Dělenec Vs Integráč

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od JV »

johny52 píše:Jakou "levnotu" to máš na myslí XN - 125 jsou výborný regálovky a hledat k ním optimální zesilovač je smysluplná aktivita
Myslím že to čo je lacné a čo nie, je velmi individuálne vnímané a pre HI-FI oblasť to platí obzvlášť. ;)
Niekto rieši za istú sumu celú zostavu, niekto v tej sume hladá iba kábel alebo prenosku, či špeciálne antivibračné nožičky. Takže otázku ceny a diskusie o nej treba naozaj brať z rezervou.

Visaton
Příspěvky: 39
Registrován: 16 lis 2015 21:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od Visaton »

To je přece jedno, co kdo řeší. Ze škodovky se nikdy Mercedes nestane. To je přece realita.
Když budeš mít Felicii tak také nebudeš vyvíjet úsilí a kupovat keramické brzdy a upravovat motor a ostatní, protože to přesáhne násobně cenu auta bez výsledku.
Tím chci říct, že je to nižší kategorie a to ježdění a zkoušení bude neadekvátní poměru k ceně.
Alespoň já na věci koukám pragmaticky.

boxer

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od boxer »

Objetí pár studií nebo kamarádů moc nestojí. Spíš času.
Ovšem "osoh" je značný. Nejen, že si "osahá" jiné komponenty (značky), což nikdy není zbytečné, navíc si ujasní, k jaké kvalitě se může přiblížit či nee s těmi Xavy.
Pro někoho je to lowend, pro jiného konečná.
A když je s nimi spokojen a nechce (zatím) jít dál (výš), je přeci vhodné zjistit, co vše je s nimi možné. A pak dle kapsy se snažit k nějakému jejich maximu přiblížit.

Já to tak vidím a vždy jsem to tak dělal.
Z výběru jsem si pak ty dva tři kousky půjčil domů a rozhodl. Protože doma je to nejdůležitější pro rozhodování.
Pak to posunutí v kvalitě má nejen logiku ,ale hlavně je pravdivé a nikoliv jen " leknutí z jiného zvuku".

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od sekal »

Já bych jen dodal, že současná cena těch diskutovaných bedýnek činí 27500,- Kč. Osobně bych bral ještě jako přijatelný kompromis Boxerův návrh dodržení poměru cen zesilovače a beden - 1:1. Víc bych za zesilovač, který má budit předmětné malé dvoupásmové budky, rozhodně nedal. I v této cen. relaci (okolo 1000,- €) lze pořídit z druhé ruky docela slušný stroj..

Visaton
Příspěvky: 39
Registrován: 16 lis 2015 21:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od Visaton »

Ale tak tím, co je pro někoho strop se přece nedá určovat kvalita produktu:-)
To podle některých by top byla věž z Tesca za 3tisíce. Ale bez ohledu na to, zda na to někdo má, nebo ne, to budou bedny nižší třídy. Na tom nic nikdo změnit nemůže.
Já to nehaním. Každý má nějaký rozpočet.
Jen hledám ve věcech smysl.
Je to jak jsem psal,když vidím stodvacítku, ospojlerovanou, na elektronech, tmavý okna a další doplňky, tak si říkám o logice dotyčného. Vyhozené peníze. To raději ty peníze vezmu, rok budu štřit, věc prodám a koupím vyšší třídu.
Ale ono to je spíš o hraní si a že to baví.
Takže to asi ano. Jinak to smysl nemá.
Jinak ty bedny se někde prodávají za 22tis.
Mimochodem, mám Atlasy Mk3 od Visatonu a hrajou lépe, než jiné bedny za milion.
Takže není to vždy otázka ceny.
I když v roce 1995, když jsem je kupoval a cena byla asi 120tis., to byla tehdy pro pracujícího mzda za dva roky.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od johny52 »

Nechápu proč by si nemohl pořídit lepší zesilovač,vždycky to bude znamenat posun .Zřejmě nemá na to jako většina z nás aby koupil celou END sestavu najednou.Teď zesilovač a klidně může být dvakràt dražší, a za rok třeba vyšší Xaviany jestli bude mít vůbec potřebu :shock:

Visaton
Příspěvky: 39
Registrován: 16 lis 2015 21:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od Visaton »

Ale tak může. Proč ne. Ale jelikož teď hledá zesík k těmto bednám, aby to sedělo, tak to pak bude zase hledat bedny, přesně k tomu zesilovači a pak zase obráceně....To se chudák uběhá :?

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od johny52 »

Vždycky je lepší rezerva na zesilovači ::idea: Mám dělenec ceníkově třikrát dražší než Xavian XN-270 a žádnou újmu ani potřebu běhat necítím *taktone*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od PítrsPraha »

Visaton píše:ježdění a zkoušení bude neadekvátní poměru k ceně
Visaton píše:Alespoň já na věci koukám pragmaticky.
To posuzování adekvátnosti a pragmatičnosti je čistě individuální věc. Co je pro jednoho z jeho důvodů nesmysl, je pro jiného z jeho důvodů perfektní.

Nějaká obecná pravidla pro posuzování vhodnosti beden a zesilovačů podle poměru jejich ceny je taky nesmysl. Právě Xaviany patří mezi bedny, který s "adekvátním" zesilovačem zahrají dobře, ale s "přestřeleným" zesilovačem zahrají skvěle.

Když jsem ke svým bývalým regálovkám Shan za cca 32000 Kč (kolem r. 2000) připojil stotisícový zasilovač, nestačil jsem se divit, co z nich lezlo.... Kombinace to byla navýsost vhodná - posun ve zvuku oproti předešlýmu čtyřicetitisícovýmu zesilovači byl jednoznačnej.

