Server s klasikou - primephonic

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od hřebík »

Zde mmch doporučují jako nejlepší streaming na klasiku Idagio, i v porovnání s Primephonicem: https://lifehacker.com/the-best-classic ... 1835922082

Neznal jsem ani nezkoušel, ale třeba někdo vyzkouší a podá report :)

Před půl rokem pod tím článkem někdo v diskusi napsal: "I am testing both Idagio and Primephonic at the moment. Primephonic offers 24bit hi-res streaming (when available). Idagio has 16bit CD quality streaming but its meta-data and suggestions are organised better..."

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od bh69 »

> Primephonic offers 24bit hi-res streaming (when available). Idagio has 16bit CD

Zásadní otázka je, kde těch 24b berou - pokud je to jenom nafouknutých původních 16, nema to zadny vyznam. Navic podstatnejsi nez 24b je frekvence - jestli to opravdu prepocitavaji z puvodnich 16/44.1 na 24/48 je to prasarna . A pokud neni rozumna cesta jak to dostat bitperfect do DACu, je to uz uplne jedno a je pak lepsi zustat u puvodni CD kvality. Je to neco jako HD a 4K u TV ...

Vecer jsem jim napsal par dotazu, tak jsem zvedav, jestli odpovi.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od hřebík »

bh69: souhlas. Dej vědět, co ti odpoví, jsem dost zvědavý.

Zajímalo by mě taky, který posluchač klasiky si předplatí levnější mp3 odběr jen kvůli lepším metadatům.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od bh69 »

Zatím žádná odpověď.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od bh69 »

Tak jenom hodně stručně - ozvali se, komunikují v pohodě. Informaci o kvalitě jednotlivych nahravek by prý měli časem přidat. Taky prý připravují aplikaci pro PC.

Poslal mi na otestovani odkazy na alba, který jsou zaručene 24/48 a 44,1/16. A potvrdilo se, ze to funguje blbe - vsechno se presampluje na 48/24. Řešení jsme nenašli. Jejich aplikace se zjevně "nedomluvi" správně s androidem, takže ten to pustí přes mixer a provede resampling. Ale to už jsme se nedomluvili - tvrdi, že jejich appka s tím nic nedela a ze nemuzou pomoct. Porad se mi snazil vnutit, ze to muze delat DAC, i kdyz jsem mu vysvetloval, ze to je blbost.
V androidu jsem zadne nastaveni nenasel, s beznym prehravacem mi to moje FLAC soubory detekuje dobre, takze chyba neni v androidu jako takovem, ale v tom, ze to blbe z aplikace posilaji.

Takže pro mně je závěr, že z PC ani z androidu to zatím moc použitelný není.
Pro toho kdo ma streamer je situace asi lepsi, nemohl jsem zkusit.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od Herrer »

Já nevím no. Moje zkušenost se streamovacíma službama obecně není nic moc. Tidal jsem opakovaně zaplatil a nakonec vždycky zrušil, protože zvuk prostě není tak dobrej jako z interního úložiště (o fyzických nosičích ani nemluvím). Ať jsem jel RedBook nebo Hi-res z PC přes HQPlayer nebo z flashky přímo do streameru, vždycky to bylo znatelně lepší, čistší, hladší, než sebelepší nahrávka po síti z Tidalu. Čim to je, nevím, ale celkově mi to přijde podobný rozdíl jako např. Full HD z Netflixu vs. Full HD z BD ripu. Jinak je to samo super služba a nejspíš budoucnost, jak si legálně koupit muziku, ale opravdový hi-fi to pro mě zatím není.
Nadral reprosoustavy

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od bh69 »

Pochybuju , že ty nahrávky nějak upravují, takže pokud bych to dostal biterfect do převodníku, nenapadá mně žádný důvod proč by to mělo být horší. Dá se to případne i stáhnout a přehrávat z lokálu i offline. Problém je jen v jejich SW.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od Herrer »

Vůbec je nechci podezřívat z toho, že by něco upravovali nebo se tam děla nějaká jiná levá. Spíš si to spojuju s tím, že se do těch dat při přímém streamu třeba přimíchává nějaký rušení, nevím... Víc se do toho pouštět nechci, protože vím houby o tom, jak to funguje. Jen vím, co jsem opakovaně slyšel a to mě moc nepřesvědčilo.

