Zajímavé instalace - život s domácím kinem :-)

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zajímavé instalace - život s domácím kinem :-)

Příspěvek od merhaut » 11 dub 2018 00:28

Uvědom si, že život s domácím kinem nerovná se automaticky život s mch. To sis měl vlákno pojmenovat přesněji. O mojich zkušenostech s mch nepochybuj, určitě jsem jich slyšel násobně víc jak ty. A o čem budu nebudu psát taky nech laskavě na mně.

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 11 dub 2018 06:01

merhaut píše:
09 dub 2018 14:43
A přitom stačilo napsat – nevím. Anebo mlčet:-)

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian » 11 dub 2018 07:48

merhaut píše:
10 dub 2018 21:46
Coby vyznavači sterea mi osobně centr při domácí projekci vůbec nechybí, protože se projekce většinou provozuje při souběžné větší hlasitosti, kdy se zvukové pole homogenizuje přes celý obraz a nedochází při pohybu hlavou k padání zvuku nalevo/napravo. A nemusím řešit zvuk stereo vs domácí kino, obé je stejné kvality a za jedny peníze:-)
Ahoj, tak na toto ja mam zase uplne opacny pohlad. Sam by som velmi rad uprednostnil stereo, avsak bez centra sa mi praveze ta reprodukcia trha na L a P stranu. Podla mna to zalezi na vzdialenosti od repro,neviem.(sedacku mam od spojnice medzi repro cca 2.5m)

Sam som skusal viacero znaciek a typov repro a skusal vynechat center. Akonahle sedim mimo stredovu os cca 1m je to naprd.
S tohto dovodu mam 5.x zostavu, I ked zadne repro by mi k reprodukcii vobec nechybali.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 11 dub 2018 08:29

merhaut píše:
11 dub 2018 00:28
O mojich zkušenostech s mch nepochybuj.
Nepochybuje nikdo, přesvědčil jsi svou instalací.
merhaut píše:
10 dub 2018 22:08
Multikanál s reprákama x metrů od sebe je z pohledu zvukové kvality principiálním nesmyslem. To je fakt jenom na ty výbuchy:-)
Z pohledu faktického významu a logiky je tahle věta holý nesmysl. A to pomíjím fakt, že ono x může nabývat jakékoliv hodnoty, teda třeba ideální pro daný prostor a uspořádání repro. Jinak repro u MCH můžou být od sebe klidně 20 m s fantastickým výsledkem. Nezáleží totiž jen na vzdálenosti repro, jak si laici myslí, ale i na velikosti a akustice místnosti. Viz např. kvalitně ozvučená kina.
merhaut píše:Coby vyznavači sterea mi osobně centr při domácí projekci vůbec nechybí, protože se projekce většinou provozuje při souběžné větší hlasitosti, kdy se zvukové pole homogenizuje přes celý obraz a nedochází při pohybu hlavou k padání zvuku nalevo/napravo.
Svým zaměřením jsem taky hlavně stereář. Možná i proto jsem tenhle začátečnický názor kdysi také zastával (a skutečný důvod byl ten, že na kvalitní AVR a repro jsem neměl peníze). Mezi stereem a 3kanálovým zvukem je ale v reále obrovský rozdíl. Nejen proto, že 3 reprobedny (při správném umístění) z logiky věci vytvoří spojitější, větší a přehlednější zvukové pole, ale hlavně proto, že stereo je prostý downmix všeho do kupy, zatímco u MCH (byť jen se třemi kanály) hraje každý kanál to, co do něj zvukový inženýr namixoval. Výsledný dojem z porovnání stereo vs 3 kanál je pak diametrálně odlišný ve prospěch 3 kanálů. Benefit různých zvukových stop v centru a v hlavních repro je zřetelný i na průměrných sestavách. Musí ale být dodrženy některé základní zásady, aby to takhle zafungovalo (co nejpodobnější reprosoustavy z jedné řady výrobce, ideálně stejné zesilovače pro všechny kanály, správné umístění všech repro atd.).

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 11 dub 2018 08:37

merhaut píše:
11 dub 2018 00:28
Uvědom si, že život s domácím kinem nerovná se automaticky život s mch. To sis měl vlákno pojmenovat přesněji. O mojich zkušenostech s mch nepochybuj, určitě jsem jich slyšel násobně víc jak ty. A o čem budu nebudu psát taky nech laskavě na mně.
Ano, to si uvědomuji. Život s DK může být klidně život se soundbarem. Ale předpokládal jsem (bohužel naivně), že na Hifi fóru se budeme bavit o kinu od určité úrovně. A že jsi kin pár slyšel je možné, ale podle mne asi špatně udělaných, jinak bys nemohl psát to, co píšeš.

