B&W 706 S2 doprodej

Doporučte, kde jste viděli výhodnou nabídku ke koupi - výprodeje, akce
Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Jarda69 »

V podstatě píšeš to samé co já. Já reagoval na jeho výměnu kabelu, ty jsi popsal, co všechno může bejt blbě.

jarda-hifista
Příspěvky: 259
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od jarda-hifista »

Ahoj! Nejlépe vrátit koupit něco úplně jiného. Bohužel. Jrd

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od petrL »

Místo 1 propojky se taky dá dát odpor, tím se výškáč trochu ztiší.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 782
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Tomáš »

Jarda 69 píše
V podstatě píšeš to samé co já. Já reagoval na jeho výměnu kabelu, ty jsi popsal, co všechno může bejt blbě.
Nepíšu to samé ,co ty,regulovat něco kabelama je nesmysl,jedině utlumit výškáč odporovým děličem,kterej se musí dát hned za repro a pro jeho výpočet se musí znát impedance výškáče.Tož tak
odporový dělič.jpg

Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Oldear »

To jsou většinou rady k prdu!!!!!

Ano, nové bedny, ale přihoď alespon 100 litrů a kup si poslouchatelné bedny. To nejlépe. Pokud chceš zůstat v této cenové relaci a u těchto budek pro špačka, tak musíš postupovat alespoň trochu sofistikovaně. Úplně zapomeň na výměnu kabelu a podobné hovadiny, zatlumení poslechového prostoru může pomoci, ale je to neřízený proces a vůbec nemáš bez měření žádnou kontrolu nad tím, jaké kmitočty to zatlumí, ale vyzkoušet to půjde.

Musíš ten přehrávaný zvuk něčím změřit a něčím nastavit. Možností je spousta, ale nic není zadarmo. Nastavování nějakým data systémem tento levný zesík nemá, na rozdíl od receiverů Marantz, které používají kalibraci poslechového prostoru Audyssey a ten prostor otestuje a podle potřeby nastaví.
Pokud to budeš chtít ekvalizovat, tak musíš použít nouzově analogový EQ a u zesíku využít konektory IN a OUT pro recorder. Tato analogová cesta Ti však zhorší zvuk. Nebo prostě použij TREBLE na tom zesíku, bude to necíleně a možná, že se trefíš. Dříve bývaly korekce TREBLE na zesících na 10 kHz, ale tento to má na 15 kHz a to si myslím, že je vysoko a to Ti s těma bednama nepomůže.

Těžká rada - chtělo by to více peněz a lepší kvalitu.
Tak to nějak vyřeš.

Liamee
Příspěvky: 345
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Liamee »

To jsou většinou rady k prdu!!!!!

Ano, nové bedny, ale přihoď alespon 100 litrů a kup si poslouchatelné bedny. To nejlépe. Pokud chceš zůstat v této cenové relaci a u těchto budek pro špačka,
Stejně tak k prdu jsou "rady" ve stylu "přihoď alespoň 100 litrů a kup si poslouchatelné bedny" a "budky pro špačka"........ jedinej rozdíl je, že tohle jsou "rady" k prdu vždycky, ne jen většinou.

Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Oldear »

Á...., Liamee vstával po prdelce.
Borče, že bys tedy taky něco k tématu? Že Tě ten vopruz pořád baví.

MilanVonBahnhof
Příspěvky: 17
Registrován: 11 led 2020 13:15
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od MilanVonBahnhof »

Pánové to chce klid. Bedny už hrajou si myslím dobře a pro mě je to dostačující. Víc peněz do toho vrážet ani nechci. Ty výšky tam prostě jsou a budou. Problém ale byl, že byly ostrý a uječený, prostě to nebyl příjemný poslech. Po dvou hodinách poslechu mi pískalo v uších. To je teď pryč a trochu výšek navíc mi moc nevadí, někdo to má dokonce rád. Co se týče těch kabelů, tak tu mám šestery a některé to ještě zhoršují. Teď tam mám momentálně levný kabel Dynavox se kterým je to asi nejlepší. Taky jsou ty bedny hodně citlivé na umístění, každá změna je slyšet. Jak už jsem psal, tak jsem těm bednám křivdil, hrajou výborně a chce si to s tím pohrát více než jsem byl zvyklí u jiných beden. Samozřejmě existuje milion jiných, které hrajou líp.

Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Jarda69 »

Tak ještě zkusit malou tlumivku do serie. Třeba jen o par zavitů víc, než se dává na výstup zesilovačů.

Dark side of the moon
Příspěvky: 837
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Dark side of the moon »

Jako první krok dát bedny rovnoběžně se stěnami, ne otočené do poslechového bodu směrem k posluchači.
Některé bedny jsou pro takové postavení konstruované.
Útlum na výškách bude okolo 3dB.

MilanVonBahnhof
Příspěvky: 17
Registrován: 11 led 2020 13:15
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od MilanVonBahnhof »

Momentálně se mi zdá, že je to lepší, když je natočím. Pořád ještě zkouším různé možnosti. Hýbal jsem i s nábytkem. Myslím, že už je to ok, ale co kdyby to mohlo být ještě lepší….. 😄

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 782
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Tomáš »

Dark side of the moon napsal
Jako první krok dát bedny rovnoběžně se stěnami, ne otočené do poslechového bodu směrem k posluchači.
Některé bedny jsou pro takové postavení konstruované.
Útlum na výškách bude okolo 3dB.
Ty jsi génius.Jak jsi na to přišel ? To je na nobelovku ! *thumbs up*

Dark side of the moon
Příspěvky: 837
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Dark side of the moon »

Co ti není jasné na tom, že frekvenční průběh vyšších kmitočtů v ose a mimo osu se bude lišit?

Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: B&W 706 S2 doprodej

Příspěvek od Jarda69 »

Zkusim si tipnout....

Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host