Podvodné aukce

Doporučte, kde jste viděli výhodnou nabídku ke koupi - bazary, ebay atd.
Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Podvodné aukce

Příspěvek od Hellboy »

Chtěl jsem se s vámi podělit ze své aktuální zkušenosti s nákupem hifi na inzerát z Německa a varovat před podvodníky.

Snažím se sehnat velmi vzácný vintage zesilovač Technics SE-A7000. Normálně jde sehnat prakticky jen z Japonska za ceny přes 100.000. Používám agregátor inzerce Hifishark.com abych našel nabídky i jinde než na Ebay a doposud jsem dostal všechno více méně jak bylo inzerované ať už z Německa, nebo z polského Allegra.

TeĎ jsem narazil na inzerát v Německu za skoro polovinu ceny z Japonska. Krásný fotky, text inzerátu vysvětloval všechno potřebný, prodejce poskytoval záruku. Nebylo to ale na Ebay.de ale na QUoka.de, což je něco jako bazos. Prodejce komunikoval rychle, nabízel osobní vyzvednutí. Zesík byl v Německu. Napsal jsem mu ať to pošle DHL. Dal mi účet v italský bance a nechtěl nic za poštovný. To my přislo divný, protože poštovný za 40kg balík je tak 100 EUR. Tak jsem se pdovíal na hifishark na historii aukcí a našel jsem tam ten stejnej inzerát za poslední 3 roky ještě 4x, stejný fotky, stejnej text, různý ceny. Což bylo v tu ránu skoro jasný o co jde. CHtěl jsem teda aktuální fotku věci s nějakýma novinama. COž se dělá běžně. Borci dávají klidně videa na youtube s ukázkou, že všechno funguje jak má. Borec mi poslal fotku "svojí" občanky a řidičáku. Byly dánský. Takže Dán s účtem v Itálii inzeruje na německým serveru. OK. Napsal jsem mu, že mě občanka nezajímá, že chci fotku zesilovače. To odmítnul abych prej nemohl zneužít jeho fotku ve fake aukci. Jistě. Tak jsem ho nahlásil v Deutschebank a on ten inzerát smazal.

Co se osobního převzetí týče, tak prej když to člověk chce napíšou, že jsou bohužel zrovna na dovolený a že to radši pošlou.

Tak si dávejte bacha :)

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Podvodné aukce

Příspěvek od Fidas »

Pacholek! Zasloužil by rozbít hubu a pak do basy!

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Představa, že dnes někdo na internetu prodává za 50% a méně ceny oproti běžným cenám je už tak strašně podezřelá, že soudný člověk tuší nějaký "háček". Dnes už drahý nákup, bez ochoty prodejce udělat SKYPE videokonferenci, neakceptuji.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Člověk někdy bohužel ztratí ostražitost a je to :) Před vánocema/letos jsem se poprvé v životě stal obětí jasného podvodníka na ebayi. Na vlastní blbost jsem doplatil naštěstí jen finančně a zbylo mi slušné poučení pro příště: Vyhrál jsem aukci na relativně drahé aktivy, které jsem se snažil koupit už pár měsíců v několika aukcích předtím, takže jsem měl docela přehled, jak tyhle konkrétní aukce probíhají. Vše vypadalo ok. Jen jsem ve spěchu na závěr kývnul na platbu na účet (kupoval jsem tak dost drahých věcí z různých koutů světa a vše bylo vždy ok, asi klika). Když mi pak aktivy nepřišly, prodejce přestal komunikovat a já to začal řešit s ebayem, tak ebay mi samozřejmě nic nedá, protože nejsem ničím krytý (moje blbost, měl jsem trvat na platbě PayPalem!! ), ani neposkytne další info. Přesnou škodu raději nebudu psát, řádově desítky tis. Předběžná konzultace s policií po tel. byla, že ebay je us firma a jim by další informace poskytli. Prý mám vše nahlásit mailem. Měl jsem z toho tel. ale dojem, že to bude složité a že šancí asi moc nemám. Nemá někdo s něčím podobným zkušenost? Jak velká je šance, že i kdyby se jim podařilo někoho chytit, tak uvidím i svoje peníze? Muselo by to být mezinárodní vyšetřování - ebay us firma a podvodný prodejce je z EU (snad). Nemá někdo zkušenost, co se po elektronickém nahlášení na PČR děje dál, kolik času to pak vyžaduje a zda to vůbec má smysl? Napadlo mi teď tolik zakázek, že jsem to chvíli přestal řešit a vlastně už vnitřně vzdal.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Já mám podobnou zkušenost s inzertním serverem subito.it. Taky posílal fotky zesilovače a fotku řidičáku, dokonce i tel. číslo, kam jsem zavolal ... všechno podvod. A jeden přes EBay, trval jsem na osobním převzetí, večer před odjezdem mi volal, že se rozmyslel a neprodá.
@hřebík: Měl na EBayi jako možnost platbu převodem? Pokud ano, tak EBay se bude angažovat. Pokud ne, tak je to blbý. Převodem jsem platil několikrát, ale jen když je ta možnost na EBayi a jsou tam i platební údajě.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Už si to nepamatuju přesně, jaké způsoby platby akceptoval. Aukce je asi úplně smazaná a on už na ebayi není registrovaný (odstranil ho pravděpodobně ebay). Původně vůbec neposílal do cz. Když jsem se ho zeptal, tak zaslání do cz slíbil, když zaplatím na účet předem, s čímž jsem vzhledem k ještě normálním okolnostem v danou chvíli neměl problém, takže jsem se pak aukce zúčastnil a bohužel i vyhrál.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Podvodných inzerátů je v zahraničí opravdu hodně a nejvíc právě na Quoka.de. Tam ta ochranu kupujícího je mnohem nižší (spíš žádná) než na ebay. Podvodníky člověk odhalí právě neochotou poslat fotky apod., to se mi taky stalo. Zajímavou zkušenost mám i s tím, že někdo obšlehl můj inzerát na subwoofer z Audio Marktu. Komplet fotky a popis. Jen cenu dal nižší.
kabelguru.cz

