Regálové reproduktory - hifi

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
brousek_mb
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2018 16:43
Kontaktovat uživatele:

Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od brousek_mb »

Prosím o radu při výběru hifi systému. Měl jsem už jaksi prošláplou cestu - v jednom libereckém hifi bazaru jsem měl domluveno, že koupím zesilovač Marantz pm5005 a k tomu bedny Cabasse Antigua MC170 nebo Triangle Esprit Cométe Ex vše za velice dobrou cenu (dohromady do 14 tis). Avšak, než jsem měl možnost si to poslechnout, pan prodavač dlouhodobě onemocněl, a tak se musím po něčem porozhlédnout sám..

U zesilovače bych asi zůstal - jde mi hlavně o bedny. Prolezl jsem nabídku a vypadlo mi pár kousků:

Dali Zensor 3
Wharfedale Diamond 220 nebo 225

..nebo v bazaru nabízené (zde vidím ovšem problém s cenou nových kusů - moje představa byla do 8-9tis.)
Cabasse Antigua MC170 (v bazaru jsem je chvilku slyšel, ale na jiném zesilovači - moc se mi líbily)
Triangle Esprit Cométe Ex

Budu rád, pokud doporučíte i jiné, rozhodně bych se nebál bazarových.

Moc děkuji za radu.


Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Lemon »

Sice slušný bedny ,ale obávám se ,že to bude přes rozpočet.
Nejlépe asi bazar.I když např. já mám v ložnici q acoustics 3020 a když jem je porovnával s Focal chorus 807 V co stojej nový 17000 Kč tak mi přišel zvuk QA o chlup lepší.A to stojej polovinu. Nezapomen ještě investici do stojanů.Zensor 3 mají takový měkčí bas.Záleží jaký styl hudby preferuješ.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Lemon »

Mně se ted podařil kauf.Koupil jsem repro za cenu lepších kabelů - 4114 Kč nové *2thumbsup* *palec*


Obrázek

Zvuk je perfektní.Hlavně basová složka excelentní díky jejich patentovanému PowerPortu® je speciálně řešený bassreflex pro hladký přechod proudění vzduchu z reprosoustavy do poslechového prostoru, které eliminuje turbulence a zkreslení, díky čemuž je dosaženo lepších a hlubších basů.Dále šestivrstvená ozvučnice.
V jedné recenzi prý mají basovou složku kvalitnější než reproduktory TRIANGLE COMETE EZ které stojí 25000 kč.
A uživatelé z nich jsou nadšení.
Polk Audio od razu przykuwają uwagę słuchacza świetnie prowadzonym basem i niewątpliwie jest to ich największą zaletą, zwłaszcza jeśli zestawimy je z konkurencyjnymi modelami z podobnej półki cenowej, a w niektórych przypadkach nawet droższymi. Bas w wykonaniu Polk Audio pod względem zróżnicowania, zwłaszcza jeśli idzie o jego barwę i rytmikę, bardzo przypominał mi to, z czym miałem do czynienia podczas odsłuchu francuskich monitorów Triangle Comete EZ. A przecież są to kolumny ponad dwukrotnie droższe. Poza tym A3 wydają się schodzić z basem nieco niżej, ale niskie tony w ich wykonaniu są tak liniowe, że jest to zaskakujące, ponieważ naprawdę rzadkością jest w tym przedziale cenowym, żeby kolumny tak mocno trzymały w ryzach i kontrolowały najniższe częstotliwości. Niewątpliwie zasługę ma w tym układ rezonansowy oparty na dwóch tunelach, z których jeden, wyprowadzony z tyłu, współpracuje ze specjalnym stożkowym deflektorem, natomiast drugi ?dmucha?. Na słowa uznania zasłużyła sobie także technologia Dynamic Balance, o której już wcześniej wspominałem. Dzięki tym rozwiązaniom głośnik nisko-średniotonowy wraz z nietypowym układem portów bas-refleks charakteryzuje się rzadko spotykaną liniowością i neutralnością w basie. Moim zdaniem nie ma w tej cenie drugiej pary kolumn wśród modeli przeznaczonych na podstawkę, które jednocześnie tak swobodnie podchodzą do reprodukcji basu i odtwarzają ten zakres częstotliwości bez grama nerwowości.
Přílohy
Výstřižek1.JPG

brousek_mb
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2018 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od brousek_mb »

Tyjo, to je řádná sleva - už je to asi mimo, ale na kterém to bylo portálu? Díky, večer si vaše doporučení podrobně prohlídnu.

A jaký styl u nás jede? Od rokenrolu šedesátých přes hippies sedmdesátých, průřez punku až do teď.. ale rozhodně nepohrdnu jazzem ani vážnou hudbou. Potřebuju něco univerzálního.
Naposledy upravil(a) brousek_mb dne 17 kvě 2018 20:32, celkem upraveno 1 x.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Lemon »

Kupoval jsem to zde:
https://www.kreatek.cz/
Poslední pár.Velká spokojenost.
Mám i sloupy od této značky .Polk audio signature s55
Ty byli za 14000 Kč taky ohromná sleva.A zvukově paráda.
Ještě stojí za zvážení http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produ ... ?katID=479

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Miro_CZ »

Možná úplně mimo, protože jsem je nikdy neslyšel na živo, ale co ty dvoje Xavian XN125 tady v bazaru?

brousek_mb
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2018 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od brousek_mb »

Na rozeznění Xavian XN125 budu mít asi slabej zesík - jsem se někde dočetl, že potřebujou trochu víc nakrmit.