Já mám třeba kamaráda - čestného člena Brněnské kliky - ke kterému vždy chodím načerpat informace, naposlouchat a nakoukat, jak takové kino 7.2 na TOP úrovni může vypadat. Přitom realizováno víceméně svépomocí včetně akustických úprav na míru danému setupu a to vše ještě za relativně rozumný peníz oproti americkým instalacím, které tak obdivujeme na fotkách.
Kdo kino této úrovně někdy slyšel, tak už o kinu v podobě 2CH nebo sounbaru apod nebude mluvit.
A vím o více podobných instalacích zdejších členů, ale nikdo nechce právě kvůli přispěvovatelům jako jsi ty vystoupit z anonymity, nasdílet své zkušenosti a ukázat fotky instalací. A je to škoda pro všechny, kteří chtějí kino řešit a shánějí informace. Fotky z instalací zahraničních jsou super, ale nenahradí osobní zkušenosti lidí, kteří si budováním kina prošli a kteří jim mohou ušetřit díky zkušenostem ve finále nemalé prostředky. Ale bohužel... Takto si někteří odnesou tebou prezentované informace, že centr je na nic a stačí primalex na zeď + dvě bedýnky. Ach jo *headbang* Naštěstí předpokládám (snad ne už naivně), že těch je menšina, protože každý soudný člověk po přečtení tvých příspěvků a po pohledu na tvoji referenci pochopí...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 11 dub 2018 09:03

život s opravdovým domácím kinem = L+C+R.
C musí být stejně veliký, osazený stejnými měniči, jako L+R.
tzv. "fantom centr" uspokojí pouze toho, kdo neslyšel DK se skutečným centrem. kino bez C není kino.
kino, kde C je malou bedničkou vůči L+R, nelze nastavit/naladit a výsledný zvuk je vždy horší než poslech ve stereu.
(např. L+R BW 802d a k tomu zcela nevhodný, uječený BW HTM4)

bohužel je pravda, že v dobře odladěném/postaveném DK nelze poslouchat dobré stereo.
jednak kvůli celkovému nastavení zvuku a jednak kvůli akustice místnosti udělané pro 7.2-3.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 11 dub 2018 09:25

Je tu vůbec někdo, kdo má zcela oddělené (= v jiné místnosti) stereo od multikanálového domáciho kina?

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 11 dub 2018 09:29

To si piš že jsou - už jsem již o nich psal výš. Ale bohužel - z již uvedených důvodů - to zde prezentovat nebudou.
Jen si s nimi volám, píšeme si a s některými i navštěvujeme.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 11 dub 2018 09:32

Jardo já mám, stereo v poslechovce a DK v obýváku ( 7.1 ), sice složené z bedýnek KEF , ale pro mě ucházející na filmy a koncerty , a hlavně sledování TV je to daleko lepší než z repro TV. Preferuji stereo.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 11 dub 2018 09:51

merhaut píše:
11 dub 2018 09:25
Je tu vůbec někdo, kdo má zcela oddělené (= v jiné místnosti) stereo od multikanálového domáciho kina?
V obýváku 3.1 na sledování TV a Blu-ray. Víc reprosoustav tam nelze umístit bez výrazných kompromisů v rozmístění dalšího nábytku, sedačky a provozu s dětma, které nejsem ochoten podstoupit (a u zbytku rodiny by neprošly). Na hudbu mám separé poslechovku se stereem 2.1.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 11 dub 2018 09:53, celkem upraveno 1 x.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 11 dub 2018 09:53

Merhaut
prozradiš prosím, na čem a v jaké místnosti posloucháš ty?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 11 dub 2018 10:05

Obrázek

Dle popisu Vybavení to platí dodnes.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 11 dub 2018 10:17

Oddělení MCH DK do speciálně přetlumené místnosti, nepoužitelné pro stereo, je naprosto zásadní, i když ne jedinou, podmínkou pro špičkové multikanálové DK, tím tuplem pro MCH poslech tzv. vážné hudby (bigbít je v mch úchylka, sedět uprostřed kapely, anebo poslouchat na koncertu ruchy z publika = neee). Samozřejmě, že na takové to domácí žvýkání u stříleček postačí multikanál v obýváku.

Já osobně, a například i majitel oné poslechovky, dáváme zásadně přednost hudbě a stereu, bez obrazu i s obrazem. A dobré filmy si užiju v kině i doma ve stereu. To je celé.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 11 dub 2018 10:53

To chápu a plně akceptuji. Jak jsem psal, také preferuji stereo a navíc ještě dokonce na vinylu...
Ale pokud film či nějaký klasika či povedený koncert na BD (těch ale bohužel moc není), tak jedině MCH. To je také celé.
Jen prostě nechápu, proč máš tak urputnou snahu všechny přesvědčit, že na plnohodnotný zážitek z kino stereo stačí. Prostě nestačí. Víc k tomu není co dodávat.

Rád bych udělal tlustou čáru pod diskuzí stereo vz multikanál, protože to je nikam nevedoucí tlachání a vrátil se k původnímu tématu - tedy život s kinem (= chápej v tomto případě s multikanálem)

Když pytel zmiňoval svůj KEF systém v obýváku, tak zde dvě KEF instalace :-)
EDIT: opravuji, jedná se o systém KLIPSCH, jak mne správně upozornil NA

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) zabiny007 dne 11 dub 2018 11:22, celkem upraveno 1 x.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 11 dub 2018 10:56

Já poslouchám v panelákovém obýváku, obklopen cédéčky, elpíčky, knížkami.

Regálovky Dynaudio Contour 1.1 MK II, subík Dynaudio 250, zesák Sony TA-FA777ES, player Thule Spirit B150 Digy, streamer Pro-Ject Stream Box RS/Power Box RS Uni-4 Way, streamer Bluesound Node 2, gramec obyč Technics, kabeláž VDH second. V plánu doplnění RS série a gramce od Pro-Jectu, plus případně projektoru, schopného zblízka obsáhnou 3-4 metrovou úhlopříčku.

Odpovědět