Dělenec Vs Integráč

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
cepik
Kontaktovat uživatele:

Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od cepik »

Dobrý večer přátelé nejen domácího poslechu
Právě mi hlavou posledních několik dní probíhá právě toto dilema a tak jsem si řekl že se o něj s Vámi rád podělím a vyposlechnu různé pohledy na věc. Jednak celkově a jednak i na konkrétní produkty, které zde budou zmíněny..
a pak s hlavou plnou dojmů a pojmů a doporučení pak hurá někam na poslech..

moje současná sestava:
NAD C 326BEE
Pro-ject Xpression III + 2mred+ phono box S
XAVIAN junior

hodlám dokoupit cd player a tím ucelit a uzavřít kapitolu (alespon na čas) hifi a užívat si hudbu, jenomže..mi k ucelení pro mě dokonalé sestavy nedá spát její nejslabší článek, kterým je moje 326 - teda takhle to vnímám já. A protože chci držet železo od stejného výrobce, jaký player určí až volba zesilovače. Jedno je ale jasný, a to že XAVI zůstanou doma, mám je rád *fnuk*

Otázka zní jestli je lepší dělenec, nebo pořádnej integráč...?
Mám se držet NADu a čapnout třeba 375ku nebo dělenec, nebo se poohlédnout jinde? Je to otázka co si s mým juniorem bude rozumět.

Poslouchám spíše moderní klasiku, okrajové žánry (ambiente, experimentální elektroniku) a trochu dnešního popíku a rocku
rozpočet bych neřešil, pač sam nevim a navíc vim jak to chodí...moje první návštěva studia byla s tím že chci repro do 12tis a tam jsem zjistil, že toto nebude moje cenová kategorie...a tak trochu mě polejvá hrůza při pomyšlení že se beznadějně zamiluju do něčeho s pěti nulama na cenovce *headbang* na to totiž nemam a mít asi jen tak nebudu *fnuk*
Budu šťastný muž když se vejdu do 30-50tis nebo i příznivěji

Předem moc díky za odpovědi *palec* čágo

JV
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělenec Vs Integráč

Příspěvek od JV »

Toto je milovania hodné? http://www.yamaha-audio.cz/www-yamaha-a ... CD-S1000-S
Teda pokial by si chcel meniť značku, netúžiš po bazáre a ocenil by si SACD prehrávač.
Môžeš to mať aj v čiernom - http://www.yamaha-audio.cz/www-yamaha-a ... CD-S1000-B .
Alebo novú 1100ku: http://www.yamaha-audio.cz/www-yamaha-a ... 0-SILVERPB , len tá samotná stojí tolko čo dopredávaný 1000kový set. Neviem či okrem dizajnového VU metra má až takú pridanú hodnotu. Ale je to dizajnová lahôdka. Aspoň pre mňa. :)
Yamaha si že vraj so Xavianom perfektne rozumie.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Dělenec v této kategorii celkem postrádá smyslu. Leda bys vzal nějaký Vintage Luxman M-02 + C02 (super phono) a nechal jej pořádně seřídit. Na NAD C375 bych se vyprdnul, to není žádný zásadní upgrade. Zkus koukat po dobrých zesilovačích z druhé ruky.

Teď je inzerci Audia Flight Three (starší model) s Phono modulem za 1200 Euro. To je moc dobrý zesilovač za ty peníze ... nebo Accuphase E-307 (55k) s velmi slušným phonem.

Na Yamahu bych se vyprdnul. To by sis moc na Xavianech neužil.

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 »

Ohledně NADu a Luxmanu c-02 a m-02 souhlasím z vlastní zkušenosti s Petankem.Luxman si s Xaviany rozumí...k poslechu ve studiu Havířově nebo na starším kusu u mý maličkosti v Letohradě.
Levnější řešení by bylo asi i toto:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -alpha-10/

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Petanek píše:Dělenec v této kategorii celkem postrádá smyslu. Leda bys vzal nějaký Vintage Luxman M-02 + C02 (super phono) a nechal jej pořádně seřídit. Na NAD C375 bych se vykašlal, to není žádný zásadní upgrade. Zkus koukat po dobrých zesilovačích z druhé ruky.

