prenosky Audio-Technica

Prostor pro milovníky poslechu LP
efičák
Příspěvky: 2043
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od efičák »

Kodeli grandiózní příspěvek.
*thumbs up*
Když čtu polský test na tři AT, nic tak detailního tam nečtu.
V jednom se shodnete, Carbon v ramínku a AT si rozumí.

Obrázek

tomášHy
Příspěvky: 59
Registrován: 26 lis 2013 18:01
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od tomášHy »

Chci si koupit novou přenosku AT VM95 MT , má ale výrazně vyšší impedanci než Shure M97xE. U mého zesilovače Marantz 4025L ale nejde nijak nastavit na phono vstupu žádný parametr. Jaký to bu mít vliv na výsledný zvuk. Nechce se mi kupovat preamp za 20 000, kde se daji parametry nastavit. Díky za odpověď.

tomášHy
Příspěvky: 59
Registrován: 26 lis 2013 18:01
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od tomášHy »

Chci si koupit novou přenosku AT VM95 MT , má ale výrazně vyšší impedanci než Shure M97xE. U mého zesilovače Marantz 4025L ale nejde nijak nastavit na phono vstupu žádný parametr. Jaký to bude mít vliv na výsledný zvuk. Nechce se mi kupovat preamp za 20 000, kde se daji parametry nastavit. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
jarda_k_2005
Příspěvky: 182
Registrován: 19 srp 2009 10:54
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od jarda_k_2005 »

Ahoj! Na zvuk má vliv zatěžovací kapacita, ta ovlivňuje frekvenční charakreristiku. Impedance podle mě nebude mít žádný vliv na barvu zvuku, ale na hlasitost. Jrd

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 25
Registrován: 31 bře 2013 15:48
Kontaktovat uživatele:

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od LPS11 »

Ahojky, ted jsem nedavno menil Ortofon OM10 za AT-VM95ML. Musim konstatovat ze hraje primo skvele a takovy rozdil jsem opravdu necekal. Tedy vrele doporucuji. I stare desky tak nejak bych rekl i obzivly. Vice vysek, vice detailu i nastroju v pozadi, krasne basy!

efičák
Příspěvky: 2043
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od efičák »

Archivní kráska Audiotechnica AT oc9 ML ll.
Naštěstí rozehraná třímající na titanovem headschelu uchopená uhlíkovým raminkem tvarovaným do S, se zanorila do drážky náhodně vybraného dvoualba Luciana Pavarotti.
Obešel sem SUT abych se s dámou seznámil přímo v MC vstupu bez možnosti experimentovat s Ohmy.
Expesivni - dynamické - velmi čisté. Volám vivat!

efičák
Příspěvky: 2043
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od efičák »

Už před více než 20 lety se ptal šéf studia HIGHED co poslouchám za muziku. Já řku klasiku a Jazz nejvíc.
"Tak to máte blbé".
Myslel tím asi, že to bude drahé a cesta bude spletitá. :D

Potřebuji ztepilý barevný zvuk s velkou dynamikou především tu mikro, a další drahé vlastnosti v cenách vyšší kategorie, které dosahuju jen za pomocí bazarových komponentů.
Tahle japonka má pověst zvláštní, testy píší o jisté šťíhlosti a velkém rozlišení s skvělým přehráváním microline hrotem.
To mě nelákalo, obával sem se neutrálu až na kost který znám z jiných značek. Sestavu mám složenou do vkusu, plnost, bas, rozlišení a jemnost nejvíce na sykavkách. A do toho vletěla archivní oc9 ll s přímostí a dynamikou nečekanou.
Témbrů je dosti, rozlišení epesní a klasická hudba má šťávu co můj levný streamer neumí.