Na druhou stranu když jsem měl doma půjčený podprůměrný sloupy za 10 tis., tak ty si hrály pořád tu svou bez ohledu na zbytek řetězce....

Uživatelský avatar
cepik
Příspěvky: 95
Registrován: 25 úno 2013 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od cepik »

jeden kabát nepadne stejně růzým lidem. Přesně to tady řešíme. Řešíme co víme všichni.

Jestli se to prodraží nebo ne, když si udělám pár výletů s bednama, mi je úlně jedno. Taky se na věci koukám pragmaticky, protože to úlně bez toho v dněšní době ani nejde. Tím že si objedu pár poslechovek a "vašich poslechovek" si rozšířím obzor a naberu cenné zkušenosti a poznám šílence zapálené pro stejnou věc *bravo* a zato velké díky. Komunita zapálená pro stejnou věc je tolik sdílná a já rozhodně rád poznám nové skvělé lidi se stejným koníčkem. A to je na tom to nejlepší *sunglases*

Uživatelský avatar
cepik
Příspěvky: 95
Registrován: 25 úno 2013 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od cepik »

A co koupim, na čem mě to bude nejvíc bavit, je už docela jedno. Gramofon života se roztáčí pouze jednou a je jedno kolik mě to bude stát času a peněz. Těch stejně nebude a není nikdy dost. Protože kdyby bylo, vzal bych asi nějakej lampáč s pořádnou regálovkou (sloupy bohužel nemám kam), sofistikovanej gramec s fajnovou MC přenoskou ..za půl čřičtvrtě míče a nazdar babi... jenže to se nestane. šetřim na to úlně stejně jako třeba na kuchyň kterou mám asi 7 dní nově namontovanou. Mám dvě práce a dělám to co můžu a umim. A tenhle blbinec si tu a tam spestřim novym vinilem, po čase třeba novým komponentem, což hodlám v nejbližší době. Je to tak jak to je.

*offtopic* mimochodem moje tchýně poslouchá rádio dechovka na starém dvojčeti z 92 roku od vietnamců *headbang* je to velká milovnice této stanice.
Asi to není úplně hifistka, rozhodně je to ale velká milovnice hudby. A dělá to rozhodně častěji jako většina z nás *sunglases*

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od JV »

Daj potom vedieť ako to dopadlo, prípadne čo všetko si skúšal.

pulenej
Příspěvky: 207
Registrován: 25 pro 2010 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od pulenej »

obecně čím lepší zesák tím líp bedny hrají ..to by jeden neřekl že
i celkem obyčejný bedničky který nemusí být z Xtý ruky vůbec drahý budou na lepším zasáku hrát znatelně líp než na obyčejným levným intergáči ..
nejde samo jen o výkon přepočtený na Db ..ale celkovou stabilitu zesáku ..provedení potažmo zvuk že
určitě doporučuju do zesáku narvat minimálně tolik peněz co do budek ;)

bertram
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2014 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od bertram »

*offtopic* Netýka sa to konkrétne dotazu , ale naväzuje na tému . Mal som niekoľko integráčov , ktoré boli vzhladovo
pekné , VU metre a podobné vychytávky . Boli medzi nimi aj komerčné a velmi známe značky. Hrali , na to , že boli integráče,
naozaj výborne. Ale nedokázali sa dostať cez zenit , kde sa láme , koncák a kvalitný pream . Až na jeden. Aj keď teraz to mám
rozdelené a počul som mnoho delencov , ten integráč sa drží stále na špici. Samozrejme daňou , je velmi velký integráč , velká
váha a nespratnosť. Vzhľadovo na kráse netratí.
Čo však pri týchto inegráčoch odpadá , je naše laborovanie s káblami, velmi jednoduché zapojenie všetkých komponentov.Netreba
napadať kabelomanov. Pri delencoch , ak nás chytí audioneuróza , tak sa nevieme vymaniť s kruhu kabelománie. Potom je najlepšie
dať všetky káble jednéj zanačky , jednéj kvality a viac to neriešiť. Či už lacné , alebo drahé značkové.
Tak , podla mňa , kvalitný integráč , dokáže mnoho krát nahradiť delence , ktoré sa len na delence hrajú a prinášajú mnoho
problémov. Ak už delenec , tak musíme vedieť , čo od delenca chceme viac , ako od integráča a treba rátať s vyššími cenovými
nákladmi , ak chceme prekonať ten istý integráč. Ak neviem , čo čakám od delenca a čo to všetko obnáša , tak sa do delenca ani
nepúšťam. Integráč je omnoho rozumnejší.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od NIN »

pulenej píše:obecně čím lepší zesák tím líp bedny hrají ..to by jeden neřekl že
i celkem obyčejný bedničky který nemusí být z Xtý ruky vůbec drahý budou na lepším zasáku hrát znatelně líp než na obyčejným levným intergáči ..
nejde samo jen o výkon přepočtený na Db ..ale celkovou stabilitu zesáku ..provedení potažmo zvuk že
určitě doporučuju do zesáku narvat minimálně tolik peněz co do budek ;)
Ideální je investovat své maximum do komponentu a vyždímat z něj maximum. Bohužel přístroje a budky nemají žádnou kontrolku, která hlásí, že líp to hrát nebude či máme ještě rezervu (nebavím se o výkonu). Bylo by fajn, kdyby u všech přístojů v sestavě tato kontrolka problikávala. ;) Takhle je to pro nás taková hifistická smyčka, která někdy připomíná oprátku. :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host