Elfton Vigo určitě budou hrát skvěle, ale cena je podle recenze oprovdu příliš vysoká (jinak jsem je nikde k prodeji nenašel)

Dále:
q acoustics 3020 - zatím nejlacinější - asi by bylo fajn je někde poslechnout

Polk Audio RTi A3 - cenovka kolem 8 000,- - poměrně mě zaujaly jen nevím, jestli nemají až příliš basů

Ještě sázím na nějaký bazar.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Lemon »

Polk Audio RTi A3
zrovna je poslouchám a jsem nadšenej.Hrají excelentně.A to ještě nejsou rozehraný.Ten patentovaný PowerPort nezpůsobuje,že by měli basů přemíru,ale je kvalitnější.Pokud jsou u nás ještě někde ke koupi za těch osm tak je ber.Jak už jsem psal hrají líp než Focal chorus 807 V za 16000 Kč i jak ty Q acoustics 3020.
Na jednom foru je porovnávali s dvakrát dražšími reproduktory KEF Q 300 a Polk byl lepší!!
Navíc nejsou náročné na zesilovač a umístění.
Dnes jsem je řádně otestoval a s čistým svědomím ti je doporučím,že i když je koupíš bez poslechu,tak budeš spokojenej.
Zahrají excelentně jakýkoliv žánr.Dokáží konkurovat regálovkám do 20 000 kč.Většinu strčí do kapsy *palec* *jupi*

http://www.hifichoice.pl/polk-audio-rti-a3-test,97,8
druhý test:
https://easyhometheater.net/polk-audio-rti-a3-review

Naposledy upravil(a) Lemon dne 18 kvě 2018 19:33, celkem upraveno 1 x.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Lemon »

Co se týče měření v tom se moc nevyznám.může mi někdo říct jak na tom jsou ?
Tady jsou grafy:
https://www.stereophile.com/content/pol ... asurements

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Vyblíz »

Zrovna Stereophile to mají popsané jak blázen, si to přečti, nebo si to hoď do google translatoru. Ten hrb na 100 Hz je na houby, je to takový ten tvrdý rychlý bas, který spousta lidí kvituje, já mám ale radši když je nejvyšší bod na basech níž, tak kolem 60-70 Hz ideálně, pak je ten zvuk mnohem sametovější a línější, jak to má být. Zdvih na výškách mám naopak rád, jen ať to pěkně cinká. Nicméně na regálovku je ten objem basové složky i té hlubší části překvapivý.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Lemon »

Přitom ten bas nezní tvrdě.Zrovna mi tu hraje Crooked Colours - Vera .Tuto skladbu mám naposlouchanou na několika reproduktorech včetně sloupů.A na těch Polk RTi A3 to hraje nejlépe.Jsem nadšenej a na regálovky to je takovej malej zázrak.S přihlédnutím k ceně.Je fakt ,že jsou hodně hluboký a ta šestivrstvá ozvučnice dělá taky dost.Co teprve až se rozehrajou.U těch sloupů Polk S55 se po 100 hodinách zvuk výrazně zlepšil.

Uživatelský avatar
Kocour
Příspěvky: 204
Registrován: 24 zář 2014 20:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Kocour »

Vypada to na rozumne udelane obycejne dvoupasmo. Nevidim vylozeny pruser. Hrb na 100Hz tam ve skutecnosti spis neni, je dany jejich metodou, bohuzel tam nepridali bafflestep => hrby v teto oblasti u vice jejich mereni. Pod obrazkem neni bafflestep zminen. Tim padem to ani nejde tak dolu, musi se to cele sklopit.
Ten jejich zazracny port taky nedela nic zasadniho, spis tam maji vyrazny problem na 700Hz lezouci z tech portu.
Lemon píše:
18 kvě 2018 18:19
Co se týče měření v tom se moc nevyznám.může mi někdo říct jak na tom jsou ?
Tady jsou grafy:
https://www.stereophile.com/content/pol ... asurements

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Vyblíz »

Kocoure, již delší dobu si pohrávám s myšlenkou zařízení měřící aparatury pro recenzní účely, ty máš zpracovanou nějakou metodiku pro precizní výsledky?

Uživatelský avatar
Kocour
Příspěvky: 204
Registrován: 24 zář 2014 20:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Regálové reproduktory - hifi

Příspěvek od Kocour »

Mam metodiku predevsim pro mereni reprosoustav pro ucel navrhu vyhybek. Pokud chces merit reprosoustavy a porovnavat je, tak je potreba si urcit, co chces merit, pak si k tomu udelat metodiku. Obecne napriklad pozice a vzdalenost mikrofonu, SPL nebo napeti, presne umisteni v mistnosti pokud jde o mereni i se zahrnutim mistnosti,......
Treba to co dela Brezina v Hifi-voice je fajn, jen to myslim neni pokazde ve stejne mistnosti (coz chapu), plus to neni s oknem na impulsce, takze je v tom mistnost, a jsme u te pocatecni rozvahy. Ja bych treba vzdy uvital frekvencku omezenim impulsky do prvniho odrazu tzn bez mistnosti pro 0-90 stupnu po 10 stupnich. Tohle by bylo teprve zajimave a podle tohoto se da jiz usuzovat, kde je vice energie, kde je jaky problem. No ale toto by ukazalo hodne komercnich veci v plne nahote. Jakmile ma clovek vse pripraveno na tocne, tak zmerit to pro dalsi uhly je otazkou par minut.
Pripojit k tomu nearfield mereni spodku, to uz je narocne, to uz je pro cloveka, co ma zkusenosti s navrhem beden. Nicmene ty smerovky bez vlivu mistnosti jsou asi nejcennejsi graf, ktery lze snasno ziskat.
Zkresleni, hmm, to uz je problem, a na delsi vysvetlovani.
Napriklad standartizovane mereni menicu jako jsou na Hificompass, zkresleni pro vice urovni, to uz je hooodne prace, vyzaduje to tichou mistnost, slusne vybaveni,.... a zkusenosti.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host