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Jinak musím říct, že mě zklamal přístup ebaye. Nečekal jsem, že mi něco vrátí, protože to byla čistě moje blbost, ale komunikace jejich "resolution centra" byla strohá, neosobní, stručná, bez snahy pomoct či poradit. Peníze jsem po nich vůbec nechtěl, ani nečekal, že mi něco dají, ale oni na otázky a žádosti o informace a rady odpovídali stylem "nic vám nedáme". A vůbec nic víc. Když jsem se opakovaně zeptal, co mi tedy poradí dál (a že peníze od nich fakt nechci, protože moje chyba), tak opět jen strohé - nic nedáme. Nic víc! Žádná rada, nic. Kdyby šlo o pár stovek či tisíc, tak řeknu ok, ale tady šlo o desetitisíce, takže nezanedbatelná škoda určitě nejen u nás, ale globálně, prostě skutečný podvod. A jejich podpora či rada nula. Nevím, jestli šlo o problém nějaké konkrétní pracovnice, nebo prostě korpártní rychlořešení (protože třeba jeden z nekonečných deadlinů na šichtě), každopádně palec hodně dolů.

mac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac »

Pozor taky na platbu přes PayPal. Pokud prodávající požádá o platbu přes PayPal ale z důvodů nižších poplatků formou "pošli peníze příteli...." ne jako platba za zboží, v případě reklamace nedostanete nic, tento převod se reklamovat nedá.

mac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac »

Podvodník na eBayi se pozná také podle toho, že má buď málo feedback-ů nebo dlouho (i několik let) neobchodoval. Podvodník se nabourá do nepoužívané registrace, změní údaje (e-mail) a pak prodává i několik přístrojů najednou - vlastní zkušenost, naštěstí jsem peníze nakonec neodeslal ( prodávající napsal, že má problémy s PayPalem - dlouhý převod peněz z PayPalu na účet - a chce bankovní převod, adresa v USA, účet a zboží ve Španělsku) a riskoval negativní feedback. Vše jsem nahlásil na eBay a jeho registrace byla posléze zrušena. Podobné praktiky se dějí i na Audiogonu, ale tam jsou v komunikaci vstřícnější a nápomocni v řešení.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Co teprve tento "shemale" co slibuje "Není pochyb o tom, že vás v prípade potreby udeláme" *2thumbsup* :lol:. Že se někdo ještě pouští do boje s jazykem českým *taktone*.

Obrázek
upload

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

No to je peklo.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Deviant.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Pozor na případné podvodníky na hifionline. Bohužel je jich tam v poslední době nějak víc..
Většinou lze poznat podle lámané češtiny.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... er-supply/
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... te-domino/
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... asha-w-p2/

Odpovědět