hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

Obrázek

NAD C 338
https://nadelectronics.com/product/c-33 ... amplifier/

Tak snad pár slov z osobní zkušenosti k tomuto puristickému kousku od NAD z jejich nové řady digitálních hybridů.

Zvuk je křišťálově čistý, za hlavní trumfy se dá považovat výborná lokalizace a separace fantómových zdrojů ve stereo-panoramatu, věrná barva nástrojů a jakýsi vrozený smysl pro rytmus a melodičnost.
((( Zvládá klasiku včetně např. Baby Yagy od Liadova )))

Výborný je vestavěný DAC, zcela plnohodnotný.

Další věc, kterou nelze než ocenit, je konektivita --- vstupy - bezdrát, 4x digitál, 3x analog (včetně phono), výstup - 1 pár repro + SubOut.
Ideální srdce klsického stereo-systému, k tomu pár regálovek (popř. 2.1), a není co řešit.

Osobně na C 338 velmi oceňuji kompaktní rozměry a také že nemá trafo (chtě nechtě vibrující).
Je to takový kámen, který hřeje a hraje. :D

Obrázek

Design je elegantní, člověk se snadno zamiluje...
U mě vydrží dlouho.

A teď koukám, že dokonce dostal cenu EISA, kterou když jsem ho kupoval neměl. Podle mě právem.

Obrázek

Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 1053
Registrován: 16 zář 2016 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od bacil2 »

... a ako to má vyriešený sluchátkový výstup? ... pokiaľ je mi známe, tak pri klasických "digitálnych" koncákoch sa výstup na jack musí riešiť samostatne "analógovým" výstupom, ktorý (ak je dostatočne kvalitný) by mohol potešiť aj sluchátkových puristov

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dkdkdk »

TADY je vidět vnitřek, jestli z toho něco vyčteš.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dadaft »

bacil2 ---- to opravdu netuším, ani doma nemám sluchátka, takže tenhle výstup neřeším. Bude tam asi nějaký malý zesilovač před výstupem, jak to třeba mají TV......... ale raději bych se na to zeptal někoho jiného než mě. :D

dkdkdk ---- dík za ty obrázky vnitřku.
Už od pohledu je ten zesák jiný než běžné tranzistorové zesáky. Někde jsem četl rozhovor s Bjørnem Erikem Edvardsenem, šéfkonstruktérem NADu, a ten říkal, že o téhle řadě uvažoval už dlouho, ale až digitální koncáky UCD od Hypexu ho přesvědčily, že nastal správný čas.
Když jsem výše psal, že je "výborný vestavěný DAC", není to úplně přesné --- tohle není konstruováno jako zesilovač, do kterého se pak přidá DAC. Digitální část je jádrem přístroje a je konstruována najednou a nejdůležitější (sou)části jsou digitální koncák, DSP a DAC(/ADC) a jejich spolupráce..
Moderní DSP už jsou tak vyspělé, že s přehledem uřídí celou digitální část, mají ohromný výpočetní výkon, starají se o hlasitost atd.
O těch koncích od Hypexu nemluvě - dobré parametry, 30-150W/kanál, dumping faktor 300, přitom váží několik gramů, je velký jako krabička cigaret, žere přímo digitální signál a ani moc nestojí_??? No neber to...
K tomu všemu se navíc hodí ten NADovský "switch mode power". Faktem je, že jestli něco digitálním sekcím přístrojů vadí, tak jsou to mechanické vibrace. A klasická trafa jsou přímo továrny na vibrace. Proto se nikdy moc neprosadily výkonné tranzistorové zesáky se zabudovanými DACy. V tomto směru je NADovské nevibrující napájení pro digitální sekci požehnáním ---- a proto je blbost říkat, že je to zesák s vestavěným DACem. Ne ne, C 338 je plně digitální přístroj do digitální doby.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od petrL »

Proč by měly vibrace trafa vadit "digitální sekci" přístroje? (mimochodem spínané zdroje taky většinou silně vibrují, i když na frekvencích o 2 řády větších, známé pískání)

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dadaft »

petrL -- OK, nechci se hádat, nevím, jestli digitální sekci vadí mechanické vibrace, jen si to myslím a myslím, že jsem to někde četl.
(Na každý pád NAD od běžných toroidních traf, kdysi své chlouby, tak jako tak definitivně odstupuje.
Důvody jsou vysvětleny na jejich stránkách.)