Teď je inzerci Audia Flight Three (starší model) s Phono modulem za 1200 Euro. To je moc dobrý zesilovač za ty peníze ... nebo Accuphase E-307 (55k) s velmi slušným phonem.

Na Yamahu bych se vyprdnul. To by sis moc na Xavianech neužil.
Smazat prosím .... nedopatření

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Petanek píše:Na Yamahu bych se vyprdnul. To by sis moc na Xavianech neužil.
Neviem čo z tvojho príspevku je nedopatrenie, ale predsa len sa opýtam na základe čoho si vyvodil túto vetu? Máš nejakú osobnú skúsenosť?
Ja sa priznám že osobnú skúsenosť s touto kombináciou nemám, ale pokial mám správne informácie, tak (už neviem ktorý) predajca Xavianov v Čechách doporučuje práve túto kombináciu a aj ju prevádzkuje v showroome.
Týmto samozrejme netvrdím že lepšie riešenie neexistuje, len som chcel upozorniť tazatela na túto ekonomicky zaujímavú a zrejme aj osvedčenú kombináciu. Pokial by chcel nové (nie bazarové) prístroje, tak tá 1000ková rada stojí minimálne za zamyslenie.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Slyšel vícekrát zesilovače 1000/2000 a 2100 a prostě si nemyslím, že neexistuje v těch cenách lepší řešení pro Xaviany .... se vší úctou k Yamaze.

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik »

A jak u takových starších kousků probíhá servis? kdo to opravuje? Rozhodně o poslech stojím, nicméně jsem středočeskej a havířov je trošku z ruky. Nicméně od Waldy mám gramofon :-) letohrad je příznivější. Na kup si stejně budu muset počkat, než se něco objeví a alespoň $e na to připravim. Luxmann a Accuphase vypadají naprosto úžasn ě, takový str oje z kosmu tehdejší doby :geek: věřím že bude i zvuk..

Všem moc moc díky za tipy a doporučení

sekal

Příspěvek od sekal »

Mně ty výše navrhované zesilovače připadají k těm poměrně malým, dvoupásmovým bedýnkám jako trochu overkill. Od firmy Accuphase by např. zcela postačovaly modely E-210 - 213. Špatná není ani úvaha tazatele o případném pořízení vyššího modelu od zn. NAD, zejména je-li na zvukový charakter strojů této firmy zvyklý. Mezi modely C 326 A C 375 určitý zvuk. rozdíl je. Doporučuji tazateli si typ C 375 poslechnout, srovnat se svým stávajícím modelem a udělat si názor sám. Totéž platí i pro ostatní zvažované stroje..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

sekal píše:Mně ty výše navrhované zesilovače připadají k těm poměrně malým, dvoupásmovým bedýnkám jako trochu overkill.
Tyhle Xaviany jsou docela žravý a k tomu, aby ze sebe dokázaly dostat svoje maximum, potřebujou silněj stabilní zesilovač, kterej je udrží pod kontrolou, ale kterej zároveň k tý síle bude mít i jemnost, rozlišení.
Já osobně Xavy zvukově nemusím, ale je fakt, že k nim dobře seděj lehce tepleji a kulatěji znějící zesy typu Luxmann, Accuphase, NAD. Výše k nim byly ne-doporučeny Yamahy, k tomu názoru se přidám.

cepik:
Máš ode mne SZ.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ahoj. Juniory mam taky.. A na rozdil od mnoha teoretiku zde je i trochu znam. NAD za mne ne.. Slysel jsem tu kombinaci v Studiu Eso a proste mne to nezaujalo. Je ale fakt ze uz je to nejaka doba. Doporucovan je casto Denon, který jsem si s nimi velmi uzival. Takto jsem to donedavna mel. Urcite ale alespon radu 15XX a vyssi. Nebal bych se ani vyssiho Onkya nebo Vincenta, se kterym JUnior hral paradne, rovnez jsem slysel (casto je bazarovka pod 30k - a ziskas uz full balance, kterezto ceny zacinaji mnohem vyse). Obecne Juniory zahraji nejak se vsim. Doporuceni dostatecneho vykonu urcite plati. Ta bedna s dobrym zelezem dost vyskaluje nahoru. Nepodcenit ani dobre kabely, tady uz to bude slyset ;)

boxer

Příspěvek od boxer »

