Samson SR850

Sluchátka, sluchátkové zesilovače

Steve
Kontaktovat uživatele:

Re: Samson SR850

Příspěvek od Steve »

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Rovněž díky za odkaz.
Pročetl jsem si ze zájmem a opět se mi potvrdilo, že hodnocení všeho "hifi" je silně subjektivní.
Klikl jsem na seznam pěti hvězdičkových sluchátek a v něm objevil dva kousky, které mám k dispozici: AKG 701 a Shure SRH 1540. Následně jsem v hodnocení kolem 3,5 hvězdiček našel další moje sluchátka: Acoustic Researche H1.
Grafy jsou jedna věc, ale fyzický vjem, jak se která projevují pro konkrétní ucho, je věc druhá.
Co se nedá rozporovat, je mechanické provedení výše jmenovaných. Je vynikající.
AKG 701 jsou specifické kousky, extrémě vyrovnané (na sluchátka), což ne vždy je při poslechu výhodou. Některé skladby zní excelentně, ale špatné mixy jsou prakticky neposlouchatelné.
Udiven jsem byl vysokým hodnocením Shure 1540, kterým dle mého názoru chybí znělejší vyšší frekvence na rozdíl třeba od SRH 940, které jsou naopak přecinkané. Poupravil jsem je vystřižením otvoru v pěnovce podle rozměru reproduktoru.
Nejlépe mi znějí Acoustic Researche H1 a zároveňa jsou nejpohodlnější. Svou stavbou mají jednu vlastnost, kterou si někteří posluchači možná nevšimli a to umístění plochého reproduktoru. Není v mušli centrálně, ale mírně směrem nahoru. Při běžném nasazení na uši se jeví zvuk temnější, ale stačí mušle posunout na uchu směrem dolů a zvuk se krásně rozjasní. V této poloze bych je přirovnal k mixu zvuku toho nejlepšího mezi AKg 701 a Shure 1540.

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

Vyměnil jsem kožené náušníky podložené molitanovou vložkou, kryjící repráček, za nové velurové náušníky, které mají oproti těm koženým uvnitř jen velmi teňulinkou a naprosto prodyšnou a průsvitnou tkaninu, a sjel to znovu.
Aké velúrové si prosím ťa použil?

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

to progsociety: No tie v odkaze a 105mm.
https://www.aliexpress.com/item/3298343 ... 4c4dMcJQxT

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

to progsociety: No tie v odkaze a 105mm.
https://www.aliexpress.com/item/3298343 ... 4c4dMcJQxT
Vďaka za promptnú odpoveď. Bohužiaľ dodacia doba je minimálne 20 dní a nie som si istý, či to pomôže. Na vrátenie do e-shopu mám už len cca 24 dní, takže ich posielam naspäť. Zvuk je tak trochu umelý a naozaj zbytočne prehnaný, nafúknutý v spodných registroch. Až začínam veriť názorom, že tvaru V, čo som po tvojej recenzii nečakal a začal som veriť zázrakom. Dnes sa žiaľ zázrak nekoná. Mne to takto nevyhovuje, uši sa potia, bolia, atď. Takto sa to nerobí. Ale ktovie, možno len zlá verzia. Kupoval som 2-pack. Ak má niekto skúsenosti, budem rád, ak prispeje názorom.

Odpovědět