Tesla ARS 1054

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Tesla ARS 1054

Příspěvek od zero »

Něco (možná) pro zasmání:
Kdyby se tyhle bedny vyráběly ještě dneska, tak si koupím aspoň troje do zásoby. Jde o uzavřenou třípásmovku. Jako mlaďas jsem je hrál s gramofonem Tesla NC 450, zesík byl tuším Tesla AZS 218 (nebo tak nějak). Pokud by se mezi váma našel "blázen" schopnej vyrobit jejich přesnou kopii, dejte mi prosím vědět. Skříň bych dle potřeby zařídil. Myslím to naprosto vážně.

Pesi
Příspěvky: 673
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od Pesi »

No, mně to pro zasmání nepřijde - sám hraju na Monology (uzavřená dvoupásma vlastnoručně dělaná ).
Ne, že bych ti je chtěl vyrábět, ale tady je odkaz , který by ti mohl pomoct (pokud o něm teda nevíš) :
http://audioweb.cz/tvm-katost.htm - je tam popis 1054. repráky asi nebude problém sehnat (bazarově), pak snad ještě zjistit způsob zatlumení (pokud to tam neni napsaný), a máš to v podstatě komplet..
(moje Monology jsou nad tim :) )

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od zero »

Pesi, díky za odkaz.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od dadaft »

já měl menší ARS 1038. při ustavení blízko u dlouhé stěny dlouho, dlouhlo neměly konkurenci ani když už jsem "dělal do hifi". hrály skvěle potichu a dokázaly dát to důležité a ne se zabývat pič......
zbyly mi jenom repráky v krabici ve sklepě.

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od Patmann »

Zkus se poptat tady: http://audio-video-foto.hyperinzerce.cz ... zsky-kraj/

...třeba je ještě má...

xray
Příspěvky: 4
Registrován: 10 kvě 2009 18:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od xray »

to zero: poslal jsem SZ

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od dadaft »

předposlední Fifth Element na Stereophile přesně popisuje, o co jsi přišel a po čem se ti tolik stýská. moc dobře to znám taky - to, co umí dát jedině uzavřené třípásma.

je to o amerických bednách Renaissance MLP-403.5s - stojí nějakých jedenáctset doláčů a možná by nebylo od věci je zkusit dotáhnout ze Států (protože v Evropě už nic takového nikdo nedělá).

http://stereophile.com/thefifthelement/808fifth/

Obrázek

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od PMA »

Diskutované bedny jsem věnoval mamince (takže je stále pravidelně slýchám), a má je i kamarád v Přerově. Při jejich poslechu nemám žádný pocit nostalgie, ani chuť je poslouchat a vlastnit znovu. Nepřesný, neurčitý, rozblamcaný zvuk.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od dadaft »

PMA
jo, je to možné. asi nejsou nejlíp udělané. neznám je.

obecně bych to ale neviděl tak negativně - na tichý dlouhodobý poslech jsou uzavřené třípásma fakt skvělé.
s tímhle zvukem jen prostě nikoho prvoplánově neohromíš...

Pesi
Příspěvky: 673
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od Pesi »

Zero:
tady máš jedny ARS, jsou to ale ty menší, asi ty co měl dadaft - http://www.aukro.cz/item656171201_kvali ... tesla.html

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od Renown »

Dadafte, jsi si jistý, že plně chápeš význam slova "prvoplánově" ?

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od zero »

PMA píše:Diskutované bedny jsem věnoval mamince (takže je stále pravidelně slýchám), a má je i kamarád v Přerově. Při jejich poslechu nemám žádný pocit nostalgie, ani chuť je poslouchat a vlastnit znovu. Nepřesný, neurčitý, rozblamcaný zvuk.
No, já bych bedny, který stojej za hovno, mojí mámě nedal. Styděl bych se.
Spíš bych řekl, že víte moc dobře, jak hrajou, akorát - nevím proč - tady o jejich schopnostech mlžíte. Teda lžete.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od dadaft »

ježíši zero, brzdi. PMA je respektovaný odborník na hi-fi...

nebo jsi ty bedny koupil a víš, o čem mluvíš?

Uživatelský avatar
jarda44
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2009 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od jarda44 »

Přeji dobrý den všem. Dovolil bych si zapojit se do diskuse ke jmenovaným ARS 1054. Momentálně tady mám cca 60 funkčních reprosoustav včetně výše jmenovaných (sice v provedení 8 ohmů, ale to by němělo pro tuto diskusi snad hrát podstatnou roli). Mohu porovnávat zvuk širokého spektra starých reproduktorů tesla v jednotlivých reprosoustavách a podle mého osobního názoru (který nikomu nevnucuji), jsou ARS 1058 zvukově na velmi, velmi slušné úrovni. ARS 1038 hrají dle mého názoru také velmi dobře. Záleží prostě na tom, co se komu pro jeho "uši" líbí. Rozhodně bych je nezatracoval, postavil bych je v žebříčku reprosoustav Tesla velmi vysoko. Co se týká možnosti si je pořídit, tak se pořád ještě dají sehnat za rozumný peníz ve slušném stavu. Nemyslím si, že by bylo nutné je stavět znovu (jak bylo uvedeno v jednom z prvních příspěvků).
Rozhodně stojí za porovnání zvuk basového reproduktoru ARN 8608 s ostatními typy - myslím jak větší (ARN 930) tak menší (ARN 6608) atd..
Zajímavé jsou i zvukové rozdíly ARS 1058 oproti RS 638, které mají sice naprosto stejné osazení, ale liší se především velikostí ozvučnice (cca o necelých 10 litrů). To co zmiňuji výše mám momentálně zapojené v jedné místnosti, takže si myslím, že to je reálnější posouzení než když si to "někdo" poslechne "někde" s "nějakým" zesilovačem, "nějakou" skladbou atd...
Ale upozorňuji, že se jedná pouze o můj osobní názor, který nikomu nevnucuji. Ale rozhodně nejsem "respektovaný odborník na hi-fi" *taktone*

jarda44 (ARS 641, ARS 850, ARS 1058, ARS 1038, RS 638, ARS 840, ARS 844, 1PF06708, RS 238B, ARS 825, ARS 9205.10, ARS 9104, ARS 717, Supraphon RK 60, atd... )

boxer

Re: Tesla ARS 1054

Příspěvek od boxer »

60 funkčních reprosoustav

Ty bydlíš na Hradčanech nebo v jednom z pražských slovutných paláců?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host