NC470 vyvážení raménka

Prostor pro milovníky poslechu LP
kemo87
Kontaktovat uživatele:

Re: NC470 vyvážení raménka

Příspěvek od kemo87 » 13 srp 2013 17:07

No pocit z něj mám lepší. Jednaj ta váha, ale ono to i ten sokl trochu zpevní. Já jsem koupil 3KG s tim abych měl rezervu a nakonec jsem si říkal co se zbytkem tak jsem to tam dal všechno.

Raménko....to je otázka. Názory se různí, ale dost lidí vychvaluje ploché pertinaxové co jsem tak četl. Na českou verzi se nedávalo, protože se lidem prostě nelíbilo a nesetkalo se s kladným ohlasem. Pokud bys chtěl ploché raménko, pan Zatloukal z Litovle je prodává.

Akryl....je to možný. Mě třeba známý radil dát tam nějakej umělej kámen bo něco takového.

caligula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caligula » 13 srp 2013 17:12

diky. prave premyslim cim to vycpu, co by se tak jeste dalo.. Kdyz nic nenajdu, tak tu plastellinu. A neztrati to tvar, kdyz to mas tak tesne talire? Se divim, ze to tak drzi. Ja si plastelinu predstavuju, ne tak pevnou.

kemo87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kemo87 » 13 srp 2013 17:18

V poho. Drží dobře jen trochu povolí když zapnu zesilovač a začne to přitápět, ale tvar to drží furt.

caligula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caligula » 14 srp 2013 03:47

Ja jsem ho prave dostal od brachy a nasledne ho daruju mame, ktera si usmyslela- vzpomnela na desky, ktery ma doma a chce hrat. Pekne se ji protocily panenky, kdyz si sla koupit gramofon :) tak jsem to vzal do ruk ja. Pak jestli neva se te jeste zeptam na nastaveni a tak. Urcite na nejakej zadrhel narazim. Prenosku jsem objednal om5e- bude muset stacit, olej vylitej- tak rovnou novy rameno placaty, novej reminek a jeste jsem tu koupil zesak sansui a mama muze řádit :)

kemo87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kemo87 » 14 srp 2013 08:03

Mě to placatý raménko i líp sedí k vzhledu toho grama. Přenoska je OK, já sice preferuji spíše Audio-Technicu AT95E, ale proti gustu žádný dišputát. OMB5E se používá často a lidi jí chválí, na tvé účely více než dostačující. Co se týče nastavení dej si teda pozor na polohu toho závaží, jak jsem řešil v tomhle vlákně. Dále abys měl všechny šroubky antirezonátoru (opět k dostání u Zatloukala), ale pokud bereš nové mělo by to asi být k tomu. Nový řemínek je dobrý nápad, nestojí moc také jsem kupoval (opět Zatloukal). Jinak je to maximálně jednoduché ale praktické a funkční gramo, takže nic složitého na štelování. Stáhni si návod, třeba na ulož to. Mělo by ti stačit vyvážit raménko, nastavit přítlak a antiskating, pomocí šroubků a tabulky v manuálu antirezonátor. Pokud bys to chtěl mít přesnější tak tlak překontrolovat na mincovní váhu.

Pokd máš gramo ještě s 5ti kolíkem DIN a k tomu nový zesilovač tak nedoporučuju redukci ale rovnou předělat na cinche. Návod na to je na mých stránkách takže kdyžtak SZ.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 14 srp 2013 10:41

Ramínko na NC 470...
Z technickýho pohledu je plochý ramínko horší.Za prvé, mnohem hůř se u něj nastavují parametry tlumení.
Co je, ale ještě horší, ramínko vlivem nevhodný konstrukce a materiálu reaguje na vzdušnou vlhkost a teplotu.Prostě se prohybá.
Je to proto, že z nepochopitelnejch důvodů konstruktér ramínka nepoužil oboustranej kuprextit.Tudíž plošný spoje zespodu spůsobují nestejnoměrný tah na materiál.
Co je, ale hodně hloupý u plochýho ramínka, je absence stínění signálovejch vodičů od přenosky k ložisku.
Možná, kdyby byla vrstva mědi i na horní straně ramínka, tak by byl tenhle stav lepší, ale to je jen spekulace.

