Zajímavé instalace - život s domácím kinem :-)

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zajímavé instalace - život s domácím kinem :-)

Příspěvek od zabiny007 » 10 dub 2018 21:30

merhaut
konečně něco k tématu. *thumbs up*
Díky!

add výsuvné plátno v šuplíku
(absence beden je nepodstatná, jde o řešení plátna)
Jako přechodné řešení, nebo na projekci fotek z dovolené super. Pro kino pro mne slepá cesta.
Doma jsem to dokonce velice podobně tak dva roky měl jako lowcostové řešení (když už mne nebavil obraz na zdi) a vytahovací plátno mám ještě někde v garáži. Nevýhodou byla strašná náchylnost na pohyb - někdo se zvedl ze sedačky a plátno se zavlnilo. A pak problém s umístěním centru. Já jej měl tenkrát utopený ve skříňce pod plátnem, takže mne to nepálilo. Dnes bych to nesnesl...

add projekce "nablízko" ze skříňky - toto mi hlavou také nedávno docela vrtalo, ale odradila mne jednak brutální cena (k dispozici byl jen SIM2 xTV ) a pak taky problém s centrem... Aktuálně by to mohl řešit tebou uváděný projektor v jiném vlákne, ale pořád to není řešení pro kino, o kterém se bavíme, protože to počítá s centrem.

Obrázek

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 10 dub 2018 21:39

Ideální na takové to domácí žvýkání:

Obrázek

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 10 dub 2018 21:42

JJ, ale bohužel jen pro nenáročné - jak obrazem, tak i zvukem - ten bude nejspíše ze soundbaru.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 10 dub 2018 21:42

Tak teď něco pro odlehčení - návod na domácí kino za pár dolarů :-)

http://www.instructables.com/id/Home-Th ... -a-Budget/

Obrázek
Obrázek

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 10 dub 2018 21:46

Coby vyznavači sterea mi osobně centr při domácí projekci vůbec nechybí, protože se projekce většinou provozuje při souběžné větší hlasitosti, kdy se zvukové pole homogenizuje přes celý obraz a nedochází při pohybu hlavou k padání zvuku nalevo/napravo. A nemusím řešit zvuk stereo vs domácí kino, obé je stejné kvality a za jedny peníze:-)

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 10 dub 2018 21:46

Nemáte někdo poslechovou zkušenost se skrytými zabudovanými repro?
Předpokládám, že na filmy to bude super. Ale dá se najít řešení i pro náročný poslech hudby v MCH?

Obrázek
Obrázek
Obrázek

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 10 dub 2018 21:49

Hustý,vzhledem k rozpoložení křesel to vypadá,že promítají za sebe,aspoň nemusí řešit kvalitu obrazu ;)

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 10 dub 2018 21:49

Špičkové a na míru udělané vestavěné repro je jedním z možných zvukových vrcholů, viz coughova domácí instalace.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 10 dub 2018 21:50

merhaut píše:
10 dub 2018 21:46
Coby vyznavači sterea mi osobně centr při domácí projekci vůbec nechybí, protože se projekce většinou provozuje při souběžné větší hlasitosti, kdy se zvukové pole homogenizuje přes celý obraz a nedochází při pohybu hlavou k padání zvuku nalevo/napravo. A nemusím řešit zvuk stereo vs domácí kino, obé je stejné kvality a za jedny peníze:-)
merhaut
Promiň, ale vůbec nevíš o čem mluvíš. Možná by bylo lépe, kdyby jsi se do tématu "domácí kino" s takovýmto názorem vůbec nezapojoval. Jestli máš potřebu se vyjadřovat, založím pro tebe klidně vlákno: Steroeposlech s úhlopříčkou přes 3m dá každému MCH "naprdel"... A tam si své názory můžeš psát, co je libo...

Mimochodem - osobně také v 90% poslouchám stereo a u hudby jej upřednostňuji. Ale kino - jedině MCH!

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 10 dub 2018 22:01

merhaut píše:
10 dub 2018 21:46
A to jsem si do dneška myslel,že centr u DK dělá 80% ;) A von tam je vlastně zbytečně,člověk se pořád učí :D :shock:

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 10 dub 2018 22:08

Multikanál s reprákama x metrů od sebe je z pohledu zvukové kvality principiálním nesmyslem. To je fakt jenom na ty výbuchy:-)

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 10 dub 2018 23:05

Některé instalace jsou opravdu omračující a pokud by nám je někdo věnoval, určitě bychom je nevyhazovali do sběrného dvora :-)
V této oblasti se nepohybuji, filmy mne až tak nezajímají, akční mi připadají doslova směšné (rád mám dokumenty, publicitu a sport) a na koncerty chodím naživo, ale pokud bych o něčem podobném uvažoval, také bych dal repra za zvukopropustné plátno nebo maximálně těsně po stranách libovolného zobrazovače (vyjímka snad pouze dolby Atmos).
Jinak mi to z podstaty příjde jako čím více pruhů, tím více Adidas. Ono, ani ta příroda není ve skutečnosti tak kontrastní a přebarevná, jak nám mnohdy ty záběry předhazují.
BR sice máme, ale na občasné pokoukání stačí k ozvučení klasické stereo s velkými bednami, které jsou v permanenci i při běžném satelitním TV vysílání.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 10 dub 2018 23:11

To je v podstatě i můj pohled na věc.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 10 dub 2018 23:38

Nikdo nezpochybňuje to, že lze sledovat filmy i ve stereo režimu. Jde to a je to o 100% lepší, než zvuk jen z placky. O tom žádná.
Ale rozhodně to nemůže nikdy být lepší, než vyladěný MCH. A kdo tvrdí opak, tak neví o čem mluví, protože pravděpodobně nikdy žádné vyladěné kino neslyšel.

merhaut
Evidentně nejsi příznivec MCH. Je to v pořádku, je to tvoje volba a já ji akceptuji.
Ale prosím, akceptuj i ty mne. Toto vlákno jsem založil na téma "Život s domácím kinem" a je určeno příznivcům MCH. Chci zde sdílet fotky zajímavých instalací a diskutovat nad nimi a taky chci diskutovat s lidmi, co mají zkušenosti s MCH a mohou něčím zajímavým přispět. Ty evidentně mezi ně nepatříš. Mohl bych Tě tedy požádat, aby jsi už vlákno dál neplevelil?
Nebo Tě fakt baví pořád prznit vlákna napříč fóry? Nechceš se prosím na to už vykašlat a raději se věnovat se tomu, co ti jde a v čem jsi podle všeho dobrej? A nemyslím tím zrovna problematiku uzemnění, ale třeba psaní textů o kapelách. Díky!

Odpovědět