Každá bedna má svý limity. A aby se k těm limitům majitel dostal, tak holt každá bedna ukáže co v ní je až s opravdu dobrým zesíkem.

Takže i docela drahý a kvalitní zesilovač k "normální" bedně je ok a lepší než jen dostačující zesilovač.
Už dávno neplatí, že zesilovač má stát polovinu či třetinu ceny beden. Obávám se, že dnes to je tak minimálně 1:1 a klidně si přisadím na stranu zesilovače.
Myslím si, že je tady dost nás, kteří toto ví a respektují.
Osobně, jsem na manželství Xavů a Nadů alergický. Ale to je podpořeno bývalým Napoleonovým fórem. Kdo zná , ví oč jde.
Jinak bedny nejsou velké a tak objet pár studií či kamarádů a vyzkoušet je na čím více zesilovačů jen pomůže.

Yamaha není vůbec špatná.

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik »

*palec*

kluci moc díky za "hifinázory" které se dost různí.
Já si hudbu užívám i se svojí slaboučkou 326kou a budu užívat ať koupim co koupim. Na řadě je zdravej rozum a moje uši, které jsou propojeny se srdcem stejně jako oko se zadnicí. Až tu parádu uvidim tak se p....u, až uslyšim tak mi srdíčko řekne. Pěti různým lidem stejnej kábát prostě nepadne, a proto seberu svoje bedýnky a budu asi cestovat, nebo nechám někoho po dohodě přicestovat abych slyšel železo krotit moje xavy na domácím hřišti. Kabely nepodcenuju, mám od zdejšího DYI kutila Paolo speaker, který mi uplet. Signály mám od GURU, kluci ze zbraslavi. Kabely v ceně komponentů kupovat nehodlám, byť respektuju že komponentem jsou a tkaničky od bot tam fakt nemam.

Jako logický řešení mi příjde seconhandový integráč od 100W výše. Luxmann a Accuphase mě lákají moc takže určitě bych se za nima někam rozjel. Idealně za bazarovým kouskem, pač novej je "ten integráč s těma pěti nulama" na cenovce...a to pro mě nepřichází v úvahu. U staršího kousku mi může "cokoli" dosloužit...kde je servis Luxmanna popř accuphase? kde ty stroječky seřizujete?

Na zvuk NADu zvyklý jsem a 375 a pod mě určitě neurazí, vždyť si jen polepšim. Co se Denonu týče, na jednom starším kousku hrajem v práci - znám jeho charakter. 1500 jsem neslyšel a poslechnu si rád, dokázal bych si je s nadem představit. Yamaha je celkově ostřejší, pronikavější, neslyšel jsem ale v kombinaci s Xavianama. Slyšel jsem ji s KEF, Shan, BW. Chci slyšet prostě všechno a udělat si ucelenější obrázek o sobě samém ;) co mi sedí a co mě na čem baví

Taky mě láká slyšet je s železem ze severu (norsko, švédsko) např elektrokompaniet a pod, taky prej pecka. všechno je to o penězích.

Visaton
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Visaton »

Chápu, že chceš něco dobrého ale jak píšeš, že vezmeš bedýnky a budeš objíždět a zkoušet....
to za chvíli projezdíš víc, než ty bedýnky stojí.
Nejsem si jistý, jestli to u takové levnoty má vůbec smysl.

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 »

Jakou "levnotu" to máš na myslí XN - 125 jsou výborný regálovky a hledat k ním optimální zesilovač je smysluplná aktivita

Odpovědět