Ramínko klasický konstrukce tyhle neduhy nemá.Dobře se nastavuje tlumení i ostatní parametry.U tohohle ramínka se dá relativně jednoduchým způsobem, potlačit jeho středofrekvenční rezonance, i když to pak vyžaduje úpravu odkládacího stojánku.

Design obou ramínek je samozřejmě věcí názoru, ten nikomu nevnucuju.Můj pohled je čistě technickej.
Ale nedá mi, abych ještě nezmínil nejproblematičtější část gramofonu a to je upevnění ramínka, do jeho ložiska konektorem.
To je vopravdovej průšvih.

kemo87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kemo87 » 14 srp 2013 10:52

S tim konektorem ale asi těžko něco udělá.

Nevím, co jeho mamka poslouchá, ale předpokládám že to bude nějaká sbírka starších LP z mládí. Pro tenhle účel mi ten gramofon připadá naprosto vyhovující a určitě lepší než ty šlupky od Roadstaru co prodávaj v elektru. Ale jinak souhlas, dokonalé to není (co ale také je? ). Jako slušný základ co neníčí LP a vstup do analogu si myslim že naprosto dostačující. Můj NC470 půjde ale brzo do skříně a vystřídá ho jinčí stroj.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 14 srp 2013 11:29

Máš samozřejmě pravdu.Pro mamku to bude bezva.Bezva byl i pro mě, když jsem ho kdysi poprvně získal, byl jsem z něj nadšenej.Postupem doby jsem, ale přišel na jeho limity a posunul jsem se dál.
To nic nemění na tom, že je to ve svý kategorii skvělej gramec.

kemo87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kemo87 » 14 srp 2013 11:35

Já jsem s ním taky spokojený. Líbilo se mi že jsem si ho mohl upravit pač rád zkouším nové věci. Já jsem se posunul na NC440 (s M302). Asi si říkáš že to moc posun není, spíš takovej minikrůček. Je to tak, vím to já jsem na něj šel spíš kvůli tomu, že se mi víc libí a chci dřevěné gramo a opět si ho udělám trochu po svém (použití šáska ve vlastním masivnějším soklu). Už mám předrátované raménko, vyhozený všechny zbytečnosti v cestě včetně konektoru v headshellu a teď projektuju nový sokl. Zatím jsem ho neslyšel hrát, tak jsem na něj moc zvědav. Jediné co mě trápí jsou ty vibrace raménka a přemýšlet jak by se to dalo trochu eliminovat (že by něčím vyplnit trubku? ). Rád si takhle hraju, takže je to pro mě lepší řešení než nové gramo (zapoj a hraj).

krissshna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krissshna » 21 kvě 2014 18:17

Může mi někdo pomoct jak zapojit drátky do nové přenosky ortofon OMB-5E - gramofon NC 470 s původní přenoskou - na raménku jsou barvy: černá, červená, zelená a bílá a na Ortofan: bílá, červená, modrá a plech, kontakt. Díky moc za radu, nerozumím tomu a nechci to zničit.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 21 kvě 2014 20:29

Nic se nepokazí, nezničí...jenom dodržet propojení levý, pravý kanál a 2x zem, kolega výše dal odkaz. Hrát to bude tak či onak, nejvýše s přehozením kanálů levý za pravý, žádné neštěstí.
Zesík ani gramec to nijak neohrozí, signálová nápětí jsou nepatrná, zlomková. Mnoho zdaru a hezkého poslechu.

dhaman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhaman » 21 kvě 2014 22:11

(R+)cerveny kablik na červená
(R-)zelený kablik na plech
(L+)bílý kablik na bílý
(L-)cerny kablik na modrý

LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUPUS » 01 čer 2014 15:37

Když je tady ta 470-tka , tak malá inspirace s preampem. Kámoš si pořídil právě NC 470 a shodou okolností byl k mání Actidamp MK4 :-).Dovnitř nevešel, tak šel zespod.Dělal jsem to už asi na 3 gramcích , kdy nebylo vyloženě nutný měnit preamp. Dráty z raminka přímo na vstup a tím aspoň odpadne kabeláž. Pokud někdo chce měnit předzes , dá se to řešit propojením krátkým cinch káblíkem s ramínkem. Zvukově spokojenost. Zde přenoska zatím Goldring Elan.

Obrázek

Obrázek

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 01 čer 2014 16:00

Taky řešení...čím to napájíš ?

Odpovědět