Offline přehrávání Tidal nahrávek jsem nezkoušel, takže nemůžu posoudit, jestli by to bylo lepší. Možná by takovej pokus na leccos odpověděl.
Nadral reprosoustavy

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od hřebík »

Herrer píše:
25 led 2020 13:00
Já nevím no. Moje zkušenost se streamovacíma službama obecně není nic moc. Tidal jsem opakovaně zaplatil a nakonec vždycky zrušil, protože zvuk prostě není tak dobrej jako z interního úložiště (o fyzických nosičích ani nemluvím). Ať jsem jel RedBook nebo Hi-res z PC přes HQPlayer nebo z flashky přímo do streameru, vždycky to bylo znatelně lepší, čistší, hladší, než sebelepší nahrávka po síti z Tidalu. Čim to je, nevím, ale celkově mi to přijde podobný rozdíl jako např. Full HD z Netflixu vs. Full HD z BD ripu. Jinak je to samo super služba a nejspíš budoucnost, jak si legálně koupit muziku, ale opravdový hi-fi to pro mě zatím není.
A Tidal jsi při porovnávání se soubory v interním úložišti přehrával přes co - taky hqplayer? A byly to stejné nahrávky (z Tidalu i interního úložiště) se stejnou bezztrátovou kompresí? Jaká byla další nastavení? Tj. jediným rozdílem byl zdroj dat?

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od Herrer »

Hřebík: Samozřejmě jsem porovnával na nahrávkách, který důvěrně znám, ale jestli jsou to stejný mastery, to jsem nezkoumal. Nicméně rozdíl byl u mě tak znatelný, že mi nedávalo smysl to dlouhodobě platit. Dělo se to jak u loudness war zmršených nahrávek mých oblibenych Depeche Mode, tak u audiofilskych alb, kde jako příklad za všechny uvedu Pat Barber.

Aby to nevyznělo tak, že se to z Tidalu vůbec nedalo poslouchat, to zas ne. Jen jsem obecně cítil jakousi tvrdost a nervozitu. Možná důležitý je zmínit i to, že jsem nejel přes kabel, ale vždy přes Wi-Fi, tak jestli hledat problém tam?

Celkově u mě prostě zvuk znatelně lepší z interního úložiště přes HQPlayer (včetně bitperfect), nebo v poslední době už úplně mimo PC, přímo z flashky v Pionneru s Casea DACem.
Nadral reprosoustavy

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od hřebík »

Herrer: A Tidal tedy taky hrál přes hqplayer (bitperfect) v nejvyšší kvalitě?

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od Herrer »

Ne, Tidal jsem přes HQPlayer nikdy nezprovoznil.
Nadral reprosoustavy

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od hřebík »

Takže předpokládám nativní Tidalovská aplikace nebo prohlížeč? To je pak další proměnná.

Zkus si někdy stáhnout třeba Audirvanu: https://audirvana.com/windows/
Tidal v ní zprovozníš snadno, nastav tam hlavně maximální kvalitu a výstup WASAPI či ASIO (bitperfect). Pak při stejném nastavení porovnej soubory z disku.

Pokud si tedy nejsi jistý, jaké soubory máš offline, tj. jestli jsou to ta samá data jako na Tidalu, stáhni je raději z Tidalu.

Neexistuje mimochodem nějaký porovnávač obsahu souborů - třeba při streamingu z Tidalu se souborem na HDD? Program, který by ukázal rozdíly či totožnost Tidalovského stremu a souborů na disku.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Server s klasikou - primephonic

Příspěvek od Herrer »

jj, předpokládáš správně.

Btw, už nehraju z PC, tak nevím, jestli to někdy vyzkouším, ale možný je vše. Výměna DACu třeba? Láká mě SPaudio D1, který by mě dokopalo zpátky k PC transportu, ale to bych zas potřeboval i ošetřený PC a jelikož si i rád zahraju hry, tak nevím no. Kupujte Nadral bedny a vyzkouším úplně vše :-)
Nadral reprosoustavy

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host