HD 800

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: HD 800

Příspěvek od pasul »

Na oblíbených stránkách highfidelity.pl je nyní popis změn hlavního aktéra Wojciecha Pacuły. Píše o změnách v systému. Jak CD přehrávače tak předzesilovače.

Ale proč to sem píšu. Wojciech Pacuła měl AKG K701. Ale nyní si pořídil HD800. Ty sluchátka jsou opravdu jedny z nejlepších. Wojciech Pacuła je provozuje na novém zesilovači Leben CS-300XS. A ještě v zakázkovém provedení. Vybírané a párované součástky a výstupními lampami Toshiba. Tato kombinace je opravdu velice dobrá a zatím to nejlepší, co jsem na sluchátka slyšel. Kombinaci Stax SRM-717/SR-404 Signature jsem vlastnil a bohužel to nehrálo tak dobře jako tyto HD800 s Lebenem. Další kombinaci, kterou jsem vlastnil byla K701/Edgar SH1(Ten byl s Alpsem a vyměněny OZ za OPA627). Tohle se mě hodně líbilo. Ale i vzhledem k ceně to nelze přirovnávat k HD800/Leben.

Poslední co bych ještě rád vyzkoušel a porovnal je Stax SRM-007tII/SR-007MK2. Top systém od Staxu. Ale očekávám typický Stax zvuk. Razantní a přesné výšky, které převyšují zbytek spektra. Stax i vzhledem k principu má superčistý a přesný zvuk. Bohužel na úkor basů a spodní části spektra. Proto se na některých nahrávkách jako SHM po chvíli dostaví nepříjemný pocit. Upozorňuji, že to jsou pouze moje závěry. A nemusí se shodovat s jinými. Díky.

boxer

Příspěvek od boxer »

*offtopic*

Som za. Slyším to stejně.

Jinak ten konec........Upozorňuji, že to jsou pouze moje závěry. A nemusí se shodovat s jinými.

...ve mě (nevím proč)evokovalo toto....

Případný výskyt zmíněných případně dalších nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte svému lékaři. :?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Ve Zlíně malého Lebenka 300 máme, my mu klučíkovi snad ty 800 pořídíme...

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Boxer - No určitě máš pravdu. Ale nemyslel jsem to přímo takhle. Po takovém delším rozhovoru s Pipisem přes SZ jsem chtěl zabránit případným dalším rozepřím. A proto jsem to myslel tak, že někomu opravdu nemusí vyhovovat zvuk lamp a vadí jim to. Mají rádi zvuk takový, jako se line ze systému Stax. Super čistý, přesný a s důraznými výškami. Já to chápu a proto můj závěr nemusí platit pro všechny.

Jinak samozřejmě koupě HD800 je chválihodná. Nejlépe samozřejmě vyzkoušet. Pokud vím dobře, tak HD800 a samozřejmě i Leben CS300 jsou k poslechu v Pánském Dvoře. Neváhejte a vyzkoušejte. Případně jsem kousek od tama také. *2thumbsup*

boxer

Příspěvek od boxer »

Když já si furt nemůžu pomoct, poslouchat HD800 na Lebenovském výstupu a na čistě tranzistorovém,mě opravdu nepřišlo jako to typické

..........líbivé,teplé,lampové versus přesné,technické,strohé.

Osobně jsem dalek si v hifi na něco hrát a dělat vědu z kde čeho. Jsem již stár a hluch,slyšel jsem toho spousty a mnoho věcí neřeším, beru to jako opravdu pohodového koníčka pro radost.

Ale kdyby mi někdo pod plentou HD800 na Lebenu pustil a měl bych hádat,tak asi poslední,co by mne napadlo by bylo,že to hraje přes něco lampového.Asi tak.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Tak to již nechám opravdu na hodnocení jiných. Já k tomuto radši již nic nepíši. Mám na toto jistý názor, který se zcela jistě neshoduje s mnoha zdejšími. Ba co víc, okamžitě by opět vyskákali ze tmy a smetli to tady. A skončilo by to špatně. Nebo spíš jako vždycky.

Vratíme se radši k HD800. O tom to tady je. Opravdu by mě zajímalo, zda je zde již nějaký jiný majitel těchto sluchátek a na čem je provozuje. Díky.

