Zajímavé instalace - život s domácím kinem :-)

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zajímavé instalace - život s domácím kinem :-)

Příspěvek od merhaut » 07 dub 2018 21:36

Já si taky Xiaomi Mi Laser umím představit u sebe doma...

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 07 dub 2018 22:02

*offtopic*
merhaut píše:
07 dub 2018 21:34
Zabino, tvá starostlivost "co a jak děláme" je až dojemná:-)
merhaut
Upřimně - je mi jedno co a jak děláte a kdybys neházel neustále povýšenecky rameny, že všechny instalace/příspěvky/názory ostatních jsou sr..ky, tak to fakt neřeším. A kdybys místo planých keců i přihodil nějakou fotku, nebo napsal někdy něco konkrétního, tak bych si Tě i vážil. Ale když vše jen shazuješ s tím, že všechno umíš/děláš/znáš líp, tak na mne působíš spíš opravdu jen jak ten Brouk Pytlík.
Je možné že ti křivdím, ale neznám tě osobně a soudit mohu jen podle tvého projevu napříč fóry.
I když - jednu výjimku musím uznat - to jsou tvé články o muzice a historii, tam klobouk dolů. Ty jsou přínosné a mají hlavu patu...
Ale už jsme tu trochu OT, takže bych to rád uzavřel prosbou: Pokud máš k něčemu výhrady, že je to špatně, tak i napiš jak by to mělo být správně, popř. jak to děláte vy. Všechny nás to určitě obohatí víc, než jen štiplavé poznámky.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 07 dub 2018 22:03

Zabino, "je mi jedno" vypadá úplně, ale úplně jinak:-) A nepodsunuj.
Naposledy upravil(a) merhaut dne 08 dub 2018 01:02, celkem upraveno 1 x.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 08 dub 2018 08:13

jirie píše:
07 dub 2018 15:14
No, ono záleží i na zvoleném žánru.
Onehdá jsem byl na Planeta Česko a byli jsme tam s klukem sami bez coly a popcornu :-))
Jirie, jak hodnotíš film (Planeta Česko)? Mě velmi zaujaly ukázky, navíc mám k přírodě velmi silný vztah a v Jeseníkách trávíme s manželkou každou volnou chvíli. Těším, až bude v Šumperku opravené kino a budou to dávat u nás.

PS: o tom, jak se lidé chovají dnes v kině, nemá cenu mluvit. Být to v mé moci, zakázal bach okamžitě všechny kiosky opřed kinem a zaveld kontrolu - mámš pytel popcornu - vypadni. Máš lahváče či kolu - vypadni. Tady je kino a ne hospoda. Bohužel, v kině trpím, protože musím poslouchat mlaskání, šustění a hovory těch, kteří se přišli do kina vykecat a ne shlédnout film. Pak je zážitek z návštěvy kina téměř na nule. Kvůli bandě idiotů.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 08 dub 2018 08:16

Tak zase zpět k tématu instalací :-)

Aktivní ATC 50 + ale malinký aktivní centr, utopený ve skleněném racku. To podle mne zvuk celé sestavy docela zabije. :-(
Ale vzhledově sladění dřava racku a beden je úžasné... :-)

Obrázek

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 08 dub 2018 08:22

Další ukázka nevyváženého centru a L+P, navíc to vypadá, jak od úplně jiné značky.
Velké bedny jsou Kharma Exquisite, ale ten centr? Poznáte někdo, co to je? vypadá to jako Focal CC1008Be

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian » 08 dub 2018 08:30

K tym ATC50 ma skor ako ten center irituje ten AV MARANTZ . Nic proti ak si ho da clovek k bedniam hifi urovne, ale sem?

Moja posledna skusenost s AV preampom je dost zaujmava. Predradil som pred reciever DENON 3806 procesor BRYSTON SP2, a zvuk je snad o dve triedy lepsi. Normalne ten rozdiel je vacsi ako ked som zan zaradil silne koncaki MF 550, :roll:

Ale na obhajobu toho MARANTZU, pouzivaju jeho upravene vnutro do McINTOSH MX121 8-)

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 08 dub 2018 09:58

A navíc jsou na podlaze bez podložek, po mé zkušenosti s těmato bednama taky velký faul. Takže krásný okem, o zbytku bych přemýšlel, možná i pochyboval. Včetně zmíněného AV...

