Profesionálne sluchátka vs. Hifi sluchátka

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
kite19
Kontaktovat uživatele:

Profesionálne sluchátka vs. Hifi sluchátka

Příspěvek od kite19 »

Neviem či to patrí pod sluchátka, ale dám to sem. Keďže ma žiaden vianočný darček nepotešil, premýšľam nad kúpou sluchátok.
Problém je ten, že som sa o túto tému nikdy nezaujímal, a nechápem ani základné pojmy.
Pri čítaní všetkého možného som narazil na zopár pojmov, s ktorými sa nejako neviem vysporiadať. V podstate nemám ani poriadnu predstavu čo od takéhoto druhu počúvania očakávať.
Chcel by som vás poprosiť, o vysvetlenie tých základných pojmov a to:
1. Aký je rozdiel medzi profesionálnymi(štúdiovými) a klasickými(hifi) sluchátkami ? Zaujalo ma to aj s ohľadom na cenu, kde profi vysokej rady sú cenovo oveľa nižšie ako hifi. aké to má zvukové opodstatnenie? Myslím všeobecne.
2. Impedancia slúchadiel vo vzťahu k sluchátkovému výstupu zosilňovača?
Na mojom zosilňovači, teda na tom, ktorý budem používať prednostne na tento posluch je údaj 680 mV/330 Ohm.
V tomto zmysle ma zaujíma, akými parametrami by mali disponovať sluchátka, aby si to k sebe približne sadlo.

Čo sa týka výberu slúchadiel, je mi jasné, že si ich mám hlavne vypočuť, ale chcel by som pochopiť hore napísané :D
Cenová relácia bude tak do 300 eur, je to tak na začiatok, chcem si to vyskúšať a uvidím čo ďalej.
http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... ion-32-Ohm
http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... c-DT880PRO
potom sú tam ešte 990 od toho istého výrobcu, pozeral som aj Audio-Technica a AKG. Beyerdynamic má u jedného modelu údaj 32 Ohm a u druhého 250 Ohm, absolútne neviem ako pozerať na tento údaj vo vzťahu k môjmu zosilňovaču.

Ak by ste mali nejaké iné konkrétne tipy na nákup do 300 eúr, tak kľudne poradte.
A ak sa pýtam nejak extra blbo, tak vás poprosím o odpovede ktoré pochopím :D
Ďakujem za každú radu.

PH
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionálne sluchátka vs. Hifi sluchátka

Příspěvek od PH »

Ja mam uzavřené DT 770 a otevřené DT 990 oboje jsou 250 ohm, 32 jsou spiš k přenosnym přistrojum a pak se dělaji 600 a ty jsou určené spiš do studia. Každé hraji trochu jinak 770 jsou vhodnějši na rock a na 990 posloucham jazz a klasiku. Oboji jsou s dobrym zdrojem a sluchátkačem akustická lupa na detail. Ale dnes na tu klasiku bych asi radši vzal 880.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Kúpil som tie 990, 250 Ohm, aký používaš zosilňovač? Ja som si chcel vyskúšať vstup na koncovom zosilňovači, ale ako sluchátkový zosilňovač je to absolútne nevhodné. Jednoducho to hrá na tom vstupe zle. Idem vyskúšať vstup na CD prehrávači, ktorý mám mimo zostavu, ale asi by to chcelo nejaký samostatný sluchátkový zosilňovač.

PH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PH »

VINCENT KHV 111 mk hybridni sluchatkový zesilovač s vestavěnou elektronkou a přehrávač SONY CDP- XA 20ES
Naposledy upravil(a) PH dne 02 led 2015 18:30, celkem upraveno 1 x.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

To je niekedy fakt marne ....

PH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PH »

MB píše:To je niekedy fakt marne ....
Nechápu co je márne?

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

kite:
nevím jestli jsi četl postarší dobrodružství, které jsem absolvoval v audigu http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... ka#p104789

Taky jsem hledal něco v ceně 6-8000 kč , což je přibližně do 280 eur.
Můj závěr z té zkušenosti je jednoznačný, žádná rada nefunguje, protože každá značka má "svůj" zvuk, a taky se každému jiná značka zvukově líbí.
Uzavřená sluchátka jsou levnější, ale paří se v nich uši. Jinak ovšem člověka odstřihnou od okolí, neslyší ani ven ani dovniř. Ty má teď moje žena ATH m40x. Hrajou dost dobře, ale moje AKG 701 jsou celkově mnohem vzdušnější- jak projevem zvukovým, tak i na uších. Asi je potřeba si nejdřív ujasnit, jak chceš "být zatlumen".
Audiotechniky ve vyšších modelech hrají výborně, ty mne vedle AKG zaujaly nejvíc. Navíc jemně sedí na hlavě. Shure a Beyer taky dobré. Sennheisery mají "svůj" zvuk, který mi přijde sice efektní, ale nějaká věrnost ve zvuku nástrojů, to tedy moc ne. Slyšel jsem 600 a 650-tky. Otázkou ale je, jak která sluchátka byla rozehraná a jak si rozuměla se zesilovačem. Bez vyzkoušení to asi bude těžké rozhodování...

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

PH píše:
MB píše:To je niekedy fakt marne ....
Nechápu co je márne?
Kite19 a jeho dotaz okolo 13:30 a uz vecer ma doma sluchatka...