PetrJ

Příspěvek od PetrJ »

Recenze na Hd 800, tentokrát už i s upgrade kabelem, ze SixMoons.com: http://www.6moons.com/audioreviews/sennheiser2/800.html.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Tak takto vypadá nový tuning kabel pro HD800. No co k tomu dodat. Kabel vyjde na 200 dolarů.

http://www.head-fi.org/forums/f21/warre ... es-461656/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Ozajstná,velmi seriózná rekablácia.

Mgr. Boxer, PhD

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Jsem zvědavý co na to pan Magister. Chápu, že každý někdy začínal. Ovšem tohleto je podle mě děláno transformátorovou pájkou. A dotyčný to hodně přehnal s délkou pájení. Posmrkal to i okolo. Prodávat to a chtít za to uvedené peníze je prostě hnus. Ale stávají se určitě i horší věci a větší podvody.

boxer

Příspěvek od boxer »

Ale stávají se určitě i horší věci a větší podvody

To určitě.
Ruská mafie,čínská všudevlezlost,naši politici,privatizace xyz....

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Zdravím majitele HD800. Zajímalo by mě, zda je zde někdo provozuje se symetrickým zapojením. Pořídil jsem si k nim stříbrný symetrický kabel, ale rád bych pro srovnání vyzkoušel i něco jiného...

Jinak po více než půlroce s HD800 musím konstatovat spokojenost. Mnoho let jsem vlastnil HD580/600/650, pak jsem na pár let skončil u AKG701, ale HD800 mi krom lepšího zvuku přinesla i vynikající podání prostoru a skutečné pohodlí, oproti HD6xx i AKG701 je můžu mít na hlavě mnoho hodin, aniž by mi jakkoli vadila.

anawak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawak »

Ja som mal doma tu cest porovnavat Sennheiser HD 800 s GRADO GS 1000 a moje dojmy sú tu:

Posolstvo mušlí.....
Tak by som nazval neuveriteľne prirodzený, nesilený a vyvážený prednes účastníkov tohto testu. Dvaja reprezentanti TOP KLASS slúchadiel sa prezentovali počas 5 dní v mojej spoločnosti, a musím povedať, že som si to veľmi užil.
Ich základné parametre uvediem na konci testu, takže by som začal ich stručným popisom.
GRADO model GS 1000 – STATEMENT produkt spoločnosti Grado Laboratories (USA) a jeho zámorský protivník SENNHEISER model HD 800 (SRN) , ktorý taktiež reprezentuje vrchol spoločnosti s rovnakým názvom.
Sennheiser sa v našich končinách skloňuje častejšie ako Grado, pretože predsa len by sme ho mohli označiť za domáceho (európskeho) výrobcu. Tento pojem registrujú školáci, hifisti i profesionáli. O Grado bolo toho počuť už menej. Avšak vďaka Bohu a istému zanietenému človeku sa táto značka dostáva viac a viac do povedomia aj u nás. Toto meno sa snáď skloňovalo len v radoch nadšených audiofilov a ľudí z niektorých profi oblastí. Jednoznačne však dlhé roky patrí k tomu najlepšiemu, čo sa za peniaze dá kúpiť. Nehovoriac o vysoko nastavenej laťke už predchodcom modelu GS 1000 a to skvelými slúchadlami RS1.
Konštrukčne a morálne by sa dalo povedať, že Grado má k high – endu bližšie, pretože boli dlhé roky zameraný práve na tento segment. Sennheiser však taktiež nestál v tejto oblasti bokom a model ako napríklad HD 600 patrí tiež k často sa vyskytujúcim artiklom v posluchovkách hifistov.
Obe slúchadlá sú konštruované ako otvorené ozvučnice, čo je dnes jedna z ciest ako dosiahnuť detaily a presnosť v reprodukcii hudby pri čo najmenšom skreslení. To je však jediná vec, ktorú majú tieto slúchadlá spoločnú. Každá ďalšia je už odlišná. Materiál slúchadiel je pri Sennheiseroch hliník a nerezová ocel. Plast tu má len zanedbatenľné miesto. pri Grado plast nájdete len v spojovníku mušlí s hlavovým rámom a ozvučnice tvorí najlepší materiál aký kedy človek mal v ruke a to drevo. Zvuk cez Grado je viac plastickejší, farebnejší a muzikálnejší. Avšak Sennheiser so svojou konštrukciou bol presnejší a detailnejší. S použitých materiálov ďalej vyplýva, nazval by som to zraniteľnosť, jednotlivých slúchadiel. Drevo od Grada je veľmi ľahučké a na omak krehké , aj keď samozrejme dostatočne tuhé, kde Sennehiser so svojou pevnou hliníkovou základňou je aj na pohľad aj na dotyk veľmi pevné. Test pádom som z pochopiteľných dôvodov radšej neskúšal ale pocitom väčšej odolnosti na mňa samozrejme pôsobí Sennheiser. Grado tento deficit však doháňa nižšou (podstatne) hmotnosťou, a tým samozrejme komfortom nosenia. Váha HD 800 je 388 g oproti váhe GS 1000, ktorá je 230 g, čo je dosť podstatný rozdiel. Tento údaj je originál vážený, nie uvedený z nejakého katalógu výrobcu. Sennheiser Slovensko, výhradný zástupca tejto značky na Slovensku uvádza na svojej stránke váhu 290 g, čo neviem ako mám brať. Buď mali pokazenú váhu alebo je to preklep. Slúchadlá (oboje) som vážil asi 10 krát na troch rôznych váhach a údaj bol stále rovnaký.
Pri počúvaní hudby cez GS 1000 určite prestanete vnímať, že ich máte na ušiach, čo sa o Sennheiseroch rozhodne povedať nedá, a to napriek ich úžasnému prednesu. Ich váha vám ich vždy pripomenie. Avšak plus pre Sennheiser hovorí káblovanie a jack. Jednak na pohľad a jednak na omak a kvalitu spracovania , jej logiku a používateľský komfort. Grado má v tomto smere veru čo doháňať (aj keď ich najnovší model PS 1000 to už asi vylepšil). Pri HD 800 sa dá kábel od slúchadiel odpojiť a v prípade potreby vymeniť, bez „servisného“ zásahu. pri GS 1000 je to žiaľ horšie a v prípade poškodenia kábla nás bude čakať letovanie a iné, pre audiofila veľmi bolestivé, zásahy do nášho miláčika. Celkové kvalitatívne spracovanie je však u oboch na veľmi vysokej úrovni a myslím, že nemá v porovnaní s ostanými mnoho konkurentov. Možno snáď Ultrasone, ktorý na kvalite spracovania priam lipne. Zvukovo by som ho však zaradil asi o triedu nižšie.
Zvuk:
Obaja reprezentanti sú veľmi vydarení. Grado hrá viac vpredu a máte bližší kontakt s kapelou, hudobnými nástrojmi a spevákom či speváčkou. Sennheiser to posúva trochu vzad a medzi vami a hudbou tým vzniká jemná zvuková hmla, ktorá sa nedá odstrániť ani vyššou hlasitosťou. Detaily a presnosť prednesu to však celé mierne vyrovnáva a posluchový zážitok sa tým stáva skutočnou radosťou. Výšky a stredy sú na oboch takmer vyrovnané. Je to viac menej otázka vkusu jednotlivého poslucháča, koľko rozdielov tam chce nájsť. Mňa očarila presnosť Sennheisera a to aj na stredoch a basoch. Avšak celkový prednes sa mi viac páčil na Grado. Spolu to tam proste viac ladilo. Pokiaľ hral len jeden alebo dva nástroje tak mi tá presnosť nevadila a užíval som si ju. Pri hraní celej kapely mi však všetky nástroje spolu ladili viac u Grado. Lokalizácia a priestorový prednes je na GS 1000 výrazne pred Sennheiserom ale basy reguluje HD 800stovka s väčším pokojom a istotou a nekreslí ich celým priestorom ako GS 1000. Rocková muzika ( Mettalica, AC/DC, In Flames, KINKS, Machine Head) sedí muzikálne viac Gradu. Blues (John Mayal, John Hooker) mi sedelo tiež viac na GS 1000. Kind of Blue od Millesa Davisa mi však viac ladilo na Sennheiseroch. Pri dlhodobejšom počúvaní mi menej „vadili“ Grado. Jednak k ich celkovému prednesu a jednak samozrejme k už ich spomínanej váhe.
Rozhodovanie o tom, kto by mal byť víťazom tohto porovnania bolo veľmi ťažké. Počúval som znova a znova, a to, čo sa mi páčilo u jedného viac, zase ten druhý vyrovnával iným parametrom. Musím povedať, že sú to veľmi vyrovnaní protivníci a konečný verdikt je viac menej mojim subjektívnym názorom ako nejakým naozaj presným testom. Ja by som svoje peniaze bez váhania investoval do o 200 € drahších Grado GS 1000. Majú farebnejší a muzikálnejší celkový prejav. Musím ale povedať aj to, že si budem šetriť aj na HD 800. Tie ma prekvapili svojou nesmiernou presnosťou a kontrolou. Ako pomocník pri testovaní komponentov sa zdajú byť nevyhnutné. Posluch cez ne ma však po dlhšej dobe mierne unavoval. Aby som tomu dodal nejakú možnosť priameho (subjektívneho) porovnania, tak som isté parametre zhrnul v tabuľke s počtom bodov od 0 po 10, kde 0 znamená najmenej (najhoršie) a 10 najviac (najlepšie) bodov. Komponent GRADO GS 1000 SENNHEISER HD 800
dynamika 10 8
muzikalita 10 7
farebnosť 10 8
priestor 9 8
presnosť 9 10
detail 9 10
lokalizácia 9 10
konštrukcia 8 10
odolnosť 7 9
váha 10 7
údržba 8 10
cena 9 10
spolu 108 107
Parametre GRADO GS 1000 SENNHEISER HD 800
Impedancia 32 Ohm 300 Ohm
Váha 230 g (vážená) 388g (vážená)
Dĺžka kábla 2,5 m ( +3m predlžovací) 3 m
Rozsah (-3 dB)8 – 35000 Hz (+/-3dB) 14 – 44100 Hz (-3dB)
Záverom asi len toľko, že 100 ľudí = 100 chutí, ale ak by ste mali voliť medzi slúchadlami, ktoré majú zaujať čestné miesto vo vašej hi-fi zostave, tak títo dvaja reprezentanti by vo vašom rozhodovaní nemali chýbať. Zvlášť, ak počúvate rôzne štýly hudby tak vrele a s najväčšou serióznosťou odporúčam vypočuť si GRADO GS 1000. Ak počúvate výhradne Jazz, tak určite vás zaujmú Sennheiser HD 800. Keď raz budem veľký, určite si kúpim oboje. Sám Poseidon by sa z nich tešil......
Spoločnosť pri testovaní nám robil CD prehrávač Marantz SA 7 S1 a sluchátkové zosilovače GRADO RA 1 a MUSIC FIDELITY X-Ponents model XCANV2 – elektrónkový. O čistotu elektrického „vzduchu“ sa starala pračka PS AUDIO Power Plant Premier (jedna z najlepších na trhu). Káblovanie NF bolo AQ Niagara, XLO Signature, AQ Columbia, AQ Colorado, sieťovky PS Audio a Cardas Golden Reference.
V prípade záujmu o uvedené produkty prosím kontaktujte:
www.gradolabs.com
www.sennheiser.sk
www.sennheiser.de
www.hanzelaudio.sk /www.psaudio.sk (grado)
www.ketos.eu (sennhesier)

jibu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jibu »

Konečně srovnání Grado a Sennheiser. Můžu doplnit krátkým subjektivním srovnáním AKG 701 a Grado RS 1, vlastním oboje. Jsem přesvědčen že Grada jsou muzikálně lepší sluchátka nežli AKG a zcela jasně je přehrají. Domnívám se, že značka Grado je v Česku naprosto podceňovaná, myslím že konkurenční výrobci (Sennheiser, Beyer,AKG) jen s velkou reklamní pompou dotahují již letitý náskok fi. Grado o kterém bohužel jen málo posluchačů hifi vůbec tuší.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Tak nevím. Když to čtu, tak mám dojem, že ty Grada jsou super sluchátka. Ovšem vedle na fóru to všichni poplivali. Samozřejmě ti, co měli tu čest s těmi GS1000. A teď opravdu nemyslím pana Záhoranského. Ale jen ty ostatní. Na Headfi to taky naní žádná sláva. Mimo samotných majitelů. No a ještě jedna věc. Jejich konstrukce zesilovače je již pověstná. Jaký že to převeliký podvod na zákazníky udělali. No ale já nesoudím. Neslyšel jsem.

Odpovědět