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 08 dub 2018 10:13

Obrázek

Není to sice zrovna domácí kino, zato formát a parametry zobrazovací jednotky stojí za pozornost. Úhlopříčka 350 cm, rozlišení nekonečno x nekonečno. Vysílá sice jen jeden přírodovědecký dokument, zato nepřetržitě a bez reklam. Zvuk, ten lze volit. Buď umělý z beden, nebo přírodní stereo, pootevřením pravého a levého okna.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 08 dub 2018 18:12

Antony
No pěkné, pěkné ;-)

Add MARANTZ
- podle mne je to některý z TOP AV procesorů v řadě 880X, který je napojen napřímo na aktivní bedny, takže úplný ořezávátko to také nebude. Ale zkušenost s ním osobní nemám...

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 08 dub 2018 21:45

Ty ATC jsou nadherny bedny... Tyhle velky jsem kdysi slysel u znameho, s nejakym neadvekvatnim predkem a CD (tusim Naim) a stejne to hralo paradne :-)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 08 dub 2018 22:49

Hezka sestava Antony - nadherny program 😉
Fotka by se hodila i do vlakna Sroll. 🙏

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 09 dub 2018 08:29

zabiny007 píše:
08 dub 2018 08:16
Aktivní ATC 50 + ale malinký aktivní centr, utopený ve skleněném racku. To podle mne zvuk celé sestavy docela zabije. :-(
Obrázek
to máš Sašo vlastně docela problém - vlastně řešíš kvalitu centru vs L+P bedny, což znamená "velkou bednu" vzhledem k tomu, že většina stereo sloupů v kvalitě kterou hledáš používá poměrně velké měniče, je jasné. Proti tomu na to nemáš pořádně místo, což chápu, že je reálný problém. Zapeklitá věc...

Jinak moc u těch instalací domácích kin, které jsou v tomto vlákně a vůbec fóru nechápu jednu věc. Konkrétně při použití TV, proč jsou téměř všechny utopené kdesi půl metru za repro??? Přece existují držáky na zeď, které mají výklopné rameno a dá se tak TV posunout ode zdi...sám takové doma mám. Osobně by mi dost vadilo mít obraz utopený za bednami.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 09 dub 2018 09:18

Přesně tak - mám problém, který je u mne v současném stavu těžko řešitelný, ale věřím, že se "něco" dá vymyslet .-)

A s tím obrazem - utopený obraz za bednami mi nevadí, když zhasneš, tak to stejně nevnímáš. I já mám bedny před obrazem a má to tak i většina lidí, u kterých jsem byl a kino řeší. Asi ideální by bylo průzvučné plátno a bedny za ním. To si říkám, že bych jednou mohl mít v nějaké dokonalé instalaci, když bude samostatná kinomístnost. Třeba v prostoru současného obýváku, pokud bych mohl instalovat na délku, by se vešlo megaplátno s úhlopříčkou přes 4 metry :-). To by byl nářez :-)

Ale co spíše nechápu, je velikost zobrazovače na uvedených instalacích. Už i u mého zvuku doma je neadekvátní se dívat jen na 46" placku, což se mi potvrdilo i u reakcí některých návštěv. Třeba nedávno jsem pouštěl návštěvě dvou zdejších členů ukázku zvuku MCH s obrazem jen na placku a konstatovali, že je to takové divné - malá hlava + malá ústa s velkým zvukem. Pustil jsem to pak na plátno s úhlopříčkou cca 250m a "už to bylo v pořádku" :-)

Takže třeba moc nechápu návrhy/vizualizace těchto instalací, nemluvě o tom, jak asi takový zvuk musí v moderním holoprostoru vyznít...

Obrázek

Obrázek

Odpovědět