Cambridge audio 851A

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od dkdkdk »

Jak hlasitě hraješ? XN-250 jsou ty s citlivostí 86dB?

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od koudy42 »

Cokoliv místo CA bude mít jakostnější vnitřnosti a míň ošizené všechno :? . Tady je krásný kus železa v áčku ... https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... l-edition/ :)

kefoun
Příspěvky: 33
Registrován: 21 úno 2018 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od kefoun »

No většinou moc hlasitě ne, na tom cambridge se mi libi ze oproti jinym zesilovačum co jsem tu měl dokáže zahrát i potichu. Ale občas mám náladu to osolit, takže výkonu chci mít rezervu. :D

kefoun
Příspěvky: 33
Registrován: 21 úno 2018 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od kefoun »

Ještě mě napadlo dát ho na tuning do casea, ale nevím jak velký přínos by to mělo.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3062
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od kychtax »

Zeptej se kluku z xavianu v patek na vystave, co by Ti poradili ;)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od sonofstars »

kefoun píše:
06 bře 2018 22:41
Ještě mě napadlo dát ho na tuning do casea, ale nevím jak velký přínos by to mělo.
Prinos to ma obrovsky, sam jsem ho ram mel na tuning.
Strasne moc dilu musel Dan vyhodit a vymenit.
Zvukove obrovsky posun.
Recenze jsou jak tady na foru tak na strankach Casea.

No a pak jsem si po necelem roce koupil Cassiopeiu. Je zase o kus dale. 😉
Uvidis sam

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od dkdkdk »

Připadá ti 100W/4OHM zesilovač vhodný pro 86dB citlivost za podmínky "Ale občas mám náladu to osolit, takže výkonu chci mít rezervu." ?
kychtax píše:
06 bře 2018 23:09
Zeptej se kluku z xavianu v patek na vystave, co by Ti poradili ;)
Píše, že Yamahu nechce :)

http://www.soundstyle.cz/produkt/paraso ... rated/278/

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od Pytel »

Kombo Marsch používám už pomalu 9 roků a se zvukem plně spokojen a není to tak staré ( já mám z roku 2007 ). Můžeš si přijet poslechnout jak takové kombo hraje. Bohužel už se nemůže dovážet, kvůli EU ( používají cín s olovem ), veliká škoda , moc konkurentů v dané cenové lize nemá.

To kombo co je na prodej, jsem měl i doma ( je tam upgrade Casea na předku ).

Uživatelský avatar
vadik
Příspěvky: 357
Registrován: 24 dub 2008 11:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od vadik »

Taky mam kombo Marsh v kombinaci s Xaviany XN-350. Predek MSD-P2000b. Mam jeden konec navic, ktery bohuzel nemuzu zapojit do bi-ampingu (350ky maji jen single terminaly). Prijed si poslechnout, vem s sebou 851A ke srovnani. Pripadne si ho pujc a poslechni u sebe doma. Predek neprodavam :D

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od koudy42 »

A co že má 100W/4ohm? Můj lampáč má taky jen "50W" v UL a mával by s nima jak vítr s podprdou na prádelní šňůře. Měl jsem třípásmovky Quadral Amun s 84dB a naprostá kontrola nad repro při jakékoliv hlasitosti. Není to jen o wattech, když už tak o kilech :lol: . Záleží jaký zvuk tazatel preferuje, jestli měkčí nebo důraznější atd. Pokud chceš "přesný" a otevřený zvuk tak za mě Classé :twisted:.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od dkdkdk »

Věřím tomu, že ti 50W na dynamicky ořízlý popík nebo rock stačí. Stačilo by s klidem i 15W, ale co když nastane situace, že si budeš chtít pustit např. Black Sabbath ze 70ek s občasnými peaky 15dB a více ze základní hlasitosti? To bych fakt nechtěl slyšet :) Budeš vrtět volume + - ?

kefoun
Příspěvky: 33
Registrován: 21 úno 2018 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od kefoun »

Na starší nahrávky není výkonu nikdy dost... posloucham hlavně floydy a tak podobně. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od PítrsPraha »

Asi kazdy posloucha svy srdcovky pri jiny hlasitosti. Me je obcas malo 160 W / 8 Ohm s 92 dB/W/m reprosoustavama. S 50 wattovym zesickem jsem zil nekolik let a uz bych nechtel.... Umi to rvat ale neumi to zahrat nahlas ciste.

Bylo to pro me jeden ze zlomovych okamziku v chapani hifi techniky, kdyz jsem kdysi vymenil 50W NAD C320 BEE za 150W NAD C375 BEE a on subjektivne nehral vic nahlas! Repro tehdy mely 86 dB/W/m. Trvalo chvili porovnavani nez jsem pochopil, ze z 50 W leze vetsi rev a ze 150 W leze mensi rev, ale zretelne pevnejsi a hrmotnejsi zvuk.

Za sebe jsem presvedcen, ze nazor "50 W staci s 84 dB/W/m reprosoustavama pro JAKOUKOLIV HLASITOST" by pri primem porovnani s odpovidajicim treba 400 W zesilovacem vzal za svy rychlosti blesku ;-) . Pro max stredne hlasity poslech OK, pro "jakoukoliv hlasitost" zcela bez sance.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od koudy42 »

Jen říkám, že na lampáč si s nima pěkně zahrával a nešlo o finální párování jen dočasný poslech než jsem pořídil AC. AA nebude žádné ořezávátko býť má 50W, protože jsou v áčku a není třeba srovnávat ho s nějakým NADem :shock:. Asi jsem neměl nikdy SS zesík a bedny velikosti posluchače, abych věděl co je kontrola při koncertní hlasitosti, takže děkuji za osvětu *2thumbsup*.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od PítrsPraha »

50 W je z pohledu "jakekoliv hlasitosti" porad jen 50 W (samozrejme za predpokladu shodneho mereni) bez ohledu na znacku zesilovace ci tridu A/AB.

Je to jasne dana kombinace napeti a proudu pri dane impedanci a citlivosti repro = jasne dane SPL.

50 W "protoze jsou v Acku" se z pohledu dosazitelne hlasitosti pri danem zkresleni nijak nelisi od 50 W v ABcku nebo znacky vyrobce....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host