Nicméně i tak oceňuji, že C 338 nevibruje --- musím mít přístroj neideálně umístěný na delším tenčím prknu poblíž poslechového místa a ucha (jinak to udělat prostě nejde) a všechny zesáky s trafem to prkno hnusácky rozezvučí. Dokonce i když je podložím antivibračníma podložkama.
C 338 ne.
Je to šutr.

O vibracích na velmi vysokých frekvencích taky nic nevím, ale odhadl bych, že jejich dosah a dopad nebude prostorově výrazný....

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dadaft »

No, že se k tomu ještě vracím ----- ale ta cena EISA mě fakt překvapila. *thumbs up*
(((všichni samozřejmě víme, že to není cena pro nejlepší zesilovač, ale pro zesák, který přinese největší hodnotu vzhledem k ceně)))

Obrázek

A přiznám se, že mě to i potěšilo. Jako když na vaše slova dojde. 8-)
Protože pro mě zhruba druhý den po zapojení své C 338 přestal být zesilovač něčím, co bych musel dál řešit.
Myslím, že hraje fakt skvěle.
Takže taková cenička od znalců, která potvrdí, že nejde o subjektivní dojem, zkrátka nemůže nepotěšit..... ;)
-----------------------------------------------------------------------------

Když jsem ještě přemýšlel, v čem je C 338 dobrý, tak rozhodně kontrolou basů. Pro příklad v písničce No Shelter od Accept z desky Blood of the Nations od 3:15 je brutální basa a C 338 to zvládá s prstem v nose, žádná rozbředlá hučící břečka, ale zařezávající rychlá basa, která přivozuje *hura* stavy.
Ta kontrola na basech přináší rytmus a "šlapavost", je to fakt grunt, na kterém zvuk stojí.
Středy a výšky prvotřídní.
A co můžu připoju digitálně a nechávám to na C 338 --------- nejvyrovnanější a nejlíp kontrolovaný zvuk - je to zkrátka digitální přístroj pro digitální věk.

Tož tak.

Na závěr pár fotek "vnitřnosti", ať je to pěkné vlákno.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

NAD C 338

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1746
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od PavelDosko »

rad bych to nekde slysel, bo mi to neprijde vubec logicke co tu ctu a vidim vnitrnosti

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dadaft »

Co se dá z pohledu na vnitřnosti vyčíst?
V podstatě je to Lyngdorf Millenium (principem), jen trochu méně výkonný a bez korekce vlivu místnosti. :lol:

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od Lemon »

V manuálu jsem se dočetl ,že má volitelný BASS EQ.Ale nedočetl jsem se tam,kde se nastavují výšky.Má možnost korekcí výšek?Dík

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dadaft »

Ne, nemá korekci basů ani výšek, ani balance. Nic. Jen ten přednastavený basový EQ. Sice nevím proč, nenapadá mě, proč ho zapínat, jen to zkazí zvuk, ale,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Je to hodně puristická mašina.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1746
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od PavelDosko »

to je fajn ze jsi spokojeny, puristicky reseny zesilovac (+ DAC) vsak malokdy vazi necelych 6 kilo

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od dkdkdk »

A proč by měl vážit víc, když není potřeba jeden nebo dva toroidy a masivní hliníkové chladiče?

Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 1053
Registrován: 16 zář 2016 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od bacil2 »

... no to by aj mňa zaujímalo, že ako súvisí miera purizmu zosilovača s jeho hmotnosťou ?!? ... na druhej strane ale taká miera technologickej vyspelosti gerétu s jeho hmotnosťou súvisí hodne ... teda čím zastaralejší krám - tým väčšie hebedo :lol:

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital integrated amplifier NAD C 338

Příspěvek od Lemon »

Přesně nejvíc váží trafo a chladiče.Rozhodně bych nehodnotil podle váhy.Tak korekce má až C368 .

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host