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

drfish:
Škoda, že som na ten odkaz nenarazil včera, ale je to dobré čítanie.
MB:
Zase to nebola nejaká obrovská investícia, nikdy som sa sluchátkami nezaoberal a keďže som bol celé sviatky doma a musel som pozerať všetok ten perfektný program v TV, dozrelo vo mne rozhodnutie kúpiť si sluchátka. Išlo predovšetkým o moju zvedavosť, ako budem vnímať zvuk zo sluchátok.
Na slovanete mi Miero oznámil, že výstup môjho zosilňovača je na nič, tak som si to chcel overiť či naozaj a ono naozaj :D
Ešte vyskúšam vstup receiveru a CD prehrávača, ale predpokladám, že to bude prúser taký istý ako zo zosilňovačom. No a práve nám frčí v TV Harry Potter, tak si idem skúšať tie vstupy.
Všimol som si v tvojom podpise Creek, momentálne riešim sluchátkový zosilňovač, vidím to na BVaudio ...
Neviem, myslel som, že zosík nebudem potrebovať - ale potrebujem.
Tie DT 990 Pro ma vyšli na 150 E, takže to beriem tak ako píšem, som zvedavý čo so zvukom urobí sluchátkový zosilňovač, lebo momentálne je to trošku prúser :lol:
Je to marné - práce chvatná málo platná.
Komplexne budem riešiť sluchátka až potom keď zistím ako ten zvuk vnímam, ja by som momentálne úplne zbytočne absolvoval nejakú posluchovo-testovaciu seansu niekde v hifi štúdiu, mal som len záujem nekúpiť nejaký vyložený prúser.
Téma pokračuje, nákupom sa všetko začalo :lol:

A tá impedancia ma zaujíma, nerozumiem tomu, viem že je to pre znalých banalita, ale principiálne ma to zaujíma.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Já osobně používám výstup z receiveru a zvuk je pro mne dostačující. Dalo by se z toho zvukově možná vymáčknout víc, ale ta investice se ziskem v řádu procent se mi zdá zbytečná. Možná mám štěstí na nenáročná sluchátka, či kvalitní sluchátkový výstup, ale jsem spokojený. Snad ti sluchátkáč pomůže zvuk zlepšit, aby se ti líbil... *palec*

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

drfish:
Zvuk je strašný, tu nemôže ísť o vylepšenie v jednotkách percent, u mňa sa to musí zlepšiť aspoň o 60% :D Preto som sa na začiatku pýtal na tú impedanciu a tak všeobecne.
Cez zosík to hrá strašne, cez receiver o trošku lepšie, cez výstup CD prehrávača horšie ako cez receiver a lepšie ako cez zosík.
Najlepšie dopadol taký midi systém - čo ma absolútne prekvapilo.
Ale celkovo je to zvukovo nepočúvateľné, výšky skoro nič, vokály tam je najlepšie počuť ako to skresľuje a basy nie sú basy, lebo to celé hučí. Myslím, že u mňa sluchátkový zosilňovač urobí malý zázrak, lebo inak sú tie sluchátka na vyhodenie z okna :D
Nečakal som zázraky, ale že to bude takto zlé to som tiež nečakal.
O to viac si cením zvuk svojich reprobední :D všade sa dajú nájsť pozitíva *palec*

PH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PH »

Sluchatka se potřebuji rozehrát aspon pár desitek hodin a ten sluchatkáč je pro jejich plné využiti nutnost. Teprve potom začnou hrat. Jeden muj kamarád k nim použivá sluchatkáč od BVAudio kterej stál do 4 tisic a hraji skvěle ale to chce zkusit co komu sedne. Ještě před pár lety to byla jejich vlajková lod a cena byla teměř trojnasobná než ted.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Rozehrát nepochybně nutno, vzpomínám, že to trvalo tak 50 hodin, než ty mé AKG začaly hrát. Pořád jsem měl pocit, že v nich něco syčí, bublá a chrastí. Pak si to sedlo a od té doby hrají jak z partesu. Nechával jsem je hrát i naprázdno (bez mé hlavy) abych to rozehrání urychlil :mrgreen:

PH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PH »

U mě to bylo tak 20 až 30 hodin a pak už bych je musel porovnat s nerozehranýma. K těm výstupum, z přehrávače to hrálo nic moc, z integrovaného zesiku to bylo dost slušné ale teprve ze samostatného sluchatkáče se to rozehrálo.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Měl jsem možnost slyšet v audigu své AKG na Burson Audio HA160D, pak jsem měl doma půjčenou HYPA1. Souhlasím s tím, že oba zesilovače opravdu naplno využily potenciál sluchátek. Ten rozdíl ve zvuku nestál ale za dalších 30 tisíc za Burson nebo 12 za Hypu. Teď mám doma Cambridge audio 851e. Je to sice "jen" preamp. Posun ve zvuku je znatelný, ale za ty peníze podstatný jen pro puntičkáře, tj. opravdového hifistu, což já asi nakonec přece jen nejsem.... *fnuk*
Pořád jsem zastáncem názoru, že slabá sluchátka zesík ani kabel nezachrání, takže primárně je potřeba mít hlavně sluchátka dobrá . A ty, i když hrajou třeba na "půl plynu", pořád přehrají ta "slabá", napíchnutá i třeba na dobrý sluchátkáč...
příklad...rozdíl ve sluchátkách Sennheiser za 3 anebo 6 tisíc korun asi žádný sluchátkáč nevyrovná.
A to je informace, která se na našem foru obtížně hledá, přestože je dost důležitá....alespoň pro sluchátkové začátečníky...

Odpovědět