Další příjemnou věcí jsou ceny MC a MM přenosek s Microline a Shibata hroty od 4t. Kč.
Milý výsledek hudební je možná způsoben gramofonem Sony s uhlíkovým ramínkem Direct drive a jeho spárování s přenoskou. Nikdy nevíme předem, jak systém přijme komplikovaný analog.
Nevnucuji nic úspěšnějším kolegům s aparáty vysokého konce. Tak je přenoska za 10t. nevyužitý potenciál.
Nuže přeji všem aby dosáhli spokojenosti a užívali archív desek.

Obrázek

progsociety
Příspěvky: 583
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od progsociety »

at vm 95e.jpg
K svojej maximálnej a dlhodobej spokojnosti používam základný cca 50-eurový model AT-VM95E s eliptickým hrotom a prítlakom 2g. Zatiaľ som nič lepšie nepočul, takže za mňa OK.

lubin
Příspěvky: 567
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od lubin »

Ona ta VM95e hraje opravdu hezky. Vlastně dobře. Za tu cenu famozne. Pro me uši vyvážená a s příjemnou dynamikou. Celé je to podané krásně hudebně. Pro toho kdo netouží u kolotoče po vysostnem rozlišení nebo vzdusnem prostoru naprosto vhodný společník. Jednou mi kdysi někdo řekl, že snad v DE někdo umí na tento model dat hrot shibata. Zajímavé by bylo potom s tímto hrotem srovnání s výrazně drazsimi modely, které mají pověst barevnější a muzikalnejsi formy podání nez přesné a chladněji znějící modely jiných značek. S 95kou jsem žil asi dva roky na starším Dualu a muzika tenkrát hodně bavila.

Janik
Příspěvky: 109
Registrován: 28 črc 2010 17:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od Janik »

Na vm95 si vies kupit shibata hrot.
https://www.techhouse.sk/p/audio-techni ... fgEALw_wcB

Inak vm95e je jedna z mojich uplne najoblubenejsich prenosiek.

efičák
Příspěvky: 2043
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od efičák »

Obrázek
lubin píše:
16 kvě 2026 18:20
Ona ta VM95e hraje opravdu hezky. Vlastně dobře. Za tu cenu famozne. Pro me uši vyvážená a s příjemnou dynamikou. Celé je to podané krásně hudebně. Pro toho kdo netouží u kolotoče po vysostnem rozlišení nebo vzdusnem prostoru naprosto vhodný společník. Jednou mi kdysi někdo řekl, že snad v DE někdo umí na tento model dat hrot shibata. Zajímavé by bylo potom s tímto hrotem srovnání s výrazně drazsimi modely, které mají pověst barevnější a muzikalnejsi formy podání nez přesné a chladněji znějící modely jiných značek. S 95kou jsem žil asi dva roky na starším Dualu a muzika tenkrát hodně bavila.
Souhlas Lubine, když AT VM95e sedne, hraje jako víno lepšího ročníku.
Starší Dual s jejich rafinovaným ramenem skrývající dynamický přítlak si s VM95e notoval.
Nová řada VM-95 má jiné rozměry a není kompatibilní s hroty VM95.
Je zapotřebí koupit nový model s hrotem ML nebo SH.

efičák
Příspěvky: 2043
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od efičák »

Oprava, nové AT-VM95 mají pomlčku za AT, nikoli jak uvádím výše.

lubin
Příspěvky: 567
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od lubin »

Jj. Dlouho jsem se na AT nedíval a tak je příjemným překvapením koncovka SH znacici shibatu už jako hotový model. Osobně jsem po několika letech používání 2MBLACK přešel na MC , základní model od ZYX, ale na AT vzpomínám s velkou úctou.

Janik
Příspěvky: 109
Registrován: 28 črc 2010 17:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: prenosky Audio-Technica

Příspěvek od Janik »

S lepsou mc prenoskou sa to neda porovnat. A uz vobec nie s nejakou fakt kvalitnou prenoskou ale… je to velmi muzikalna prenoska ktora prinesie kopec zabavy za “smiesne” peniaze na dnesne pomery.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host