy
IMG_20240320_182429-01.jpeg
IMG_20240320_181906-01.jpeg
IMG_20240320_183957-01.jpeg

Fidji99
Příspěvky: 1082
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Fidji99 »

Isoacoustics - skvele bijou.

Ci uz hifi rada, kde mam Gaia I a II - vcitane adapterov na koberc - vyzera to skutocne luxusne. Pod suby si to neviem vynachvalit.
Potom je proifi rada - IsoPuck a IsoStand, to mam pod vsetkymi komponentami - dost velke, aby sa dobre vetralo, gumene stycne plochy zarucuju stabilitu a neposkriabu komponenty.

Ono sa az tak pricucne a drzi.

Uživatelský avatar
Newkeny
Příspěvky: 78
Registrován: 22 srp 2018 19:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Newkeny »

Vím přesně o čem mluvíš. Vlastním také ještě IsoAcoustics ISO-PUCK, které nyní zkouším pod Dynavox X7000. Původně byly umístěny pod podložkou předchozího gramofonu Pro-ject KM Signature a měl jsem co dělat, abych je pak odpojil od racku. :D

Dark side of the moon
Příspěvky: 840
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Dark side of the moon »

Isoacoustics podle mého názoru dobrý poměr cena/výkon, dobře zamezují přenosu vibrací do podložky/podlahy.
Mám IsoStand pod repro i subem, zvukový přínos jsem nijak důkladně nezkoumal, ale duše má klid ;)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Ramones »

...dobře zamezují přenosu vibrací do podložky/podlahy.
...zvukový přínos jsem nijak důkladně nezkoumal, ale duše má klid ;)

Takové politické shrnutí, jak pro věřící, tak pro nevěřící *2thumbsup*
Vidím to podobně, hlavně ten klid.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 990
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Leony5 »

Líbí se mi ten tvůj kolotoč, cena rozumná, jak jsi s ním spokojen.

Fidji99
Příspěvky: 1082
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Fidji99 »

Ramones píše:
21 bře 2024 11:40
...dobře zamezují přenosu vibrací do podložky/podlahy.
...zvukový přínos jsem nijak důkladně nezkoumal, ale duše má klid ;)

Takové politické shrnutí, jak pro věřící, tak pro nevěřící *2thumbsup*
Vidím to podobně, hlavně ten klid.
Co sa tyka subov - tam je aj zvukovy prinos jednoznacny oproti hrotom. Nakolko je to rozdiel oproti kusu niecoho elastickeho za 50 centov, to uz je ina tema. Mne sa celkovo pri repro osvedcil decoupling.

Ale na druhej strane - minule sa jeden hifista po instalacii nejakej podobnej odpruzenej platformy [strunky v obale za 3000 euro] tak zamotal do padnutych zavojov, ze si poranil uz aj tak permanentne padnutu sanku. Cize hifiisti pozor.

Uživatelský avatar
Newkeny
Příspěvky: 78
Registrován: 22 srp 2018 19:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Newkeny »

Ramones píše:
21 bře 2024 11:40
...dobře zamezují přenosu vibrací do podložky/podlahy.
...zvukový přínos jsem nijak důkladně nezkoumal, ale duše má klid ;)

Takové politické shrnutí, jak pro věřící, tak pro nevěřící *2thumbsup*
Vidím to podobně, hlavně ten klid.
Pánové, oběma... *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Newkeny
Příspěvky: 78
Registrován: 22 srp 2018 19:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Newkeny »

Leony5 píše:
21 bře 2024 11:57
Líbí se mi ten tvůj kolotoč, cena rozumná, jak jsi s ním spokojen.
Zdravím ;)
Posuzuji pouze za sebe a na své sestavě...vlastnil jsem od levnějších gramofonů Pro-Ject, přes řádově dražší, také Pro-Ject KM signature včetně předzesilovače GoldNote PH-10. Zkoušel jsem různé kombinace s vícero přenoskami i přístroji firem Thorens, Acoustic solid, Clearaudio apod.,co ke mně kamarádi domů byli ochotni přivézt na zkoušku, nebo já k nim. Pokaždé jsem došel k tomu samému, že u mě konkrétně, bude gramofon víceméně vždy záložní zdroj a nevyplatí se mi vyšší investice už kvůli zvukům provázejícím přehrávání. Tudíž jsem dražší vybavení prodal, zakoupil velmi dobře hodnocený Magnat MTT 990 s iFi Zen phono a jsem opravdu spokojený...zejména iFi vyniká slušnou scénou a velkou tichostí pozadí, především s lepším napájením. Navíc direct drive Magnatu drží otáčky velice slušně, má naprosto tichý chod, kabeláž raménka Mogami a velmi dobrou, pevnou konstrukci. Maximální spokojenost *palec* Tím se ale nehodlám absolutně přít nebo nesouhlasit s někým, kdo to slyší jinak. Pouze MÁ zkušenost. ;)


Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 571
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od weiron »

Jó izolace vibrací je u gramofonu jedna z nejdůležitějších věcí. Proto na těch levných gramofonech nejsou žádné basy a detaily. Izolační podložky by si měl vyzkoušet každý kdo to chce někam posunout.

Newkeny:
Pěkný gramofon *palec* . A chápu tvou cestu. Protože se z gramofonu stala modní záležitost, tak ceny okolo analogu vyletěly do nesmyslných částek. Pak se není čemu divit že si řada hifistů začne dělat DIY gramofony aby ušetřily desítky tisíc!
A jak si spokojený a hodnotíš DL103ku?

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Ramones »

.... Co sa tyka subov - tam je aj zvukovy prinos jednoznacny oproti hrotom. Nakolko je to rozdiel oproti kusu niecoho elastickeho za 50 centov, to uz je ina tema. Mne sa celkovo pri repro osvedcil decoupling.

Nejen to. Věřím, ze s tvou aparaturou dojde v urcitych pasazich i k oddeleni stolice od tela 😂

Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Jarda69 »

Experimentoval někdo s přidanou zátěží? Ať ve formě kamenné desky pod gramofon nebo nějaká železná/kamenná deska na reprobedny? (pokud to jejich tvar dovoluje)

Uživatelský avatar
Newkeny
Příspěvky: 78
Registrován: 22 srp 2018 19:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od Newkeny »

weiron píše:
22 bře 2024 08:37
Jó izolace vibrací je u gramofonu jedna z nejdůležitějších věcí. Proto na těch levných gramofonech nejsou žádné basy a detaily. Izolační podložky by si měl vyzkoušet každý kdo to chce někam posunout.

Newkeny:
Pěkný gramofon *palec* . A chápu tvou cestu. Protože se z gramofonu stala modní záležitost, tak ceny okolo analogu vyletěly do nesmyslných částek. Pak se není čemu divit že si řada hifistů začne dělat DIY gramofony aby ušetřily desítky tisíc!
A jak si spokojený a hodnotíš DL103ku?
Mám jen DL110, ale i tak celková spokojenost přes všechny žánry...navíc jsem si po přečtení pár recenzí na https://www.fidelity-magazine.com/magna ... niversary/ nebo https://www.techweekmag.com/reviews/hi- ... 90-review/ uvědomil, že by skutečně stálo za to vyzkoušet dražší přenosku, neboť dle slov jednoho z recenzentů, ji Magnat "uveze" s čímž bych souhlasil. Tak uvidíme, zatím vybírám... ;)

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 571
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Isoacoustics GAIA III

Příspěvek od weiron »

110ku jsem slyšel jen jednou na návštěvě. Myslím že to je takový základ. Nebál bych se na ten gramofon dát přenosku do 20tisíc. Ale pokud chceš zůstat u Zen phona tak spíše kolem 10t. Aby zase nebyla brzda tam. Rameno píší středně až těžké. Takže něco s poddajnosti 10-15Nm. Což v této ceně toho moc není. Pasovala by 103R kterou sem testoval. Za mě opravdu vyniká akorát na basech. Kdy bych řekl že může konkurovat i přenoskám 3x dražším. Ale pouze za předpokladu kdy je rezonance na 10Hz. Středy už jsou spíše průměrné, jako u ostatních ve své ceně. Nejhorší je na výškách. To je spíše takové šustění. Přenoska je dobrá hlavně na starší desky.
Jako druhá mně napadá Nagaoka MP200. Neporovnával sem je vedle sebe. Ale myslím si že bude ve všem(kromě basů) lepší, hlavně ve výškách. Tato přenoska je mnohem univerzálnější. Jak k žánrům tak hraje stejně dobře nové i staré desky.

Tak přeji ať dobře vybereš.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host